Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért áll a foci mindenek felett?

Miért áll a foci mindenek felett?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek az alábbiakról?


Nem tudom magamban tartani ezért leírom, hogy szerintem miért undorító ami a foci körül zajlik.


Túl sok pénz és túl nagy média megjelenést kapnak anélkül,hogy bármit is letettek volna az asztalra.

Nem az elért eredményeik tükrében jutalmazzák őket.


Annyi pénzből amit feleslegesen a focira költöttek vajon hány Olimpián,VB-n és EB-n játszották volna el a himnusz egy magyar aranyérmesnek?

Hány érmesük lenne?

Más sikeres sportágak-az összes többi-, miért nem kap akkor figyelmet?

Ha bivab@hsznád játszik szopókafalvával az a címlapra is kerülhet míg más sportolók komoly eredményei kapnak pár sort.

Ki kell mondani, hogy ma minden sportban jobbak vagyunk, mint a fociban és mégis ők kapják a legtöbb pénz.

Anélkül,hogy megdolgoznának érte.

Egy dolgot tudnak felmutatni mégpedig a középső ujjukat.

Persze sok pénzt ma már pl a kézi is,de ott eredmény is van és nem azért kapnak sok,mert kézilabdáznak,hanem azért mert tudnak kézilabdázni.

Ellenben a focisaink nem tudnak úgy focizni, mint amennyire sztárolják őket és amennyi pénz kapa a sportág!

A női röplabda válogatott 28 év jutott ki az EB-re ahol tovább is jutottak ha jól emlékszem,de valamiért nem kaptak akkora figyelmet, mint a szerencsével a foci EB-re kijutó focistácskák.

Háromszor is szerencse kellett hozzá.

1,hogy kibővítsék a részt vehető csapatok számát!! ez a legfontosabb

2,Hogy valaki kikapjon miközben nyernie kellett volna,

3,hogy egy másik nyerjen miközben alig volt rá esélye.

Ennek a háromnak kellett összejönni,hogy egyáltalán újból lehetőséget kapjanak arra,hogy megharcoljanak a kijutásért !


És még így is csak a pótselejtezőbe jutottak nem és nem az EB-re.

Ez inkább szerencse és nem tudás. Erre nem verném a mellem.


Két kézilabdacsapatunk is második lett a BL-ben.

Ha ennek csak a közelébe jutna valamelyik hitvány magyar fociklub csak róluk szólna minden sporthír.


Nem érdemel a magyar foci annyi pénzt és figyelmet amit kap főleg nem a teljesítményét figyelembe véve és mások rovására.


Tessék eredmény centrikusan fizetni!!!

Vannak olyan sportolóink akik komoly eredményeket érnek el foglalkozzanak velük többet.


Miért nem lehet azt mondani,hogy állj?

Tessék az eredmények után támogatni,fizetni és reklámozni !

Nem baj ha nem egyezik a véleményünk attól még lehet beszélni róla.


Miért élvez akkora elsőséget a foci a támogatások terén noha az elmúlt évtizedek legeredménytelenebb sportja hazánkban?



Persze sok pénzt ma már pl a kézi is,de ott eredmény is van és nem azért kapnak sok,mert kézilabdáznak,hanem azért mert tudnak kézilabdázni.

Ellenben a focisaink nem tudnak úgy focizni, mint amennyire sztárolják őket és amennyi pénz kapa a sportág!

Ha az ország amúgy sem áll túl erős lábakon ,sok helyről hiányzik sok pénz akkor miért a legeredménytelenebb sportot támogatja?

Ettől még szerethetik az emberek a focit és kijárhatnak azok a "tömegek" meccset nézni,de ha meg kell fontolni,hogy mire költi az állam a pénzt akkor legalább azt erősítenénk,amiben jók vagyunk.

Nem szégyen ha nem tudunk focizni!


