Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jók ezek a hátizomerősítő...

Jók ezek a hátizomerősítő gyakorlatok?

Figyelt kérdés

Eddig talán ez a legjobb videó amit találtam a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=uId3qvtAetA

Gerincferdülésem van és szeretnék hátra erősíteni, hogy többet tudjak hajolgatni, fizikai munkát végezni. Azok a gyakorlatok, amiket még gyógytornán tanultam megfájdítják a hátamat és a hatékonyságával sem vagyok teljesen megelégedve. Ezek viszont csak kifárasztják a hátizmaimat, nem fáj utána semmim. Azt még nem tudom mennyire hatékony a célom szempontjából. Ti mit gondoltok?



2018. júl. 25. 21:16
1 2
 1/14 Skatebird ***** válasza:
Attól függ, milyen típusú a gerincferdülésed. Szerintem kifotikus hátnál jó lehet a has-hát arány, de lordotikus hátnál hangsúlyosabb hasizom erősítő rész kéne és hátnyújtás is, oldalirányú görbületnél szintén újabb szempontok lépnek be a képbe. A görbület helye és mértéke szerint némely izom megrövidül, mások túlnyúlnak, fontos az edzést aszerint megszabni, hogy ezek hogy kerülnek újra egyensúlyba.
2018. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Bár már régen volt a vizsgálatom, azon ezt írták: st háti kyphosis fokozott, a lumbalis gerinc többi részén, de inkább az l I-II magasságában polidiscopathia.

Akkor ez gondolom a kifotikus?

2018. júl. 25. 23:03
 3/14 anonim ***** válasza:
ez nagyon gyengus
2018. júl. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Skatebird ***** válasza:
Akkor jó ez a feladatsor. Jól választottál:) esetleg érdemes odafigyelned, hogy a felüléseknél ne a tarkódat támaszd a kezeddel, inkább kapaszkodj a füleidbe(mellétenni is elég:), úgy kevésbé terheled a kifózist. És kivétel nélkül minden feladat közben nyújtózz a fejtetőddel, érezd, hogy "hosszú a gerinced", így laposodni fog a púp. Jó edzést!
2018. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez a Skatebird nagy troll.

A felülést már 20 éve csak az iskolában csinálják, mert mindenki tudja, hogy árt az alsó gerincnek.

A többit szerintem meg ő se érti.

A nyújtózásnak semmi értelme. Mire jó? Most mondom, hogy a hátizmokat domborítással lehet nyújtani és nem, ugyanazt az izmot nem lehet két irányba nyújtani.

2018. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Skatebird ***** válasza:

Kedves ötöske, mielőtt ilyen határozott véleményt nyilvánítanál, javaslom, esetleg tájékozódj.

Felülés: szó sem volt teljes felülésről, a videón szereplő fizioballon végzett hasizomgyakorlatkokról írtam, melyeket a videó készítője így definiált. Mivel én megnéztem a videót, a kérdező is ismeri, feleslegesnek éreztem, hogy a felülés minden alfaját külön kifejtsem, evidens, melyikrőp van szó. Amennyiben te igényled a magyarázatot, a kultúrált társalgás szabályai szerint, kérdezz, ne sértegetőzz.

Nyújtózás: Arra jó, hogy erősíti a gerinchez közeli izmokat, amik így visszanyerik eredeti funkciójukat és képesek a helyes settartást biztosítani. Segít a csigolyákat eltávolítani egymástól és optimalizálni az egyámshoz képesti helyzetüket, így a porckorongok vérkeringe normalizálódik, csökkenti a porckorongsérv és porckorong dehidralizáció valószínűségét, sőt a már kialakult sérvet is képes tünetmentesíteni.

Nyújtás: kifózis esetén a hátizmok nyújtása nem ajánlott, maximum erős megterhelés után kis mértékben, mivel eleve megnyúlott állapotban vannak.

