Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kreatin kúra alatt mit kell...

Kreatin kúra alatt mit kell "normális étkezésen" érteni?

Figyelt kérdés

2-3 éve edzek keményen, fehérjét mindig szedtem, de a céljaim még mindig messze vannak, szóval arra gondoltam, belevágnék egy kreatin kúrába, hátha segit.

Az összes gyakorikerdes.hu-s kreatinos kérdést végignéztem, és mindegyiknél azt irták, hogy "normális étkezés nélkül semmit nem ér", vagy "előbb az étkezésed tedd rendbe", "minden az étkezésen múlik". Ez mire vonatkozik?


A cucc szedése? Tudom, megfelelő mennyiségű viz + szénhidrát, jól időzitve, meg persze sok fehérje, multivitamin. Ezeken kivül van még valami fontos? Nem tűnik olyan nehéznek jól étkezni, ha tényleg csak ennyi a szempont.


2010. máj. 19. 19:39
1 2
 1/14 anonim válasza:
Na meg jól meg kell rágni az ételt.
2010. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha nem normális mellette a táplálkozásod akkor semmit nem fog érni hidd el nekem amikor én szedtem és mellette kolliégiumba voltam SEMMIT nem hatott semmit 2 hónap után se. 75 kg voltam végig mikor haza jöttem nem szedtem semmit 83 lettem és full szállkás szóval 90% az étkezés.
2010. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Oké, de hogyan kell jól étkezni? Ez lenne a kérdés.
2010. máj. 19. 20:19
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Rendes táplálkozás?! Min napi 5* ha tudsz többször is mégjobb. Reggel, délelött ill edzés elött szénhidrátdús kaja(energia az edzésre+a napi lótifutira) edzés után inkább fehérjedús táplálkozás. Emellett egésznap vitaminok bevitele(zöldség, gyümölcs, v tabletta).Ja és gyorséttermi jajákat kerülni. csirke minden mennyiségbe:Dnekem legalábbis az vált be.

Ez csak egy tipp nekem bevált.

2010. máj. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
mit akarsz ha még az ilyen alapokkal sem vagy tisztában mint a rendes étrend!?!?
2010. máj. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tudod mi az a kalóriatáblázat?Egy normál testépítő legjobb haverja.
2010. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mi az a kalóriatáblázat, és a napi kalóriamennyiségem tökéletes. Ez volt a kérdésem, hogy csak ennyi számit, vagy van még valami, amire figyelni kell?


Hihetetlen, hogy nem tudtok semmi hasznosat irni, csak hogy "egyél rendesen". Qrva profik vagytok... Ezt egy 8 éves gyerek is tudja.

2010. máj. 19. 23:21
 8/14 anonim ***** válasza:
34%

AZ A HIHETETLEN HOGY NEM TUDSZ UTÁNANÉZNI BAZ.MEG!


ápanyagszükséglet


A táplálkozás során megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyagokat kell bevinni. Ezek aránya, illetve mennyisége változik céltól függően. Az étrendnek megfelelő mennyiségű és minőségű szénhidrátot, fehérjét és zsírt kell tartalmaznia. Ezek az alap makrotápanyag-források. A mikrotápanyagokat –vitaminok és ásványi anyagok– ma már nem tudjuk természetes forrásból pótolni, mivel a modern növénytermelés, a műtrágyázás és a környezetszennyezés miatt a zöldségek, gyümölcsök stb. nem tartalmaznak elég tápanyagot. Így e célból fontos táplálékkiegészítőt, vitamin és ásványi anyag csomagot használni.


A fehérje szerepe: a fehérje a sejtek építőanyaga, köztük az izomsejteké is.


Szénhidrát: a szénhidrát a testünk üzemanyaga. Tömegnöveléskor szénhidráttal betöltöttnek kell lennie a testnek, hogy a fehérjéket be tudja építeni, ez az ún. anabolikus állapot. Ha a szénhidrát kevés, a fehérjéket át tudjuk alakítani energiaforrásnak.


Zsírok: az aerob tevékenységek üzemanyaga, és az élettani funkciók működtetője. Zsírra szükség van az étrendben. Szerepét se fehérje, se szénhidrát nem tudja átvenni.

