Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aki mar hasznalt Gigant pro...

Aki mar hasznalt Gigant pro Mass-t mi a tapasztalata, mennyi ido alatt mennyit lehet hizni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 06:49
1 2 3
 11/23 clint ***** válasza:

A volumass 35 tényleg egy komplett táplálkozás, de igazság szerint ha vékonyabb vagy akkor, inkább magasabb szénhidráttartalmu tömegnövelőt ajánlanék, mert a volumassban asszem csak 40 gr körül van.... Vagy dobsz hozzá még egy kis szölőcukrot ugy 15-20 grammot... A gyors növekedés a szénhidráttól függ. Igazábol ha választani kéne akkor inkább javasolnám a gigant pro masst, vagy a volumassból akkor másfél adagot egyél meg inkább azaz 150 grammot... Ne a reklámszöveget nézd hanem hogy mi van benne, ha megnézed minden tápkiegnek az van irva hogy ettől nő a tömeg, ez egy jó izomnövelő stb...

60-70 gramm szénhidrát, 40-45 gramm fehérje, 5-7 gramm kreatin egy jó izomnövelő turmix edzés után, én pl 100 gr szénhidrátot fogyasztok edzés után... Edzés után elvileg két órán keresztül anabolikus állapotban vagy... Szóval, okos ha a turmixod után 45 perccel máris eszel vmi masszivat, pl tojást és rizset vagy főtt krumplit, és utána a 45 perccel megint egy turmixot vagy egy kis húst rizzsel... ebben a két órában jobban felveszed a cuccost, és jobban az izomba tolja mint máskor...

2010. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Grat a Megasztárhoz!

Majd nézzük, kinek van a legnagyobb karja....

:-)

Ezt a reklámszöveget meg ne vedd be, amiket ráírnak a dobozokra!

Öntünk tiszta vizet a po....shakerbe:

Vannak először is az MRP -k. Ezek étkezést helyettesítő kiegészítők, általában 50% körüli fehérjetartalommal. Tulajdonképpen napi 2-3 kicsi étkezés kiváltására alkalmasak, ha valaki nem tudja megoldani a kajáját.

Ha amúgy rendben van a napi táplálékbeviteled, ezzel extra kalóriát tudsz bevinni, ami a tömegnövelés előfeltétele.

A Gainer, az megint más.... ezek alacsony fehérjetartalmú, rendkívül sok kalóriát tartalmazó kiegészítők. Csak hardgainereknek, vagyis extra gyors -anyagcseréjű sportolóknak ajánlott. Nem túl gazdaságos az ára, gyakorlatilag pénzkidobás. Az olcsóbbak dextróz+ maltodextrin keveréket tartalmaznak, a jobbakban van élelmi rost, esetleg Palatinose szénhidrát, kreatin, növényi hatóanyagok, MCT zsírsavak, stb....

Ezek viszont nagyon drágák! (pl.: Brutal Gainer 30% protein ~7000 Huf./ 9 napi adag!!!)


A kezdőknél tapasztalható gyors növekedés az izmok szénhidrátraktárainak feltöltődése miatt van, nem az izomrostok vastagodnak meg. (az nem megy olyan gyorsan és nagy terhelés kell hozzá, amit egy kezdő nem tud elérni)

A glikogén (az izmokban tárolt poliszacharid) sok vizet köt meg a sejtközi térben. Ezért növekszik a súlya minden kezdőnek és újrakezdőnek. Az elején ez 3-5 kg. pluszt jelent, bár volt egy nagyon vékony kliensem, aki 60-ról 70 kg.- ra ment fel 2,5 hónap alatt, teljesen zsírmentesen. (tipikus ektomorf alkat, hízásra nem hajlamos)

Izomszakadás:

A 62% -os barátunk NEM izomszakadást, hanem izomrost szakadást írt, ami nagyjából helytálló (átlagembernek nem kell tudnia, hogy az aktinfonál, vagy a myosin szálak feje szakad szét) a lényeg, hogy a rostokon belül mikrosérülések keletkeznek az edzés hatására.

Tulajdonképpen ez az edzés egyetlen közvetlen célja.

Ezek a sejtek a szuperkompenzáció során fognak regenerálódni, nagyobbak, erősebbek lesznek, mint a terhelés előtt voltak (feltéve, ha megfelelő mennyiségű fehérje kerül bevitelre)

Erről azért ,-nagyvonalakban illik tudni minden testépítőnek, hiszen EZÉRT EDZÜNK! Ha nincs mikrosérülés az izomban, nincs fejlődés sem.

Összefoglalva: a szénhidrát ENERGIAFORRÁS, a protein (aminosavak láncolata) pedig az építőanyag.

