Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nekem melyik lenne jó: Tömegnö...

Nekem melyik lenne jó: Tömegnövelés, szálkásítás vagy izomerő növelés? Melyik mit jelent?

Figyelt kérdés

60-61 Kg vagyok, 176 vagy 177 cm, 18 éves és szeretném ha a kezem, a mellem, a vállam, a hátam és a hasam izmosabb lenne.

Milyen dolgokat egyek?

Az a jobb, ha nagyobb súlyokkal edzek de kevesebb ideig, vagy kisebb súlyokkal tovább? Milyen edzéseket tudnátok otthonra ajánlani?


2010. máj. 11. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

tömegnövelés lenne jó, a tömegnöveléssel eggyütt jár az izomerőnövelés,mivel a tömegnövelés az izomnövelés.

szálkásítani,akkor kell,mikor van tömeg

2010. máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

nagy súlyokkal edzél ,intnzíven!! heti 4 szer keményen, 10 es ismétlésekkel. egy naagy izom,egy kcsi..


mell,bic

pihi

hát,csuklya

pihi

váll-tric

láb vádli


így jó lesz nagyokra mehet 4 gyakorlat ,kicsikre 2-3

2010. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

ja és google!!


body alapismeretek


ezt beírva kiadja,hogy mit ehetsz,hogy működik ez az egész

2010. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi!!! Akkor naggyal kéne, de hány kilós súlyzó számít nagynak? Fekvőtámasszal tudok mellre és tricepszre edzeni. Vegyek a hátamra egy tele táskát és csináljam úgy?

10 fekvő és mennyi pihenés kell a következőig?

2010. máj. 11. 17:50
 5/12 anonim válasza:
90%
egyél sok halat, sok húst és szénhidrátot is
2010. máj. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
fekvő dolgokba nem vagyok otthon, edzőtermet ajánlom
2010. máj. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a fekvőtámasz nem tömegnövelés, felejtsd el! vagy felszerelkezel egy paddal, állvánnyal, 2kezes rúddal, 2 egykezes rúddal és tárcsákkal vagy menj kondiba szerintem! a nagy súly meg azt jelenti (ha tömegnövelni akarsz) hogy kb 6-8-10 ismétléseket kell csinálni és így már meg is van szabva a súly! akkora amekkorával 8akat tudsz csinálni! amúgy 10 ismétlés fölé és 6 alá ne menj mert ezek már anyira nem tömegnövelősök!
2010. máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ja és az első válaszadónak mondanám hogy izomtömegnövekedés nem egyenlő az erőnövekedéssel, erőre kicsit másképp, de főleg nagy súlyokkal kis ismétlésekkel és óriás pihenőkkel kell edzeni! ogndolok itt 8-6-4 ismétlésre amiből 8 a bemelegítés aztán 3x6 utána 2x4 ismétlés és 2-3 perc pihenő min.
2010. máj. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Bonjasky válasza:

Előszőr tömegnövelést csinálj.Ahhoz ugyanis hogy szálkásítani tudjál kell egy bizonyos izomtömeg,máskülönben nem megy csak csontsovány leszel de izmos nem.Én is az edzőtermet ajánlom,de ha nincs rá lehetsőgéged akkor próbálj meg otthonra beszerezni egy fekvőpadot,legalább egy egykezes súlyzót,egy két kezes súlyzót.Ez a minimális eszköz,én is így nyomtam egy idejig fejldőtem is szépen.Viszont azzal is jó ha tisztában vagy hogy a fejlődésed kb 40-50%-ban függ az edzéstől.Nagyon sok múlik a táplálkozáson és a pihenésen.Lehetőleg sok fehérjedús kaját egyél(tojás,hal,csirke,pulyka,gomba,tejtermékek,szója).Edzés után midenképp fehérjedús kaját egyél,edzés előtt viszont ehetsz nyugodtan szénhidrát gazdag kaját(tésztavagy krumpli pl),mert a szénhidrát jól jön edzés előtt energiforrásként.Amíg a tömegnövelést csinálod,sokat kell enned,napi 5-6 étkezés(kb 3 óránként egyél).De mondom nagyon figyelj oda a fehérjére! Este is ehetsz nyugodtan,csak arra figyelj oda hogy ne legyen túlzottan zsíros kaja.Nagyon zsíros,magas koleszterinszintű kajákat ne nagyon egyél,a disznóhúst szinte teljesen száműzheted.A pihenés is nagyon fontos,ne edzél minden nap,mert az hülyeség!Az izmaidnak pihheniük is kell ahhoz hogy regenerálódjanak és így tudjanak fejlődni.Én spec minden másnap edzek,ez heti 4 napot jelent.Első nap szoktam mellre és tricepszre edzeni,aztán második nap hátra meg bicepszre,harmadik nap vállazni szoktam,negyedik nap meg lábazni.Plusz minden edzésen végzek hasizomgyakorlatot,annak nem kell feltétlenül külön napot szentelni.Láttam hogy valaki más külön írta a csuklyázást.Ez hülyeség.A csuklyás izmod a vállad része,általában vállal együtt szokták edzeni nagyon nincs értelme különbontani,mivel csuklyára két,max három gyakorlatot csinálnak annak meg teljesen felesleges külön napot csinálni.Sokkal egyszerűbb a vállal együtt csinálni.

Ha már elértél egy szintet,híztál pár kilót(persze izomban),akkor elkezdhetsz szálkásítani ami megint csak elsősorban a táplálkozáson áll vagy bukin.Kis súllyal csináld a gyakorlatokat és sok ismétlést csinálj,lehetőleg gyors tempóban ez a legjobb módja annak hogy zsírt égess,úgy hogy viszont az izmod megmaradjon.Szálkásítás idején ne igyál vízet,vagyis ne nagyon ugyanis pont az a cél hogy az izmaidat borító víz eltűnjön.Napi 8-10-szer egyél,de mindig csak keveset! A fehérjebevitel ilyenkor is nagyon fontos.Mivel a szálkásítás tulajdonképpen zsírégetés(úgy hogy az izmaid megmaradnak),ezért fogyni fogsz pár kilót ahhoz képest amilyenre meghíztál,de ez teljesen normális.Ha mondjuk a tömegnövelést követően 42-es karod lesz,akkor szálkásítás után valószinű egy-két számmal kisebb lesz,de ez is normális.Pihenésre meg tényleg figyelj,ne vidd túlzásba az edzést és mindig próbálj legalább napi 7-8 órát aludni.

2010. nov. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bonjasky válasza:
Ja és az sem igaz hogy az izomtömegnöveléssel együtt jár az erőnövelés.Az erőnövelés,pont hogy a szálkásítás során fontos.
2010. nov. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!