Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Testépítők! Jó ez az edzésterv?

Testépítők! Jó ez az edzésterv?

Figyelt kérdés

Bicepsz Váll Alkar - Hétfő

Mell Hát Tricepsz - Kedd


Csak az érdekel hogy megférnek-e így egymás mellett egy napon?


2010. júl. 12. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én elméletem az, hogy mindegy melyik nap mit, hogy csinálsz viszont tény hogy egyes dolgokat könnyebb egy napon csinálni mert átmenet van az izmok között. (na ezt aztán megaszontam de, hogy értsd mire akarok kilyukadni: Ha fekvőtámaszt csinálsz akkor nem csak a tricepszed használod hanem a melled is) Tehát maga a bontás valamilyen szinten lényegtelen addig amíg nem eddzed túl magad. Viszont miért hétfő és kedd? Mért csak két edzés van? Hol marad az alsótest edzése?
2010. júl. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez így sz@r ne haragudj . Inkább edzenél 2 izmot egyszerre , de rendesen . A bicepszet és a tricepszet célszerűbb együtt edzeni , mert ameddig az egyiket edzed a másik nyúlik . A mell és a hát meg nem fér meg együtt , mert mind2 nagy izomcsoport . Amúgy meg nem szokás két nap egymás után edzeni , mit csinálsz a többi napon ?
2010. júl. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ez nem edzésterv...
2010. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ennek az edzéstervhez köze sincs.Ez csak annyi hogy melyik nap mire edzel.Inkább egy felosztásra hasonlít.

Az edzésterv az hogy szépen leírkálod az összes gyakorlatot,milyen széria,mekkora súllyal mennyi pihenővel.


pl.:Hétfő mell-hát

1.Fekvenyomás 100kilóval 4x6 fél perc pihenő

2.Fekvenyomás szűk karállással 70kilóval 4x6 20 másodperc pihenő

3.fekvenyomás 30fokos padon

stb...


Ezt végigírod és az lesz az edzésterved

Am sztem a mell-hát-váll az jobb 1 napon de ez annyira nem lényeges.Inkább az edzés intenzitása számít vagyis hogy mennyi pihenővel és szériákkal dolgozol

2010. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kihagytad a láb és a has edzését!

Egyébként én nem edzeném egy napon a mellet és a tricepszet,mert ha normális súlyokkal dolgozol,akkor a könyök egy idő múlva feladja.

2010. júl. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A nap mell-bicepsz

B nap hát-combhajlító

C nap váll-tricepsz

D nap combfeszítő-vádli

Hasazni meg ezek mellett. én így csinálom, nekem bejött.

lábedzést pedig semmiképp se hagyj ki

2010. júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem ez az edzéstervem.

Eddig ezt alkalmaztam: Hétfő - Hát Bicpesz Alkar Has

Kedd - Váll Mell Tricepsz Has

Szerda - Vádli Comb Csuklya Has

Csütörtök - Hát Bi. Alkar Has

Péntek - Váll Mell Tri. Has


Csak arra voltam kíváncsi hogy megfér-e a váll edzése a bicepsz edzésével. Hallottam azt is -de ne vessetek meg ha baromság- hogy a hát edzése jó dolog a mell előtt mert megnyújtja. Fekvenyomáshoz keményen kell a tricepsz és a váll. Ha vállazok mell napon akkor valamelyik izomcsoport jobban megterhelődik. Vagy a váll vagy a mell megy szarabbul. Ezért akarom ezt a kettőt szétválasztani.

2010. júl. 12. 18:04
 8/9 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Valameddig biztos jó, de egy idő után szerintem nem fogod bírni a mell-hátat együtt. Két nagy izom, sok és nehéz gyakorlat kell rá, különösen a hátra.

A mell a tricepsszel vagy a vállal jól megfér, a hát meg a bicepsszel.

De ennyi edzésnap, amennyit leírtál, mehetne külön is.

Én 4-szer járok:

1. mell

2. Felhúzás, bicepsz, tricepsz

3. hát, alkar

4. Guggolás, váll (a váll nem nagy izom, de 3 feje van, azokra külön gyakorlat kell, és az sok idő).

Hasazni minden edzésen lehet.

Szerintem 15-20 széria egy 1 órás edzésen (ennyinek bele kell férnie, de több nem kell, csak ha kokszolsz.)

Pihenőnap jó, ha van közte, ne egy szuszra menjen le a 4 nap. Egy nap kardió is jó ha van, ami focizás, kirándulás, ilyesmi is lehet.

2010. júl. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én tömegelésnél úgy csináltam, hogy:

1.nap: Mell és bicepsz

2.nap: Hát, váll, csuklya

3.nap: Láb,tricepsz és ,vádli


A hasazást is csinálgattam heti 2szer.

2010. aug. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!