Nekünk más sportokban van keresnivalónk ! Erősítsük azokat. Más nemzetek miért tudják felismerni,hogy amiben jók azt erőltetni kell?

Le kell mondani azokról az irreális álmokról,hogy jók leszünk fociban és cserébe több sportágban érhetünk a csúcsra.


A foci meg megmarad tömeg és amatőr sportnak. erősítenénk,amiben jók vagyunk.

Nem szégyen ha nem tudunk focizni!


Nekünk más sportokban van keresnivalónk ! Erősítsük azokat. Más nemzetek miért tudják felismerni,hogy amiben jók azt erőltetni kell?

Le kell mondani azokról az irreális álmokról,hogy jók leszünk fociban és cserébe több sportágban érhetünk a csúcsra.



2016. szept. 19. 18:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó,hogy bárkit is rá kell kényszeríteni,hogy más sportot szeressen.

A állam vegye már magát észre. Egy sportágat favorizál,öli a pénzt amiben elég kicsi az esély annak,hogy jók leszünk.

Máshová is tehetné ezt a pénzt ha már sportra akarja költeni.

Egyszerűen ne helyezzék piedesztálra a focit,ne értékeljék túl. Az eredmények tükrében kapjon támogatást és médiamegjelenést.

A valós tudásukon,a valós helyzeten felül értékelik a focit idehaza.

Másnak komoly eredményekre van szükség a médiamegjeneéshez míg egy magyar focisnak mire, szinte semmire,de egy jóformán tét nélkül meccs amin kikapnak elég ahhoz megjelenjen a neve valahol. Itt kellene beavatkozni és nagyobb figyelmet szentelni a nagyobb eredménynek.Meg nagyobb támogatást.

Szeressék az emberek a focit, járjanak ki a meccsekre.Nincs ezzel bajom. De ne kezeljük már úgy a magyar focit és a focistákat,hogy ők a sport nagyjai.Nem vagyunk focinemzet !

Teljesítményükön felül jutalmazzák őket.

2016. nov. 9. 17:48
 12/12 anonim válasza:

Tényleg nem olyan jók az eredmények fociból.

"eredmények tükrében kapjon támogatást"

Végül is valamilyen értelemben az eredmény tükrében kapja a támogatást. 'Pénzügyi eredmény'(nem tudom van e most ilyen szó kapocs, remélem érthető, de este van bocsi) Hiába van még a focin kívül jó pár sport amiben jó eredményei vannak a magyar sportolóknak. Ezt nézik a legtöbben. Ez hoz a legtöbb pénzt. Lehet, hogy ha nem nyomatnák mindenhol a focit(amit amúgy is sokan szeretnek) hanem pl. vízi sportok reklámozására költenek, lehetséges, hogy a reklámok hatására sem kezdenék a magyarok jobban kedvelni ezeket a sportokat. És így valamilyen szinten pénz kidobás, veszteséges lenne. Én legalább is úgy gondolom(remélem. vagy nem. nem is tudom), hogy ez azért így ki van rendesen találva.


A 'focinemzet' szót én abban az értelemben hallottam, hogy úgy értik, hogy a magyarok ennyire nagyon szeretik a focit. Elég köztudott szerintem itthon hogy bénák a játékosaink/edzők/mosttökmindegykiafelelős világszínvonalban.


Igen nagyon-nagyon túl jutalmazzák őket. Mert megtehetik. Mert rengeteg pénz folyik be. :/


Engem a "jobb helyre mehetne" dolog zavar, de abban az értelemben, hogy ne menjen a sportba, vagy legalább is jóval kevesebb mint most. Menjen az ország fejlesztésére, ha már olyan rohadt sokat hoz a foci! Tiszta utópiás felhőkarcolós sci-fis király dolgok lehetnének na :D Nem értem minek ilyen rohadt sok pénz a fociba(és talán az még a legkisebb része amit a játékosok kapnak. állítólag). De a többi sportra se.

2016. nov. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!