Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fenék ezen része melyik...

A fenék ezen része melyik gyakorlatokkal fejleszthető?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy a fenék 3 izomból áll (maximus, minimus, medius), az én kérdésem most az lenne, hogy erre a területre melyik izomcsoport tartozik? Valamint, milyen gyakorlatokkal lehet 'oda is izmot rakni'?

Erről a területről lenne szó: (a 3. ábra, középsó) [link]

Bocsánat a hülye kérdésekért, de elég kezdő vagyok a témában és érdekelt hogyan is működik ez.


2016. nov. 6. 10:11
 1/4 anonim válasza:
Szia. :) arra a reszre ugy tudsz izmot rakni, hogy "kutyapozban" vagy es a labadat derekszogben kifele mozgatod. Nem tudom mennyire lehet ezt erteni csak segiteni akarok. :DD. Ebbol minden nap megcsinalsz 25-25 darabot labankent es hidd el meg lesz az eredmenye. Sok sikert kivanok! :)
2016. nov. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

gluteus medius et minimus a comb oldalirányú mozgásáért felelős, tehát olyan gyakorlatok fejlesztik, melyek alatt a behajlított lábaddal kifelé fejtesz ki erőt.

Ezért írták példának a kutyapózos gyaksit, ahol a térd derékszögben áll, és a combodat kifelé forgatod...

Azonban ha érdemi változást szeretnél a saját testsúlyos mozgások nem lesznek célravezetők. Szóval legalább egy gumiszalag szükséges lenne. A négykézlábas gyakorlatnál példának okán összekötöd a bokáidnál a gumikötelet és úgy emelgeted felváltva a combjaidat oldalra úgy, hogy a kiinduló derékszög végig megmaradjon. De rengeteg hasonló gyakorlatot találsz a neten, képekkel illusztráltan is.

Elég beírni, hogy gluetus minimus et medius exercise, vagy valami hasonlót.

2016. nov. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még a farizmot is nehéz izoláltan edzeni, nemhogy a farizom egy bizonyos részét. Mi nők, szeretjük túlbonyolítani a dolgokat:)


Mikor elkezdtem edzeni én is mindenféle izolációs gyakorlatot akartam csinálni a fenekemre. Aztán szerencsére - és párom hatására:) - hamar felhagytam ezekkel és mostmár nagy súlyos, egyszerű gyakorlatokat csinálok. Na, azóta érzem igazán a fenekem:) Soha nem volt olyan izomlázam a farizmomban, mint egy nagy súlyos guggolás után.


Szerintem ha kerek fenekek akarsz felejtsd el ezeket a női tornákat, lábemelgetéseket. Guggolj:) És ne félj a nagy súlyoktól..meglesz az eredménye!

2016. nov. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:) en is a parommal jarok edzeni, de nem minden reszet egyutt csinalunk. Utana fogok nezni, annak amit a 2.valaszolo írt, mert mindenkepp szeretnek bevinni az edzesembe valami ilyesmit. Egyebkent 3. valoban igazad van!:D egy guggolasos nap utan erzem en is igazan, hogy van fenekem:)
2016. nov. 7. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!