Egy izom kétfelé nyújtása hogy pattant ki az agyadból? Javasolnám az értő olvasást. Ahogy azt fent is írtam: Némely izom idővel megnyúlik, mások (az antagonisták=ellenoldaliak) megrövidülnek a tartáshibák következtében. A megrövidülteket nyújtani kell, a megnyúltakat erősíteni. Az edzéstervet ehhez mérten kell összeállítani, ha javulást akarunk elérni.

2018. júl. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ellent mondasz magadnak 3 hozzászólással.

Egyszer isteníted a felülést, máskor meg azt hangsúlyozod, hogy pont azt kéne erősíteni amit a felülés nyújt és azt nyújtani amit a felülés erősít.


A nyújtózás nem erősít semmilyen izmot :D Vagy hallottál már olyanról, hogy izomláza lett valakinek mert sokat nyújtózott???

A nyújtózás nem távolítja el a csigolyákat egymástól, mert nem változik a magasságunk, ha felemeljük a kezünket. Attól magasabbak lehetünk, ha kihúzzuk magunkat, de ahhoz nem kell nyújtózkodni. Igazából pont ellentétes a két dolog, mert ha felemeljük a karunkat a lapockánk ki megy a helyéről és a széles hátizmunkat nyújtjuk. Ahhoz hogy egyenesen álljunk pont szorítani kell a lapockánkat és feszíteni a széles hátizmunkat, de nem tezed, akkor se távolodik el a csigolyád egymástól.

Mit optimalizál??? :D Ezt magadtól találtad ki vagy bullsh1t generátorból szedted?

2018. júl. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Skatebird ***** válasza:

Ha nem akarod, most sem fogod érteni, de azért teszek egy próbát, leginkább a kérdező és az esetleges későbbi olvasók kedvéért.


A helyes testtartáshoz szükség van a törzsizomzat stabilitásához, ehhez pedig nem elég csak a hátizmokat erősíteni, de kifózis estén túlnyomóan ezen van a hangsúly.


Nem a reggeli álmos nyújtózkodásról van szó, hanem amit írtam is, a fejtetődvel való nyújtózástól. Igen, tartáshibásoknak a helyesen kivitelezett nyújtózástól lehet izomlázuk, főleg ha a teljes edzés alatt odafigyelnek "hosszú gerinc érzésre".


A csigolyák egymáshoz képesti helyzetén javít, optimalizálja. Amikor kialakul a kifózis, a csigolyák anterior(elülső) szélei közelednek egymáshoz, a dorsalis(hátulsó) szélei eltávolodnak. Így a porckorongok fokozottabban igénybe vannak véve a rájuk nehezedő megváltozott irányú terhelés miatt. Ezen segítenek azok az izmok, amik a gerincet természetes helyére visszahúzzák és kellő edzés után ott is tartják.

2018. júl. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

:D Melyik izom összehúzódása váltja ki, hogy a fejtető nyújtózkodjon?????

Ábra is jöhet. Tehát melyik izom összehúzódása okozza azt hogy a csigolyák eltávolodnak egymástól?

Izom neve? Kezdő és végpontja?

2018. júl. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Skatebird ***** válasza:
"a mély (axialis) hátizomcsoportot tekintjük a gerinc tényleges izmainak. Ezek a vaskos izomkötegek két oldalt, a processus spinosusok és a processus transversusok ill. costariusok által alkotott vályút töltik ki. A gerincen, ill. egyes izomnyalábok alul a medenceöv hátsó medialis (középső) részén erednek, és a gerincen, a bordákon, vagy a koponyán tapadnak. (Ide tartozik a m. erector spinae, a m. spinalis, a transversospinalis izmok, a mm. interspinales, a mm. intertransversarii). A gerinc és a fej egyenes tartásában, extensiojában, rotatiojában és lateral flexiojában is közreműködnek. A flexio részben aktív relaxáció eredménye. A m. spinalis járás közben a medencéhez rögzíti gerincet. A transversospinalis izmok egy része a gerinc elsődleges mozgatói által létrehozott mozgásokat csillapítják. A legkisebb izmok szerepe egyes tanulmányok szerint kérdéses, inkább a mély helyzetérzékelésben játszhatnak szerepet, vagy szalagokként funkcionálhatnak."- [link]
2018. júl. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!