Tápanyagforrások


Fehérje:

elsőrangú: csirke, pulyka, halak, marhahús (ezek fehérjetartalma 20%), tojásfehérje (10%), ezekre alapozzunk.

másodrangú: proteinek (étrendkiegészítő porok), sovány sajtok, túrók, ezeket kiegészítésnek használjuk

Szénhidrát

elsőrangú: rizs (szénhidráttartalma 70%), pufirizs, zabpehely (60%)

másodrangú: főtt burgonya (20%), durum és teljes kiőrlésű tészta (70%), gabonák, hüvelyesek, teljes kiőrlésű kenyér

Rostanyag

zöldségek

Zsír

elsőrangú: lenmagolaj, MCT, olajos magvak, halolajak, olívaolaj (főzés), extra szűz olívaolaj (öntet) stb.

másodrangú: telített zsírok (fizikailag minden olyan zsír, ami szilárd, állati zsiradékok stb.) ezeket a zsírforrásokat tartsuk lent az étrendünkben!

Víz

A víz testünk majd 80%-át alkotja. Alapvető a kielégítő vízfogyasztás. Testünk minden 20kg-jára 1 liter víz jusson, azaz egy 80kg-os embernek 4, egy 90kg-osnak 5, egy 50 kilós nőnek 3 liter vízfogyasztás szükséges. Diéta alatt ezt célszerű felkerekíteni, 60kg körül már fogyaszthatunk 4 liter vizet. Az áványvizek és a csapvíz között lényges különbség csak az utóbbi szennyezettségében és fertőtelnítőtartalmában van. Árban a legjobb megoldás az otthoni víztisztitóval szűrt víz vagy a gagyi olcsó ásványvíz.


Igyekezzünk az elsőrangú tápanyagforrásokat használni, a másodrangúakat pedig kiegészítésnek vagy ízesítésnek!


A tápanyagtartalom pontos meghatározásához a megfelelő táblázatokat kel használni (vagy részletes kalóriatáblázat).

Tömegnövelés


Tévhitekről:


1. Nincsenek izomnövelő szerek. Edzés nélkül fejlődni nem lehet.

2. Nincsenek izomnövelő szerek. Megfelelő táplálkozás nélkül fejlődni nem lehet.

3. Nincsenek csoda edzésprogramok, amelyek jobbak, mint a többi.


A módszer: intenzív súlyzós edzés, nagy súllyal, haladóknak se kell heti 3 edzésnél több, hogy legyen idő regenerálódni. Az izmok az edzés által okozott stimuláció hatására a megfelelő táplálkozással felvett tápanyagoktól fejlődnek, a regeneráció ideje (alvás, adott izomcsoportra alkalmazott megfelelően hosszú edzéspihenő) alatt. Aki ezt nem érti meg, esélytelen ebben a sportban!

2010. máj. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Étrend:


5g/tsk vagy több szénhidrát, 2g/tskg fehérje. Minden étkezés teljes étkezés legyen, tartalmazzon minden tápanyagot. A kaja mennyiséget osszuk el egyenletesen egy napra. Edzés után célszerű fehérje + cukortartalmú tömegnövelőt fogyasztani a glikogénraktárak gyors visszatöltéséhez, majd edzés után egy órán belül egy teljes csirke-rizs étkezés jellegűt. Az edzés utáni két órában minimum 1g/tskg szénhidrát bevitele szükséges. A tömegnövelés, egyáltalán az egész folyamat, amíg valakinek izmos külseje lesz ÉVEK munkája, nem kell naponta testsúlyt meg bicepszet méregetni! Ha hosszabb időn keresztül semmi sem változik, nézzük meg, hogy precízen elfogyasztottuk-e az előírt mennyiséget. Ha igen, növeljük meg 50g szénhidráttal.


