Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ökölvívás VS. Taekwondo....

Ökölvívás VS. Taekwondo. Melyikük győzne, és miért?

Figyelt kérdés
Tegyük fel két ilyen küzdőfél találkozik, mindkettő egy súlycsoportban van, és csak a saját stílusukat tudják, akkor melyik nyerne? Ököl a sípcsont ellen, ütés a rúgás ellen. Se bokszkesztyű, se sípcsont-és lábfejvédő. Mindegyik csak a saját stílusában lévő szabályok szerint küzd (semmi más, egyéb harcművészetekben megtalálható technikát nem alkalmaznak.) Véleményekre vagyok kíváncsi, indokkal együtt.
2010. máj. 4. 15:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ebben lehet valami.Ha eszembe jut,mindíg azt látom magamban,hogy 2en egymás nyakába űlnek,a harmadik meg nekifutásból megrúgja a magas rugópárnát:).
2010. máj. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, hogy a taekwondo-sok is tudnak ütni, de azért egy boxolónál 100%, hogy nem jobban, nem hiszem hogy egy TKD-s leáll "kéz-párbajozni" egy profi boxolóval, inkább a sípcsontját használná ellene, én is néztem már koreai TKD meccseket (és nem az olimpiai-féle szigorú szabályok közötti meccseket, hanem úgymond amolyan full contact meccseket mellkas-és fejvédő nélkülit), nem nagyon láttam ütni őket, a kezüket szinte csak a rúgások levédésére használták. Bár egy boxoló nem tudja, hogy kell egy gyors pontos rúgást levédeni. Aki a börtöncellás kommentet írta, annak igaza van egy 2×3 méteres cellában ott nincs se hely, se idő rúgni, ott kézzel a boxoló lepofozza könnyen, egy focipályán már nem biztos, ott a TKD-s szétrugdossa.
2010. máj. 9. 15:55
 13/14 clint ***** válasza:

a takekwondos, legalábbis ha egy mester és egy profi bokszoló között lenne...

A harcművészek kitudják védeni az ütéseket.

2010. júl. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a boxolók nagyon az izomerőre gyúrnak, sok nehézsúlyú boxoló...hogy is mondjam? pocakos, mégis kockás a hasa. Ugye mindenki tudja, hogy ez csak különféle izomnövelőkkel érhető el? Meg ők azok a nagy muszklis fajták, amik lassíthatják az ütéseket, viszont egy TKD-s szálkás, így tud gyorsan is ütni, rúgni. És amíg a boxolóknak azt tanítják h "Verd szét a másikat", addig egy Tkd-s megtanul technikásan, hatésosan harcolni, és koncentráltan bevinni a találatokat.
2012. júl. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!