Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Scitec Nutrition 100% Whey...

Scitec Nutrition 100% Whey Protein nektek nem okoz pattanást, pattanásokat az arcotokon?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 18:49
1 2 3 4
 31/32 clint ***** válasza:

"Na én meg általában 6-8al dolgozok viszont végig nagy súllyal"

Én közepes súllyal kezdem és növelem. Én nem koxolhatok emiatt oda kell figyelnem mindenre, hogy növelhessem az erőmet.

2010. júl. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

Sokan írnak sok félét, íme +1:


A 2+ g/ttkg fehérje egészségügyi szempontból szerintem már megkérdőjelezhető, a vese nem fog újongani örömében.


"Sima tápanyag amit beépít a szervezet.Ez nem szteroid."

Valaki írta, hogy egyes aminosavak hormontermelőek. Nos, fogalmam sincs, hogy egy élettelen dolog hogyan tudna hormont termelni.

Az viszont sok forrásból hallott, hogy a teheneknek adnak néha ezt-azt, endokrin működésre ható vegyszereket -szteroid-, (esetleg hormonokat), hogy jobban tejeljenek, amiket nem biztos, hogy a mi emésztőrendszerünk még felszívódás előtt meg tud emészteni. (Ugye hát akkor a tehénkéjé is megemésztette volna, és nem került volna bele egy része a tejbe.)


Most lehet h kígyót-békát fognak rámkiabálni, de ez sem nagyobb hülyeség, mint amit egyik-másik boltban hallottam az eladótól. (Próbáltam már jónéhány tasak Scitec-et, -> szünet,bőr letisztult -> aztán jópár tasak BioTech -et, mind2től kipattogzott a vállam.) Azt mondták, hogy biztos laktóz érzékeny vagyok. Nos, egyrészt nem vagyok laktóz érzékeny, mint ahogy valószínűleg nagyon sok, tejsavó fehérjétől kiragyásodó ember sem, másrészt ez egy nonszensz hülyeség: egy pl. 30g-os (tasakos) Scitec-ben 1.5 g cukor van, ami legrosszabb esetben is 1.5g laktózt jelent. 100 ml tejben kb 5g laktóz van. Én orron-szájon ihatom a tejet, nem lesz tőle semmi. De még a legtöbb, fokozottan laktózérzékeny emberke is megihat általában 2-3 naponta 1 dl tejet, azaz napi átlag 1.6-2.5 g laktózt. (Ami tejcukrot tekintve napi(!) 1 tasak Scitec-el ekvivalens, dehát ugye nem járunk minden nap gyúrni.) A laktózérzékenységnek egyébként pont az a lényege, hogy a laktózt nem képes az emésztőrendszer megemészteni, nem szívódik fel... na mind1, aki akar, utána nézhet.

Apropó hozzá nem értő emberek hozzá nem értése: a shop.builder.hu -n önavatott biokémia/élettan 'szakemberek' válaszolgatnak egy-egy termék alatt kérdésekre, mint pl. "XY-al lehet-e szedni" - a válasz persze mindig az, hogy "lehet". De amikor már csórikám írja, hogy 16 éves... vagy hogy laktózérzékeny stb. és mit tehetne, akkor máris kibújik a szög a zsákból, és csak azt tudják szajkózni "hát akkor inkább ne, meg nem ajánlott bla-bla".

(Süt, h mennyire nem ért hozzá a válaszoló.) Ha akár csöppnyi esze is lenne, azt írta volna a laktózérzékeny vásárló kérdésére, hogy megpróbálhatja laktáz enim pótló tablettával együtt a tejsavófehére fogyasztást, vagy csökkenteni az adott napi tejcukor bevitelét, így mintegy laktám enzimet spórolni a táplálékkiegészítőnek "azokon a napokon".


Még valami: a nyár 2. felében egy no-name tejsavófehérje port fogyasztottam edzések után, és attól úgy emlékszem, nem lett semmi.. persze ennek is megannyi magyarázata létezhet, de az én esetemben a "sok napoztatás" pl. nem.

2012. jan. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!