Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Harcművészetet keresek, és a...

Harcművészetet keresek, és a kunf-fu és a ninjutsu jönnek be a legjobban. De melyik miben jobb, vagy gyengébb, melyik az inkább hatásos?

Figyelt kérdés
Kérem csak olyanok irjanak,akik már jártasak ebben,vagy csinálják is már ezek közül valamelyiket.
2010. okt. 5. 20:53
 1/6 anonim válasza:

Ha a kettő általad felsoroltból kéne választani Kung-fu... Wing tsun kung-fuztam egy ideig.. nekem tetszett.. erőlétet viszont nem nagyon növel, sőt mégcsak látványosnak sem mondható.. inkább a technikára megy rá.


Amúgy meg a krav magát ajánlom :) igaz az küzdősport :D

2010. okt. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ninjutsuról semmit nem tudok, de a kung fu az alsó hangon is több száz kínai harcművészet gyűjtőneve.

A taichi is kungfu (aminek amúgy megvannak a nem is rossz gyakorlati alkalmazásai is, csak vagy egy évtized, mire azt rendesen megtanulod, meg ma már csak az egészség megőrzőős része divatos), az akrobatikusabb ugrálós cuccok is, a stabilabb rövidököl stílusok is, a hosszúököl stílusok, az összevissza tekeredősök, a különböző állatformák, a szóval van egy rahedli fajta.

Általában ezeket anno harcolni fejlesztették ki, szóval volt harcértékük. Aztán hogy ma mit tanítanak belőle, az a kérdés. Ha kifejezetten alkalmazás-centrikus edzésre jársz egy jó edzővel, akkor elég kemény, hatékony cuccot lehet kihozni belőle - évek alatt.

Ha olyan edzésre mész, ami kevésbé alkalmazás-centrikus, akkor meg bunyóra az ennek megfelelően nem sokat fog érni. Az másra jó, van, akinek inkább az kell.


Tehát ne azt nézd, hogy most melyik stílust ajnározzák jobban, hanem hogy milyen az edzés, és milyen az edző. Általában le lehet menni megnézni egy edzést, meg sokszor az első edzés ingyenes, ki lehet próbálni, éljél vele, nézd meg a helyet, az edzőt. Az a jó, ha az edzésen el is magyaráz dolgokat, kijavítja a hibáidat, és elmondja, miért nem jó, ahogy csinálod (mert pl. ha úgy tartod a kezed, akkor könnyen eltörik, vagy ha a könyököd nincs a karod mögött, akkor nem tudsz erőt kifejteni, megmutatja, hogy az adott technika hogy is néz ki rendesen végrehajtva, hogy érezd, milyen is az, ilyenek). Ha úgy érzed, hogy igen, ez egy komoly ember, aki valóban foglalkozik veled, ért is hozzá, megbízhatónak tűnik, akkor kérdezd meg, hogy mennyi idő, amíg ebből lesz valami, ez a stílus mit tud, mire számíts. Ha azt mondja, hogy pillanatok alatt superman-t csinál belőled, akkor hagyd a fenébe, mert komolytalan. Ha meggyőző, akkor csináld azt.

2010. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a harcművészetek célja a hagyományőrzés, és a személyiségfejlesztés. A hatékonyság nem. (pl aikido, kungfu, muay thai, ninjutsu)


a küzdősporzok célja a hatékony versenyzés(judo, box, thaibox, wushu)


és vannak önvédelmi rendszerek, amik a hatékonyságot célozzák: pl krav maga, defendo, systema.

2010. okt. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ninjucut sehol nem oktatnak,legfeljebb Japánban,a többi kamu.Viszont a ninjucu pusztakezes harcát oktatják itthon is.Az a neve taijutcu.

Az itthoni wing tsun oktatás meg eléggé változó,mert bárki tarthat már edzést.Régen csak az nyithatott wt iskolát,aki kiállt a környék összes mesterével,megverte őket,ezáltal bebizonyította,hogy tud bunyózni.

Az egyik al ágáról jókat hallottam az a wing tzun z-vel.

De biztosat csak akkor fogsz tudni,ha kipróbálod őket.

2010. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

10-05 23:30


Zokogva röhögne ezen bármelyik Kung fu vagy Aikido mester, hogy a harcművészetek nem "hatékony" harci rendszerek.