Mindkettőre szükség van....a sejt nem növekszik, -még terhelés hatására sem, ha nincs meg ez a két alapanyag.

A szénhidráttól nem fogsz hízni magában, esetleg ha nem tudod elraktározni és zsírrá alakul.

De azt ne akard!

"Igen ez így van ez a termék egy alacsony kalóriatartalmú tömegnövelő, mely fokozza a proteinszintézist, így meglepően rövid idő alatt segíti elő az izmok fejlődését."

Ez úgy baromság, ahogy van!

A proteinszintézist NEM fokozza maga a protein. Amik fokozzák, azok a hormonok. Ezek közül is ugye a 2 legfontosabb az insulin és a testosteron. Ezeket lehet ugyan befolyásolni közvetett úton, de nem egy ilyen "táplálékkiegészítővel".

Az inzulin a magas vércukorszint miatt kerül kiválasztásra, és a tápanyagok raktározását segíti (igen, a zsír is az). Ha egyszerű cukrokat eszel, akkor az gyorsan magas inzulinszintet fog eredményezni.

Ha ezt gyakran teszed, akkor csökken az inzulin-válasz, magyarul a sejtek kevésbé reagálnak az inzulinra, így egyre több kell belőle.

Eredmény: hosszú távon elhízás, cukorbetegség.

Aki testépítőnek......nem is, aki normális embernek vallja magát, az NE ZABÁLJON SEMMIFÉLE CUKROT !

(A tömegnövelők akár 80% -ban cukrot tartalmaznak)

Ez alól kivétel az edzés utáni kiürült glikogénraktárak visszatöltése, amire viszont a dextróz (szőlöcukor) a legalkalmasabb. Ez egy apró trükk, amit mi testépítők megengedhetünk, de aki nem edz, az még ezt sem engedheti meg.

Edzés után tehát (nem gainer): 1g. dextróz, 0,5g. protein / testsúly kg.

A többi étkezés pedig magas protein, magas ÖSSZETETT szénhidrát és némi zsír.

Ennnyi.

2010. jún. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Edzés után még véletlenül sem vagy "anabolikus állapotban" !

Ahhoz, hogy abba kerülj, magas inzulin és testo szint szükséges. Az inzulint el tudod érni a 100g. dextrózzal, de az izmok regenerálódásához (újjáépüléséhez) 3-7 nap kell.

(nagy izmoknak állt. több, kicsiknek kevesebb)

Az edzés magában erősen katabolikus!

2010. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 clint ***** válasza:
oké... rosszul fejeztem ki magam... mivel azt irod, hogy az edzés katabólikus, épp ezért az edzés utáni kb két óra az amikor jobban felveszi a tápanyagokat a szervezet, pont emiatt a katabolikus állapot miatt. És ilyenkor valószinübb, hogy az izmokba jobban kerül a tápanyag mint máskor... Amióta erre odafigyelek már sokkal könyebb minden...
2010. jún. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 clint ***** válasza:
viszont a 100gr dextrozban nem értek veled egyet, lehet neked bejön, nekem nem... a fehérjeszintézisben sok minden segít, nem csak az inzulin, pl a leucin, glutamin, ecdysteron... sztem a 100gr dextrozzal inkább hányást érnék el. Nekem elég az 50 is, a többi zabpehely és banán.
2010. jún. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Látom összegyűltetek itt =D Háth köszönöm az asszem háromótoktól írt tapasztalatokat.És köszönöm a drukkolást a megába, azon hogy majd azt nézitek hogy kinek lesz a legnagyobb karja azon rosszul lettem a nevetésbe XDXD betyár emberek vagytok ti =D...nos így nagyjából amit olvastam tőletek, fontos a szőlőcukor, protein ,és a normális táolálkozás minimális erőltetése =D ... ajjaj nem is kis tapasztalattal rendelkeztek ha már ilyen szavakat használtok....kösz mindent nektek,csőcső
2010. jún. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Igen, az izmok akkor képesek tápanyagot felvenni, ha edzésen a raktározott szénhidrát kiürül. Ez logikus, egy szivacshoz lehet hasonlítani, ha kiszárad, felszívja a vizet.

A 100g. dextróz nálam 1g./tskg. -ot jelent, nyilván aki kisebb annak kevesebb is elég.

Mindenesetre ez még a legtöbb embernek nem okoz gondot, inzulin befolyásolására kiválló. (és visszatöltésre)


A fehérje szintézis folyamatosan zajlik a sejtekben, mint ahogy a lebomlás is folyamatos. A cél az, hogy kevesebb legyen a lebontott fehérjék aránya az újonnan készült fehérjékhez képest. Ez a pozitív nitrogénegyensúly.

