Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fél éve gyúrok! Fehérjével és...

Fél éve gyúrok! Fehérjével és Kreatinnal kapcsolatos kérdésem van?!

Figyelt kérdés

Fél éve gyúrok. Semmit sem szedtem eddig. 6 kiló izmot szedtem össze ez idő alatt. Most 185 cm és 75 kg vagyok, de most jött el az idő, hogy nehezebben fejlődök mint az elején és szednék egy kis fehérjét kezdésnek. Mindenki azt ajánlja, hogy Kreatinnal szedjem.

Van 2,5 kg fehérjém, csak kreatint kell hozzá vennem. De előtte a tanácsotokat kérem, hogy milyen kreatint vegyek és hogy a FEHÉRJÉT és a KREATINT hogy kell EGyÜTT szedni?!

Mert arról fogalmam sincs.


Annyit még, hogy kosarazok és néptáncolok versenyszerűen tehát a túl nagy izomzat nem lenne előnyömre, ezért egy arányos-szálkás-de annál kidolgozottabb testre gondoltam, mivel alapból vékonyka alkatú vagyok. Innestől egy 7-8 kiló plussz izommal megelégednék. Ezért nem akarok tömegnövelőt szedni, mert zsír is jön vele, és szálkásítani kell utána.

Tehát a kérdésem az még, hogy ahhoz hogy a fent említetteket teljesítsem elég ha fehérjét szedek kreatinnal, akár tönn kúrát is megfelelő pár hónapos szünetekkel? Izmosodok vele eleget (persze táplálkozásra figyelek) vagy mindenképpen kell tömegnövelő?! Ha fehérjét és kreatint szedek az mennyi idő múlva hozza meg kb az elvárt eredményt?!


2010. jún. 15. 23:03
 1/9 A kérdező kommentje:

Ilyesmi alkatot szeretnék, tehát nekem nem a méret a lényeg hanem a kinézet és kidolgozottság:


[link]


vagy


[link]


vagy


[link]


[link]



PL. már ekkora nem szeretnék lenni, pedig ez sem rossz :P

[link]

2010. jún. 15. 23:13
 2/9 anonim ***** válasza:
6 kiló izmot felszedtél, de még nem vagy ekkora? =/
2010. jún. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kreatint ne szedj! ne a gyúrós haverjaidat kérdezd, hanem az orvost. Fehérje az mehet :)
2010. jún. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:

Igen, irdatlan vékony voltam, és még így is az vagyok. Talán az első képhez vagyok legközelebb, de nem vagyok akkora...még :-)


2. válaszoló:

Miért? A kreatinnal mi a baj?!

2010. jún. 15. 23:37
 5/9 Osynho ***** válasza:
61%
Semmi baj a kreatinnal, a válaszadó agyával annál inkább :) Viszont nem kell feltétlenül kreatint szedned, hogy fejlődj. A fehérje jó dolog, bár ez is csak instant kaja. Érdemes edzés után szőlőcukorral nyomatni. A kreatint egyébként nem KELL a fehérjével együtt szedni, sőt üres gyomorra, szénhidráttal a legjobb a felszívódása. Keress rá neten, sok leírás van a témában. A tömegnövelő is csak kaja, nem kell félni tőle. Viszont a rendes izomosodás jár némi zsír lerakódásával, mivel előfeltétel, hogy a fejlődéshez szükséges táplálékot elfogyasszad. Hogy mikorra hozza meg az elvárt eredményt, az hülye kérdés. Nem a kreatin + fehérje fog feltenni rád több kiló izmot :)
2010. jún. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet a te agyaddal több gond van :) ha majd pár év múlva csak annyi marad belőled..
2010. jún. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
kreatin felesleges, vegyél azon a pénzen még fehérjét vagy vitaminokat!
2010. jún. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Osynho ***** válasza:
Kedves kreatintól félő hozzászóló. Linkelj nekem egy releváns felmérést,tesztet, amely megállapítja, hogy káros az egészségre a normális mennyiségben szedett kreatin. Köszönöm.
2010. jún. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Osynho ***** válasza:
Jahogy nem találsz ilyet... Érdekes :)
2010. jún. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!