Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ninjutsu vagy Aikido?

Ninjutsu vagy Aikido?

Figyelt kérdés

Melyikel lehet jobban megvédeni magad az utcán?

Melyiket lehet gyorsabban elsajátitani?( Úgy értem, hogy a Ninjusturól sokat halottam olyat, hogy lassan lehet megtanulni.)


2010. júl. 2. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Atlétika, azt lehet a leggyorsabban elsajátítani, és az véd meg a legjobban.


Képzett arcművészek is a futás mellett döntenek, ha már 2-3-an jönnek szembe (márpedig ritka az, hogy egyedül legyen a támadó), ha meg kicsit is sanszos, hogy előkerül a kés (ami ugye bizonyos néprétegeknél alap), akkor főleg legjobb lelépni.


Ld.

[link]

2010. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyik se arról híres, hogy gyorsan meglehet tanulni annyira, hogy önvédelemre is használható legyen.
2010. júl. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Gyorsan akkor tanulsz, ha minél egyszerűbb stílust tanulsz.

De nem mindegy, hogy TE milyen vagy.

Vékony, kis nő vagy nagy benga állat?

A legjobb önvédelmi stílus a krav maga. Ha a zsidóknak bevált Izraelben, akkor neked is csak jó lehet.

2010. júl. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Probáltam a krav magat és nem vált be. Szart se tanultunk. Heti két edzés, amin csak "bohockodtunk". Lehet, hogy a hellyel volt a baj de ifi. edzés budapesten az iv. kerületben/ vagy közelében nincs jobb.
2010. júl. 11. 08:53
 5/9 A kérdező kommentje:
Légyszives ne kezdjetek vitatkozni a krav magaról. a KÉRDÉSRE VÁLASZOLJATOK LÉGYSZIVES!
2010. júl. 11. 08:53
 6/9 anonim ***** válasza:
aikido szerintem egyépként én krav magázok és nagyon jók az edzések már 3éve járok
2010. júl. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az aikido-t sokan lenézik pedig egy nagyon hatásos stílus főleg utcán, verekedni nem tanít meg de magadat hatásosan megvédeni igen.
2010. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Aikido. Nem nézem le a többi stílust de szerintem ez a legjobb (főleg önvédelemre). Az aikido edzéseken megtanulhatsz rúgások, ütések és fegyverek ellen is védekezni. Az elsajátításához pedig elég sok idő kell.
2010. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mindkettőt űztem, és mindkettő hatásos de csak pár év múlva. Minden harművészet elsajátítása időbe tellik. Nin Jutsu viszont sokkal sokkal keményebb. Állóképesség nagyon kell hozzá, meg jó erőnlét. Én mindkettőt egyszerre tanultam. Hétfő-szerda Nin Jutsu, Kedd-csütörtök-péntek aikido :D Ha viszont választani kellene, akkor a Nin Jutsut ajánlanám.
2010. dec. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!