Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Menyi fehérjét, szénhidrátot...

Menyi fehérjét, szénhidrátot és mikor vigyek be a szervezetembe?

Figyelt kérdés
(nem használok szereket!) rendes étrendre gondoltam! egy másfél órás edzésre ami 2 izom csoportból áll nálam max!mit egyek? mikor? menyit? 16/F 96kg 190cm
2010. jún. 7. 19:53
 1/8 clint ***** válasza:

izomnöveléshez próbáld meg, hogy minden három órában valami fehérje és jófajta szénhidrátot egyél...

Ezzel mindig lesz a véredben aminosav.

Reggelire bedobsz némi tojást, és némi zabpelyhet, vagy teljes kiörlésű kenyeret...


utána háromóránként csirkemell, pulykamell, sertéscomb, hal, szója, marha lapocka, bélszin ami jó lehet fehérjének... Szénhidrátnak rizs, főtt krumpli...


Estére ehetsz zsírszegény túrót, vagy ismét húst, szénhidráttal...


napközben is ehetsz tojást ha unod a csirkét.. a fehérjés kaják közül egyébként a tojás a leganabolikusabb, jó izomépítő.


Edzés előtt egy órával is egyél..

Edzés után rögtön egyél fél órán belül.


A legjobb összeállitás, pl étkezésenként, 30-35 gr fehérje

és 70-100 gr szénhidrát.


Egy normál méretü tojásban 7-8 gr fehérje van

100 gr húsban kb 20 gr fehérje van

A zabpehely, krumpli, rizs meg rengeteg szénhidrátot tartalmaz nem is irom le, a zabpehelyben egy kevés fehérje is van...


ennyi, remélem minden kérdésre válaszoltam, nem muszáj pont berögzülni és 3 óránkjént enni, de napi 6 étkezés legyen meg...

2010. jún. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 clint ***** válasza:
Bocsánat azt elfelejtettem megkérdezni, hogy érted a 2 izomcsoport dolgot??? Hogy edzel?
2010. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ nagyon hasznos volt:) pl bicepsz tricepsz/mell hát +edzés előtt + után 10 perc tekerés
2010. jún. 7. 21:00
 4/8 clint ***** válasza:

rendben van, én edzés előtt és után nem tekernék... Az izmok növelésében akadályozna, meg a tápanyagfelvételben...

Én ilyen napokra osztanám a helyedben

1:bicepsz-tricepsz

2:mell

3:váll hát


a napok mindegy mikor, a lábat is beiktathatod egy 4-dik napra... a tekerés esetleg a hazautazást jelenti neked?

Mert akkor nem gáz... de többet egyél utána...

2010. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
én ugy tudom hogy az edzés előtti tekerés serkenti a vérkeringést és jó bemelegítésnek nekem sokan ajánlották. utánna meg levezetésnek és a szervezet vissza állításban játszik szerepet tán:) végül is nem anyira akarok tömeget növelni hanem a 2 öt vegyesen... tudom hogy nem lehetne:) de én szeretném!
2010. jún. 7. 21:48
 6/8 clint ***** válasza:

okés az edzés előtti tekerés nem gáz... Főleg ha állva csinálod, mármint ugy, hogy nem ülsz le... Igy ugyanis a herék jobban termlik a hormont, ami azért jó dolog.

Az edzés utáni már nem annyira... Edzés után enned kell, a tápanyagok az izmokba kell vándoroljanak, amiket megedzettél, de a tekeréssel ebből elhasználhatsz...

Nem azt mondom, hogy az összest elhazsnálod de jobb biztosra menni... az edzés után az izmok katabolikus állapotban vannak... ez azt jelenti, hogy ilyenkor bomlik le az izom, ezért kell enni, hogy visszatöltsön...

A gyúrosok ezért használnak turmixot ilyenkor mert azt emészted meg a leghamarabb és az jut el a leghamarabb a sejtekbe.. Ugyhogy én az edzés utáni bringázást hanyagolnám... Én is hasonló helyzetben vagyok amugy, mert nekem pl elvették a jogsimat, és kb 2 km-t gyaloglok haza edzés után...

2010. jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
értem nagyon köszönöm ^^ én is vagy 500 km sétálok haza... meg mésfelet kb tekerek.... turmixot énis szoktam csinálni! milyen turmixot ajánlasz nekem kíváncsi vagyok szerinted mik kellenek bele
2010. jún. 8. 06:50
 8/8 A kérdező kommentje:
métert... nem km:)
2010. jún. 8. 09:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!