Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el a futást?

Hogyan kezdjem el a futást?

Figyelt kérdés

Természetben, földön szeretnék futni. Ehhez milyen cipőt ajánlanátok? Kicsit sajnálom rá a pénzt, mert ugyis saras lesz. De az egészségem fontosabb.

Mi fog változni rajtam ha minden héten futok 2x egyre többet és többet?

Nektek mi a tapasztalatotok?

20/l


2019. ápr. 23. 11:46
 1/10 anonim válasza:
52%

Nagyobb tüdőkapacitás, stabilabb állóképesség, könnyebben fog menni minden, amiben eddig elfáradtál, pl nem fogsz kifulladni a biciklin szembe-szélben 25km/h-val és még a közérzetet is javítja.


Csak vigyázz, nehogy túlterheld magad, mindig annyit fuss, amennyi jól esik. Térdedre vigyázz.


Bármelyik Nike futócipő megteszi, ami neked kényelmes, próbáld ki, milyen benne futni, mielőtt megveszed, kb 10 és 20 ezer között vannak. Biztosan vannak más márkának is jó futócipői, de nekem a Nike jött be a legjobban.


Szép napot!

2019. ápr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben, értem, köszi☺
2019. ápr. 23. 12:20
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Hogy mi változik? Szinte minden, még a világot is máshogy látod ha futsz. Az eleje nem könnyű, de ha felépíted, akkor pl. a 10km-t is ugyanolyan könnyen futod mint egy km-t. Nagyobb tüdőkapacitás, erősebb szív, formásabb lábak, stabil popsi, (nem lötyögős), nagyobb mozgástartomány, szebb tartás, jobb kedv, jobb koncentrációs képesség, sorolni lehetne még...
2019. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tényleg elkezdek futni mostmár 😀
2019. ápr. 23. 16:16
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy írták, rengeteg pozitívuma van a futásnak. Cipőből érdemesebb márkásat venni, a ruhákat olcsóbban meg lehet úszni. Háda turiban külön részleg van a sportcuccoknak, és jók is, 3000 Ft-ért 2 futó nadrággal és 4 felsővel jöttem ki.

Sokat ne agyalj rajta, hogy hogyan kezd neki, csak kezdd el. Az is jó, ha a telefonodra letöltesz valamilyen alkalmazást (nekem eleve volt a telefonon), ami követi a megtett távot, és az elégetett kalóriákat. Ezzel nagyon jól lehet követni a fejlődést, és jó látni is. De heti max. 3-4 alkalomnál nem érdemes többet futni, kell idő regenerálódni is. Én heti kettővel elvagyok, és ez is meglátszik az alakomon.

2019. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oksi, köszönöm. :)
2019. ápr. 25. 09:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne vegyél turiban futócuccot, a műszálas anyagok tönkremennek az izzadságtól és sok mosástól és egy idő után büdösek még mosás után is, tehát nem éri meg, amikor felsőt kb.1500-ért újat is vehetsz, nadrágot 2000-ért, és ugyanazt tudják mint a márkás cuccok, és nem izzadt bele senki.

Cipőre érdemes áldozni egy kisebb összeget, 20-25 ezerért már elfogadhatót lehet kapni. Ezalatt nemigen érdemes keresgélni, max. veszel egy alapcipőt 5-10 ért, ha mégis pár hét után elillan a lelkesedésed és nem futsz többet, akkor legalább van egy olcsó sportcipőd.

2019. ápr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazábol itthon futnék, annyira nem találkoznék senkivel, egy egyszerű poloba mennék és egy nadrágba, csak ugye a cipő fontosabb a lábamnak, így is van egy kis lúdtalpam, nem akarok ártani magamnak.
2019. ápr. 25. 11:22
 9/10 anonim válasza:
Lúdtalpra első osztályú, ha kimész valami kavicsos földre sétálgatni rendszeresen fél órákat-egy órákat. Nekem rendbe jött kb 1 év alatt. Jó, igaz, mondjuk kb 6-7 éves voltam, de hátha működik ez ilyen korban is. :D
2019. ápr. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Minden nyáron mezítláb rohangálok a házkörül, de még nem jött rendbe, apunak is van egy kicsi és szerintem örököltem.
2019. ápr. 26. 10:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!