Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehet fejlődni a fegyence...

Hogy lehet fejlődni a fegyencedzésbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1 hete próbálok rájönni hogy hogy lehet fejlődni a fegyencedzés Kezdő,haladó,középhaladó szintjei között.

Pl. (Teljes fekvőtámasz)

Kezdő 1x5

Középhaladó 2x10

Haladó 2x20

Hogy kell haladni?

Tehát a kezdővel kezdek mindig tehát 1x5

És aztán jöhet 2x5 majd apránként emelve 2x10 stb...?



2019. ápr. 2. 08:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem le van benne írva, hogy hány sorozatot ajánl a gyakorlatokból. Ha nincs, akkor fokozatosan haladj. Érdemes négyes sorozatokban gondolkozni. Tehát 4* amennyi megy. Nem kell nagy edzettségi szint ahhoz, hogy valaki elvégezzen 20 rendes fekvőtámaszt. A fegyencedzésben a rávezető gyakorlatok a jók. Hogy hogyan tudod könnyíteni a teljes gyakorlatot. Ez később az egykezes húzódzkodásnál, a zászlónál vagy akár a mérlegtartásoknál rengeteget számít. A fekvőnél pusztán mutatóban van.
2019. ápr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mrwenisteryt válasza:
Igazából ezek az értékek nem mindenkinek felelnek meg. Mondjuk neked már van egy jobb fizikumod, így lehet, hogy ezek kevesek. Emellett megfelelő táplálkozásra kell fordítanod egy kis időt, anélkül nehezebb a fejlődés. Amit tudok ajánlani, az az, hogy ismerd meg a határaid, nézd meg, miből mennyit tudsz egyszerre csinálni. Ha ez megvan, mondjuk 43 fekvő, akkor ezt felezd meg, kerekíts 0-ra vagy 5-re, azaz 20. Ezt szorozd meg idődtől függően 5/10-el. Ezt csináld meg minden gyakorlattal, ami az edzésben van. Válaszd szét, hogy mikor edzel alsó, illetve felső testre. Mint mondtam, 200 fekvőt kellene csinálnod, ezt úgy csináld, hogy ameddig bírod, fekvőzz, aztán pihenj, folytasd, ameddig meg nem lesz a kívánt érték, azaz a 200. Nekem bevállt. Próbáld meg! :D Segítek is, ha írsz privátban!
2019. ápr. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!