Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ökölvívás VS. Taekwondo....

Ökölvívás VS. Taekwondo. Melyikük győzne, és miért?

Figyelt kérdés
Tegyük fel két ilyen küzdőfél találkozik, mindkettő egy súlycsoportban van, és csak a saját stílusukat tudják, akkor melyik nyerne? Ököl a sípcsont ellen, ütés a rúgás ellen. Se bokszkesztyű, se sípcsont-és lábfejvédő. Mindegyik csak a saját stílusában lévő szabályok szerint küzd (semmi más, egyéb harcművészetekben megtalálható technikát nem alkalmaznak.) Véleményekre vagyok kíváncsi, indokkal együtt.
2010. máj. 4. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Egy fizikus és egy kémikus eszmecseréjében melyik jönne ki győztesen?
2010. máj. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A boxoló győzne.Fel van edzve a feje teste az ütésekre.A twd-sok lóbálják a kezüket a fejüket szabadon hagyva és a sportban nincs fejre ütés,tehát egy állas után kizökkenne.

Bemutatókon jól néz ki a twd,de a találati arányai éles küzdelemben kicsi.

A K1 ben is mit művel a koreai nehézsúllyú twd bajnok kb 0-10 es a mérlege.

http://www.youtube.com/watch?v=Klx92Bls08I

2010. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Hát én vitatkoznék... 13 éve Taekwondozom (ebből 8 évet versenyszerűen), és súlyos tévedés például, hogy (sokan sajnos ugyanis azt hiszik) hogy mivel a versenyszabályzat szerint nincs fejre ütés (aminél tegyük hozzá, hogy WTFben nincs ütés, nem ITFben, ugyanis 2 "fajtája" van a TKDnak tehát ez se mind1) annak ellenére igenis tudnak ám ütni, nem is kicsit! Amúgymeg nem tudom melyik nagyobb terhelés, ha fullra fejen bikáznak egy batárerős rúgással, vagy hogy fejbeütnek.. Szóval azért eléggé jól hozzá van szokva a szervezetünk az ilyenhez... És pl a TKDsok világhírűek a gyorsaságukat és reflexidejüket tekintve.. Egyébként ne csak a youtubos videókból induljatok ki... Láttam én már TKDst, aki halomravert boxolót, kungfust, stb, ráadásul nem is egy ilyen TKDst láttam!

Szóval érveim a TKDsok mellett szólnak: jóval gyorsabb mind az ütése, rúgása, mind a reflexideje, és ugye míg csak a boxoló a kezét használja, a TKDs a lábát is, és sokszor nem az erő számít hanem a gyorsaság.

Szóval én a TKDsra szavazok.:) De amúgy ez olyan szempontból egy hülye kérdés (bocsánat a kérdezőtől) mert ez egyén függő és tehetség kérdése, nem szabad sose általánosítani.. Szerintem..

De egyébként a box is nagyonjó, én is nagyon szeretem!:)

2010. máj. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
8%

Hülye gyerekek -.-


EZ MIND AZ EMBEREN MÚLIK , AZ EMBER ADOTTSÁGAIN , HA 1 HARCMŰVÉSZETBEN JÓ VAGY , AKK SOK EMBERT LEVERHERTSZ , BÁR A JÓ HARCMŰVÉSZ KERÜLI A KONFLIKTUST

2010. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Csak, hogy magamat idézzem:

"De amúgy ez olyan szempontból egy hülye kérdés (bocsánat a kérdezőtől) mert ez egyén függő és tehetség kérdése, nem szabad sose általánosítani.. Szerintem.."

Úgyhogy kikérem magamnak, hogy hülyegyerek lennék, ugyanazt mondtam el lényegében, amit te az előbb, de ezekszerint marhára nem figyelsz. Úgyhogy csak ne "hülyegyerekez" itt...

2010. máj. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezzel mindenki tisztában van okoska 19.33.Ez egy játékos kérdés.Ennyi és semmi több.
2010. máj. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló rátapintott a lényegre. Tudom, hogy kicsit hülyén hangzik a kérdés, de ez tényleg egy játékos kérdés, csak kíváncsiságból tetem fel. Én szerintem az győzne amelyik a saját harcmodorát a másikra tudja erőltetni. Ha a boxoló közel kerül, akkor csúnyán lepofozza a teakwondo-st mert közelről kézzel sokkal jobb a boxoló, míg a TKD-s nem tud olyan közelről olyan erőset rúgni. Ha viszont a TKD-snak sikerül a boxolót távol tartani magától a lábával, akkor viszont simán szétrúgja a boxoló combját (mert a boxolóknak erre nincs kiedzve a combjuk), és már is ott a comb K.O. Szerintem valahogy így lenne. De azért várom még a kommenteket.
2010. máj. 5. 23:55
 8/14 anonim ***** válasza:

Logikus érvelés.Változtassunk helyszint.2x3-as börtöncella,bunyó az alsóágyért.

Ismét a boxolóra szavazok.Nincs hely rugdosásra,lezsákolja az twdos arcát.

2010. máj. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Megintcsak megismétlem önmagamat... A TKDsok nem csak rúgni tudnak, hanem ütni is elég rendesen (ököllel, könyékkel, kézéllel, stb., ahogy jön), úgyhogy ne becsüljük már le annyira őket.:) Óriási tévedés, hogy csak rúgni tudnak! De persze ezt is leginkább csak azok mondják, akik életükben nem TKDztak...:)
2010. máj. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy az a baj, hogy túlságosan leragadtok a TKDnak annál a részénél, amit a youtubon láttok. A TKD valójában egyáltalán nem ilyen, sokkal összetettebb, mint az amit a versenyeken láttok szigorú szabályokba belepréselve.
2010. máj. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!