Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikido vagy Krav Maga vagy...

Aikido vagy Krav Maga vagy Ninjutsu?

Figyelt kérdés

Melyikkel védem meg magam jobban az utcán?

Melyiket tanulom meg gyorsabban?

Kérlek csak olyan írjon aki ért hozzzá.:)


2010. júl. 12. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
A krav magát lehet a leggyorsabban elsajátítani a leírtak közül. (Mellesleg mi van mostanság, hogy ennyi a nindzsa?)
2010. júl. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Utcára egyértelműen a krav maga a leghatásosabb.
2010. júl. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Krav maga. Az erre van kitalálva, és működik (saját tapasztalat)


Az aikidot hosszú idő elsajátítani, és éles helyzetben nembiztos, hogy működik.

A ninjutsu magyarországon egy vicc. Látom a szigeten őket, hát... a capoeiratáncos csajszik szerintem nagyobb biztonságban vannak, mint a ninják.

2010. júl. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
krav maga! amúgy nem olyan könnyű, mint sokan hiszik. mert sok technika van, és a helyes végrehajtásuk bizony nem megy egyről a kettőre. van olyan mozdulatsor, ami 6-7 részből áll, aztán csináld meg hibátlanul 2mp alatt... tehát gyakorolni kell...
2010. júl. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A legjobb utcai önvédelem? Jet Kali. Az ilyen ninjutsu, krav maga, kempo, thai box, defendo nem sokat ér, maximum az aikido de azt sokáig tart elsajátítani. A Jet Kali ugyan más mint a többi harcművészet, mint a többi ugyanis ez késharc. Ez egy ősi Fülöp-szigeteki botharcnak,az Escrima-nak amit Arnis-nak és Kali-nak is hívnak, a modern verziója, itt botharc nincs, csak késharc. Én 8 éve csinálom a Jet Kali-t, nem vagyok még mester, csak instruktor és bizony ember legyen a talpán ha valaki belém akar kötni (M10-es bajonett ellen felőlem mindegy milyen thai box bajnok vagy, hány éve krav magázol, 1-2 méteres távon belül még a gázriasztópisztolyt sincs nagyon időd elővenni, ha viperád van az sem zavar). Van egy krav maga oktató ismerősöm, ő egyszer sem tudta kicsavarni a kezemből a gumikést, és mindig "leszúrtam vagy megvágtam", magyarul igazi éles kés ellen már halott lett volna. A krav maga és a defendo maximum olyan fegyveres (mondjuk késes) támadó ellen hatásos aki nem ért a késharchoz. Egy nagypofájú pillangókéssel hadonászó suttyó cigány csávó ellen, tökéletes a krav maga, de aki jól használja a fegyvert annál a legnagyobb krav maga mester is nagy bajban lenne, de ha valahogy nagy nehezen ki is csvarja/üti/rúgja a kezéből a kést, akkor is megszívja, mert akkor elő veszi a másik kést úgy, hogy ne lássa, és akkor döf amikor nem számít rá. A legtöbb utcai támadó aki járókelők kirablásából, fosztogatásból él annál sosem egy kés van, hanem legrosszabb esetben is 2, de inkább több és többféle. Jó tanács, ha netán megtámadnak késsel az utcán, és esetleg sikerül is kicsavarni a kezéből a kést, akkor utána ne állj le vele tovább bunyózni, inkább fuss el, mert ki tudja, lehet, hogy a másik késével valahol aljas módon beléd szúr/vág. A legbiztonságosabb önvédelem a fegyver, mert utcán legtöbbször fegyverrel támadnak meg.
2010. júl. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó . Már több kommentedet is láttam , és az , hogy kijelented , hogy az a legjobb harcművészet , az én szememben pofátlanság . Lehet ,hogy meg tudsz késelni valakit , de a mai Magyarországban , hidd el , nem 1 és nem 2 évet fogsz sitten ülni fegyveres támadásért ... főleg , ha az illető ci.gány .
2010. júl. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves 20:57-es! 1. Nem mondtam azt, hogy mindenféleképpen megkéselnék valakit, ha netán megtámadnának engem. 2. Késharcot tanulni nem tilos. 3. Én is nagyon jól tudom, hogy a törvény bünteti. 4. Nem dicsekedtem, ráadásul adtam jó tanácsot is, hogy mi a teendő kés ellen, mert ezt krav magán nem fogjátok megtanulni normálisan úgy, hogy használni is tudjátok. Magyarországon a krav maga oktatás azért még nincs a legmagasabb színvonalon. 5. Én nem mondom, hogy a többi harcművészeti stílus az rossz, de a legtöbb alkalmatlan utcai önvédelemre, utcán legtöbbször fegyverrel támadnak az emberre, és a legtöbb nem amatőr, fegyver ellen csak fegyverrel lehet hatásosan nagyobb eséllyel védekezni, ezért a Jet Kali a legjobb.
2010. júl. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a késharc,már régebben is nézegettem,sőt lehet el is megyek rá.De van külömbség néhány maflás kiosztása és a késelés közt.Föleg a kézilabdás srác leszúrása óta,nagyon harapnak érte a bíróságok.

Időnként belekeveredek utcai bunyóba,de csak egyszer volt pisztolyos,akkor elfutottam,volt pezsgő üveges az agyonrúgtam,de késes nem.

Egy sima utcai bunyót a jól bevált bal-jobb csapott sorozatokkal le lehet rendezni.Tehát a sima boxal.

A késoktató hozzászólónak minden tiszteletem,de egy kicsit paranoid a hozzáállásod szerintem.Kivéve ha bűnözői életmódot folytatsz,mert akkor jogos az állandóan nállad lévő bajonett:).

És hogy a kérdezőnek is válaszoljak.Az aikidó sok idő,akkor van értelme ha japán módon edzel egy nap kétszer heti 6x.Ninjucu fegyver nélküli harca a taijucu,egy mester van itthon aki nemzetközileg elismert egy hónapot járhatsz hozzá megnézni az edzést.

Az itthoni km oktatás meg inkább kiegészítő sport olyanoknak,akik már járnak valamire,azzal kezdeni nem jó.

2010. júl. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

„Ninjucu fegyver nélküli harca a taijucu,egy mester van itthon aki nemzetközileg elismert egy hónapot járhatsz hozzá megnézni az edzést. „


Ez nem igaz! Nem csak egy elismert mester van itthon. Az hogy Te csak egyet ismersz az a te bajod, és csak a szűklátókörödnek köszönhető. El kellene járni az itthoni szemináriumokra és akkor nem írnál ilyeneket, vagy másra is használni az internetet, azon kívül, hogy megtéveszted az embereket!


Tessék pár link:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!