Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot kezdjek...

Milyen küzdősportot kezdjek el, hogy ha balhé van az utcán bárkit elagyalhassak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
lövészetet.
2010. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bárkit biztosan nem fogsz, mert ha lenne is ilyen mindent verő küzdősport, lenne aki régebben űzné.
2010. jún. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jó persze, nem tudok akárkit megverni, de nem a fehérorosz nehézsúlyú birkózó-válogatott szokott szembejönni az utcán. Többnyire nem... :D:D

Igazából tudom a legjobb egy revolver lenne, de most csak küzdősport érdekelne.

2010. jún. 1. 22:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem először kell egy alap emberismeret.Testbeszédből is le lehet venni sok mindent és ha gond van elsőnek lépsz,vagy határozott fellépéssel megelőzöd a szitut.

Szerintem a legjobb kombináció 2év box,2év thai box,1év defendo.

2010. jún. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A legjobb az szerintem, ha először ráhangolod magad a küzdelemre. Járjál egy évig birkózásra és ökölvívásra,DE egyszerre. Ott hozzászoksz a test-test elleni küzdelemhez (birkózáson), valamint megtudod mi az, hogy ütés, vagyis hogy ütnöd kell, mert különben téged ütnek (ökölvíváson).

Ha ezt az egy évet így csinálod, utána teljesen mindegy, hogy: muay thai box, aikido, wing tsun kung-fu, jiu-jitsu, krav maga, defendo, ninjutsu, escrima...stb.

Nem az a lényeg, hogy milyen harcművészetet/küzdősportot/önvédelmet űzöl, ha tudod, mert megtanultad, akkor akár használni is tudod önvédelemre.

De őszintén, még igazából még ezek sem üzembiztos dolgok, mert ha odamész egy 5 danos feketeöves kyokushinkai karate mesterhez, és viperával jól rácsapsz kettőt, akkor hiába a fekete öv, a karatemester összeesik. Az üzembiztos önvédelem: Fegyvertartási engedély + kerülöd a bajt (pl.: elfutsz, ha kell)

2010. jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Áh!A vipera sem biztos.Egyszer egy nagydarab részeg ki akart rángatni a kocsimból.Kiszáltam és úgy szétvertem,hogy elhajolt a vipera rajta.Ő meg csak röhögött rajta.Mondjuk az biztos,hogy másnap nem kelt ki könnyen az ágyból.
2010. jún. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Arra magamtól is rájöttem, hogy egy fegyver lenne a legjobb, de hát az eleve felejtős, szóval csak küzdősport (vagy hívd aminek akarod) kellene.
2010. jún. 6. 13:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!