A világ valaha élt és ma is élő legnagyobb harcosai mind kivétel nélkül az általad felsorolt harcművészeteket művelték egész életükben, csupán eljutnak egy olyan szellemi szintre, hogy a tudásukat csakis önvédelemre és továbbadásra tartogatják, nem verekednek pénzért közönség előtt és nem szerepelnek a TV-ben és kamera előtt. Épp ezért hiszik az emberek, hogy X boxoló vagy Y K1-es milyen állati nagy harcos, mert őket látják.


Nem találnál egy videót sem, ahol egy Shaolin nagymester verekszik vagy csontokat tör, holott könnyedén megtehetné, csak esze ágában sincs.

2010. okt. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak! Az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy a TV-ben látott ökölvívók, MMA harcosok, K1 bajnokok a legyőzhetetlenek. A muay thai boksz, a krav maga, kyokushin karate, brazil jiu-jitsu, teakwondo nagyon népszerű lett, ám iszonyatosan túlbecsülik őket! Az aikido-t, kung-fut, capoeira-t, a birkózást pedig lenézik. Na most az az igazság, hogy nincs ilyen, hogy legjobb és leghatásosabb harcművészeti stílus. Egy thai bokszoló semmivel sem erősebb például egy capoeirásnál. És egy nehézsúlyú ukrán szabadfogású birkózó ellen nem hiszem, hogy sok esélye lenne egy MMA meccsen egy K1 bajnoknak. Hogy miért? Sokan azt hiszik, hogy a ringbe/ketrecbe való küzdősportok (muay thai, BJJ ..stb.) bárhol bárkik ellen hatásosak. Pedig ez nem igaz. A kung-fu, aikido, capoeira, ninjutsu ugyanolyan kemény és hatásos stílus mint a többi. Egyébként pedig hatalmas nagy tévedés, hogy a capoeira csak tánc! Nem az a capoeira amit bemutatókon láttok, hogy szaltóznak, ugrálnak, énekelnek, tapsolnak ...stb. Az edzés az teljesen más! Egyik barátom thai bokszol és capoeirázik is, már jó ideje. Ő nekem azt mondta, hogy capoeira edzésen jobban elszokott fáradni, mint thai boksz edzésen. És bizony thai boksz edzéseken 1-2 capoeira technikával durván beszívatja az ellenfeleit. Egy képzett brazil gettóban felnőtt utcai capoeira-s lazán összever egy kick-box vagy thai boksz bajnokot. De ilyen az aikido is, az aikido egyáltalán nincs tele sok filozófiával, ez egy tévedés. Az aikido-t sokan lágynak tartják, pedig kemény ám, nagy tévedés hogy csak gáncsolós dobás technikák vannak. Vannak ütések és rúgások is benne. Aikidoban nincs konkrét támadás, ott a védekezés és az ellentámadás egyszerre történik. Az ellenfél energiáját felhasználjuk a magunk hasznára, az ellenfél kárára, és ilyenkor durván eltud törni egy kéz vagy egy láb. A kung-fu, pláne a Wing Tsun kung-fu, az pedig egy nagyon agresszív stlílus, Bruce Lee is ezt tanulta először. A legnagyobb harcosok nem a ringben/ketrecben vannak. Mert nem az a lényeg, hogy milyen küzdősportot/harcművészetet űzöl, hanem az, hogy mennyire tudod, mennyire tanultad meg. Az igazi bunyóban nem a harcművészet stílusa számít, nem nagyon számít sem a fizikai erő, sem a testmagasság, sem a testtömeg. Hogy mi számít? A gyorsaság, a tudás (amit megtanultál edzéseken), pontosság, állóképesség, higgadtság, rutin, akarat. Egy éles verekedésben, mindig az kerül ki győztesen, aki a saját harcmodorát rá tudja erőltetni a másikra, valamint a legrövidebb idő alatt végre hajtja a leghatásosabb technikát (mindegy az ,hogy éppen támadsz vagy védekezel)a lehető legegyszerűbben. A harcművészeti stílus nem számít. Nem a stílus teszi fegyverré a harcost, hanem a harcos teszi a stílust fegyverré. Amúgy még az is sokat számít még: elszántság, jó mester aki jól oktat, türelem, kitartás. Ha ezek megvannak akkor mindegy a stílus.
2010. okt. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!