Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Segítség futásban?

Segítség futásban?

Figyelt kérdés

Ma reggel voltam először futni nyár óta. Nyáron sem futottam olyan sokat, olyan 7-8 km-eket. Ma köröket futottam, 3x400 m-t folyamatosan futottam, majd 1x400 m-t gyorsan sétáltam. Ezt megcsináltam 3x plusz a végén futottam 1x400-at. Plusz volt még 2x400 gyors gyaloglás a pályára. Összesen 4,8 km-t futottam, 34 perc alatt. 8,4 km/h átlaggal. Ez így jónak mondható "első futáshoz"? Szerintetek hogyan tovább? Hogyan növeljem a távot?

17/L



2017. márc. 3. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne azzal foglalkozz, milyennek számít. Egyesekhez képest szánalmas, másokhoz képest jó. Magadhoz képest akarj fejlődni. A neten - főleg, ha tudsz angolul - egy rakat edzéstervet találsz. Írd be, hogy "5k training plan" vagy "5k training program", és válogass! Ez például egy nyolchetes kezdő edzésterv:

[link]

2017. márc. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én soha nem fogom megérteni, miért kell télen abbahagyni... télen pont ugyan olyan szüksége van rá a szervezetednek, mint nyáron... + az alapján, hogy így leépült a teljesítmény, az alapján semmit nem csináltál az elmúlt hónapokban...
2017. márc. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, Kolompár Achillesz, meg fogom nézni!

Második válaszoló: azért futottam ennyit, mert reggel ennyire volt időm, mennem kellett suliba. Télen azért nem futottam, mert hajlamos vagyok a megfázásra. Télen úsztam, szóval nem hagytam abba a sportot

2017. márc. 3. 14:56
 4/5 paper_chaser ***** válasza:

Sajnos a futás az olyan, hogy ha nincs mázlid vele genetikailag, akkor keserves lesz. Sok embert ismerek, aki cigizik, piál és mégis lefut unalmában 10 kilométert 50 perc alatt, minden fajta edzés nélkül. Egy haverom is ilyen. Néha gondol egyet és fut 10 kilométert csak úgy.

Én meg elkezdtem futni és olyan 6-7 km/h-val mentem elsőre, ami gyakorlatilag gyalogló tempó. 3-4 hónap kellett, hogy 30 percen belül fussak 5 kilométert.

Télen meg ne fuss kint, max. ha edzett vagy, de tényleg és van megfelelő öltözeted, de -10 környéke nekem például így is rizikós.

A futógép meg számomra rettenetes. Úgy érzem magam, mint egy hörcsög és agyfaszt kapok. Ráadásul a konditeremben futsz egy szobában, ahol el van használva a levegő. Az ablakot meg nem vághatod ki sarkig, mert másokat zavarhat, stb.

Szerintem kezdj el futni lazán egy 2 kilométert elsőre. Aztán kéthetente vagy hetente, attól függ, hogy hogy bírod, adhatsz hozzá 500 métert. Nekem ez bevált.

2017. márc. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 paper_chaser ***** válasza:

Amúgy télen szerintem valami köredzést próbálj meg. Ugrókötél, guggolás, fekvőtámasz, stb.

5-6 gyakorlat kb. 35-45 percbe férjen bele. Legyen intenzív. Így valamennyit lehet menteni.

2017. márc. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!