Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti mit sportoltok? Ajánlanátok...

Ti mit sportoltok? Ajánlanátok nekem sportot?

Figyelt kérdés

Sosem sportoltam rendszeresen de érzem, hogy szükségem lenne rá.

Elsősorban a hátizmomat szeretném fejleszteni, de nyilván az összes többi izmomat is..

Nagyon törékenynek érzem magam, és már frusztrál, meg akarok erősödni illetve kikapcsolódni, végre találni egy hobbit ami lefoglal.

Fél évig jártam konditerembe, végül abbahagytam, próbáltam a deepworkot is de az is olyan monotonná vált, zumbát is próbáltam, nem jött be. gyerekként úszni szerettem, de sosem űztem sportként, úgy érzem az önmagában nem is izmosít annyira.

Harcművészetek felé kezdtem kacsintgatni, 22 éves lány vagyok, nem "néznének ki" ha egyszer csak beállítanék egy edzésre? Mit gondoltok? Egy harművészeti sporttól meg lehet erősödni fizikailag és mentálisan is? Így ezáltal magabiztosabbá válni?


2018. nov. 13. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Sosem sportoltam úgy isten igazábol de nagyon erős vagyok és nagy az ütő erőm is hála a szüleimnek meg azoknak a szüleinek stb boxolj az nagyon jót tesz én is szeretem nagyon csak most átmenetileg"pihenek":/
2018. nov. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én karatezok. Erosodsz persze, bár dojotol is függ, hogy mennyire. Nem monoton, mivel vannak formagyakorlatok is amiket meg kell tanulni. Mellette erőnlét is van, zsákolas, vizsgák.

Nekem senseiem 16 évesen kezdte el ezt az egészet, most 4 danos. Nem késő elkezdeni, azt mondom, meg versenyzés szinten sem, mivel vannak felnőtt, senior kategóriák is. És nem is ciki, egyáltalán, hozzánk sokan jönnek még anyukák, apukák is.:D

2018. nov. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bálint6969 ***** válasza:
A keleti küzdősportoktól izmosodni nem fogsz.A box esetleg jó lehet,de mivel 22 éves lány vagy sose fognak annyira meghajtani hogy annak értelme is legyen,bár az állóképességed fejlődhet sokat.Az úszás jó lenne kifejezetten hátra,már ha komolyan is veszed.Viszont ha az izomtömeged növelése a cél akkor nincs mese kondizni kell és diétázni,(nem fogyózni DIÉTÁZNI,ne keverjük!!)hisz végsősoron mégisscak a bodybuilding az a sportág ami kifejezetten csakis erre szakosodott.
2018. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!