Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futásban nagyobb testsúllyal...

Futásban nagyobb testsúllyal hogyan lehet hatékonyan fejlődni tempóban?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam túlzottan kövér embernek, de azért már nem fénykorom élem. Viszonylag magasabb vagyok, kb 193-195 cm és az évek alatt sajnos szép lassan feljöttek a kilók, ahogy az aktív inkább hobbiszerű sportot abbahagytam, régebben rendszeresen fociztam 25 fölött észrevettem, hogy elég gyakran meghúzódtam (néha kicsit, néha erősebben) hiába melegítettem be...próbálkoztam különböző sportkrémekkel de mindig voltak hatékonyak. Az elmúlt 10 évben kb. 20 kiló felugrott, jelenleg 105 kg körül van a súlyom. Amikor jön a tavasz mindig elkezdek kicsit kocogni, nem kifejezetten a fogyás a cél hanem inkább, hogy mozogjak valamit. Általában 3-4 km-el szoktam kezdeni de 7 km-es távnál nem szoktam többet futni, leggyakrabban 5-6 km közötti távokat szoktam futni.

Versenyszellem mindig is bennem volt, még a mai napig, ahogy írtam nem a fogyás az elsődlegese szempont, viszont az tud motiválni, hogy tempóban fejlődjek. Ilyen testsúlynál mi a realitás tempóban? Meddig tudok fejlődni időben? 5 perces km-ek? Milyen módszerrel tudnék a leghatékonyabban fejlődni?

Jelenleg 5.40-6.10 perces km-eket szoktam futni 5-6 km közötti távon.



2017. júl. 4. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Első körben a feleslegtől kell megszabadulni. Súlyfelesleggel nem gyúrunk tempóra.


Egyébként pedig a tempóhoz 2 dolog kell: sprint, intervallumos edzés, résztáv, és az, hogy végig bírd. Tehát ha 5km-et akarsz gyorsan futni, akkor nem árt, ha lassan tudsz 8-10km-et, hogy a kondíciód meglegyen

2017. júl. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én sem ajánlom hogy 105kg-vel terheld a térdeidet, mivel elkopnak idővel és az hatalmas fájdalmat visz maga után. Először próbálj egy laza kis fogyókúrát, például este ne egyél késöbb mint 8órakor, illetve tartsd be a napi rendszeres 4étkezést... Tegyük fel reggelire megeszel valami kisebb dolgot, tegyük fel hotdogot, kekszet, gabonapelyhet, ebédkor ehetsz rendessen, persze mértékekkel[Ne az egész tepsit edd meg], utána valamit egyél uzsonnára, tegyük fel egy darab kiflit/jogurthot, és akkor valami könnyű dolgot vacsorakor! :) Remélem tudtam segiteni.
2017. júl. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám, csak én 180 cm vagyok - és most már csak 94 kiló. De voltam 118 is.


A kényelmes tempóm nekem is itt van, és amikor meghajtom magam, akkor 25 percen épp belül futom az 5 km-t. Ez mondjuk csak hűvös időben sikerült eddig. Szóval addig biztos fel lehet gyorsulni különösebb program nélkül, rendszeresen eljárva 5-6, néha 9-10 kilométerekre.

2017. júl. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tothp ***** válasza:
Ekkora súllyal futni nem egyszerű. ne távot, vagy tempót fuss. Ebben az állapotban a pulzusszámot és az eltelt időt figyeld. okos kis egyenletekkel életkor, fizikális állapot testsúly egyebek alapján könnyen kiszámíthatod, mi az ideális pulzus a zsírégetésre. (nekem 45 évesen 110 kilóval valahol 120-130 közt van) A pulzust tartva fuss egy hétig 10 perceket, aztán ezt növeld hetente 5-10 perccel. Ahogy jól esik. Meglátod, a tempó és a táv is javul anélkül, hogy külön figyelnél rá.
2017. júl. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!