Az aminosavak lehetővé teszik a fehérjeszintézist, de nem tudják gyorsítani. A szervezet élettani folyamatait kizárólag a hormonok befolyásolják. A hormonokat pedig sok minden, az edzés, a táplálkozás, a pihenés.


A zabpehely nem való edzés utánra, a banán fruktóz tartalmát pedig az izmok nem tudják felvenni, mert a fruktózt csak a máj képes tárolni.

A dextróznál (1 molekula súlyú szénhidrát) nem létezik jobb, mivel gyakorlatilag megegyezik a glükózzal, ami minden energianyerési folyamat alapja.

Erről itt találhattok nagyon jól összefoglalt írást:


[link]

2010. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 clint ***** válasza:

Az, hogy csak a májat tölti a banán egy dolog, de ugyanakkor a fruktóz is emeli az inzulint, a szölőcukor mellett, azt meg hogy a zabpehely nem való edzés utánra nem tudom minek mondod, mert számos profi ember vitába szállna veled, szóval van egy véleményed, a másik edzőnek tuti más, a harmadik meg megint egy másik verzió, inkább magamban bízom, én is 100 kg felett vagyok, van két 52-53-as bicepszem, 140-es mellem,szép széles vállam, a combom kicsit még el van maradva ugyan de akkor is, én 50gr dextrozt, kb 80-100 gr zabpelyhet, 35 gramm tejsavót, 10gr glutamint, 7gr kreatint fogyasztok edzés után egy banánnal megspékelve és nekem ez jött be... Számomra ez egy teljes étkezés.. A banánt amugy is imádom és inkább ilyenkor eszem meg, plusz a turmixot jobb ízüvé teszi. A 100 gr szölőcukor meg neked jön be, nem testsúlyfüggő, mert igenis van aki nem bírja, pl én, lehet nekem túlságosan felviszi az inzulint... Maltodextrin jobb lenne nekem, de nem tudok boltba venni, vitargora pedig nem akarok költeni, a havi tejsavó, csirkemell, vitaminok igyis elég sokba kerülnek... Szóval kinek mi jön be, ha edző vagy(a leirásod alapján) lehet kiizmositottál már embereket, de a másik edző aki tuti más véleményen van mint te, ő is kiizmositott már embereket. Szóval sztem nem azt kell nézni ki mit mond ugyis minden embernek más a genetikája, más az anyagcseréje, az hogy neked van egy módszered nem biztos, hogy mindenkinek bejön.. Ja... például sok edző hülyének tartja az embert amikor nem akar enni szénhidrátot este, nos én lassan 6 éve csak délután 6-ig eszem szénhidrátot (reggel edzem)... mégsem szakadtam még össze.

Sőt, 6 évvel ezelőtt jópár centivel kisebb voltam.

2010. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ja, egy gond van:

Az általad leírt szénhidrátforrásokat EMÉSZTENI kell.

Az emésztés idő és energiaigényes. Edzés után azért iszunk folyékony tápanyagokat, hogyne kelljen emészteni.

A zabpehely magas rosttartalma miatt nehezen emészthető, a fruktóz GH -ja a legkisebb a cukrok között. (a maltodextrinnél is kisebb). A fehérjék, szénhidrátok lebontását lelassítod ezzel, az összetett szénhidrátokat ugyanis glükózzá kell bontani, a fehérjét pedig aminosavakká.

Én elhiszem, hogy igy is lehet nőni, de ez közel sem optimális edzés utáni tápanyag. Ez pedig nem az én véleményem, hanem tény.

Én ezt tanultam, vizsgáztam belőle, úgyhogy tudnom kell.

Más edzőkkel ,-hogy mit mondanak, csak abban az esetben foglalkozok, ha elismerem a tudását. Ehhez tudnom kell, milyen iskolában tanult, mivel a legtöbb "iskola" magyarországon egy "diplomagyár".

Például egy Fitness Company -nál végzett edzőn mi csak mosolygunk.

De ezek már nagyon szakmai kérdések, a lényeget leírtam, ill. a belinkelt cikkben van leírva.

2010. jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 clint ***** válasza:

Igen de sok edző, úgy dolgozik edzőként, hogy nem végezte el a sulit, viszont már számtalan testépítő versenyt megnyert.

És akiket edzenek tudnak fejlődni, izmosodni, akkor nem értem mi értelme fikázni egymást... Pl Bunny fikázza Vida Zolit vagy forditva. Igen emészteni kell, de én sokkal jobban fejlődök igy... Anno mindig jobban fejlődtem pl amikor olyan tömegnövelőt használtam amiben csak malto volt dextroz nem, pl hipermass, american weight gain, vagy az universalos Carbo plus.

nekem ezek mindig jobban bejöttek, mert lassabban szivodott fel.

2010. jún. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!