Mintaétrend


1. 100g zabpehely + 8tojás fehérje vagy 20g (1 kanál) protein+ 1 kanál lenmagolaj

2. 100g csirke+125g rizs

3. 100g csirke+65g rizs

4. 100g csirke+65g rizs

5. 100g csirke+125g rizs

6. 100g marhahús+ 65g rizs+zöldség.


edzés után: tömegnövelő turmix, 50g fehérje (két kanál) 30-50g szénhidrát


Edzés utáni étkezésnek az ötödik számit! Zacskós rizzsel számoltam de a rizsmennyiség elosztható egyformán is! Ez egy kb. 80kg–os testépítő étrendje. Célszerű ezt a mintát mindenkinek a saját testtömegéhez testre szabni. A csirke szabadon helyettesíthető egyéb fehérjeforrással a megfelelő fehérjetartalom mennyiségben, a rizs pedig egyéb szénhidrátforrással megfelelő szénhidráttartalom mennyiségben. Tehát csirke helyett lehet hal, vagy túró egy-egy étkezésben a lényeg, hogy a HÚS domináljon! A rizs helyettesíthető tésztával vagy főtt krumplival, de a RIZS domináljon!


Tömegeléskor bármilyen fűszert és kis mennyiségben szószokat, szaknyelven dzsuvát, is alkalmazhatunk!

Szálkásítás


Tévhitekről:


1. Nincs semmiféle szer, amivel szálkásítani lehet diéta nélkül.

2. Nincs "szálkásító edzés", a sok ismétlés kis súllyal baromság nem zsír hanem izomvesztést okoz: az x kilogrammal felépített izom kevesebb terheléstől leépül, különösen csökkentett tápanyagbevitelnél!

3. Diéta nélkül szálkásítani nem lehet!

4. Célirányosan szálkásítani egy adott izmot vagy testrészt nem lehet. Nem lehet egyik izmon tömegnövelni, a másikon szálkásítani. Vagy tömegelsz, vagy szálkásítasz.


A legjobb módszer az intenzív súlyzós edzés nagy súllyal + aerob edzés. (A sok ismétlés kis súly baromság, mert ahogy elveszed a súlyt, azonnal izomtömeget vesztesz.) Szálkásítani meglévő megfelelő izomtömeggel kell. Ha ez nincs meg, előbb tömeget kell növelni.


A diéta csak tiszta tápanyagforrásokból állhat. Kerülni kell a cukrokat és a telített zsírokat. A diétában szénhidrátbevitelt korlátozni kell, ez kiindulási állapottól, izomzattól és nemtől függően 1-3g/tsk legyen. Átlagos testsúlyú férfi 150g szénhidráttal tud diétázni kb. ez általában mindenkinél működik. Nők kb. 100g szénhidráton kezdhetnek.


A diéta módja az, hogy ráállunk a fent nevezett értékekre és megnézzük mennyit változott a testsúlyunk. Ha 0-1 kg a csökkenés, akkor rendben vagyunk, ha 1kg-nál több, kevés a szénhidrát, ha 0.5kg-nál kevesebb, sok a szénhidrát, 20g-al csökkentsük vagy növeljük. A fehérjebevitelt tartsuk magasan. 3g/tskg. Sovány testtömeget nem kell mérni, BMI-vel és egyéb baromságokkal nem kell foglakozni.


Amennyiben nem rendelkezünk megfelelő izomtömeggel, teljesen kezdők vagyunk, ajánlatosabb előbb tömeget növelni. Minél nagyobb az izomtömeg annál könnyebb a zsírtól megszabadulni. Kezdőknek nem megfelelő az "előbb szálkásítunk, utána tömegelünk" metódus!


Mintaétrend:


1. zabpehely + tojás vagy protein

2. csirke+rizs

3. csirke+rizs

4. csirke+rizs

5. csirke+zöldség

6. protein+1 kanál lenmagolaj


edzés után: protein turmix, esetleg glutaminnal kiegészítve

2010. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

A mennyiségeket a fent megadott értékek alapján KI KELL SZÁMOLNI az ételek mennyiségét MÉRNI kell!

A kaja tetszőleges módon elkészíthető, fűszerezhető és sózzunk! Finom legyen! Kevés gyümölcs megengedett, édesség, cukor, liszt tilos! Szószok és egyéb dzsuvák tilosak!



NEHÉZ LETT VOLNA UTÁNANÉZNI MI???


FORRÁS:

[link]

2010. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!