Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől fáj hasizom gyakorlatok...

Mitől fáj hasizom gyakorlatok után a nyakam?

Figyelt kérdés
Rubint Rékára tornáztam 30 perc hasizmot. Azóta (2napja) fáj a nyakom, olyan mintha izomláz lenne benne. Valamit rosszul csinálok? Rosszul tartom a fejem?
2008. okt. 22. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen, valószínűleg mikor felülsz, akkor a nyakadba feszíted az erőt. Próbáld meg, hogy mikor felülsz akkor fújod ki a levegőt és mikor hátra dőlsz, akkor szívod be. És úgy csináld, hogy a hasizmodat feszítsd, mikor a nyakadba adnád az erőt. Nem lesz először könnyű, de hamar meg lehet tanulni! Remélem segítettem!
2008. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A felülés roncsolja a csigolyákat, mindenképp tornamatracon, vagy haspadon csináld és úgy, hogy a nyakad nem mozgatod, nem feszíted meg és nem kulcsolod a tarkód mögé a kezed.
2008. okt. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az lehet a gond, hogy nem jól tartod a fejed. Nekem is volt, hogy fájt a nyakam. Próbáld meg nem erőltetni annyira.
2008. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Polifoamon tornázom, és nem ér össze a kezem csak hozzá ér a fejemhez.

Köszönöm a válaszokat!

2008. okt. 22. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
azért fáj mert nem hasizomból csinálod a gyakorlatot hanem a nyakadat erőlteted,azzal akarod felhúzni magad.Hasizomból felemelkedni sokkal nehezebb,és jobban is fáj(jobban megdolgoztatja az izmot).inkább csinálj kevesebbet a gyakorlatból,annak több hasznát veszed mintha a nyakadat fájditanád...énis igy jártam csomószor mire rájöttem :)
2008. okt. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Úgy tartsd a fejed, h az állad és a mellkasod közé beférjen egy képzeletbeli teniszlabda. És előre kell nézni. De úgy is csinálhatod(bár így jóval nehezebb) h a karodat kinyújtod a fejed felé és összekulcsolod a kezed (vagyis a fejedet a két karod veszi szorosan közbe a füled mellett)Remélem érthető volt
2008. okt. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!