Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért áll a foci mindenek felett?

Miért áll a foci mindenek felett?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek az alábbiakról?


Nem tudom magamban tartani ezért leírom, hogy szerintem miért undorító ami a foci körül zajlik.


Túl sok pénz és túl nagy média megjelenést kapnak anélkül,hogy bármit is letettek volna az asztalra.

Nem az elért eredményeik tükrében jutalmazzák őket.


Annyi pénzből amit feleslegesen a focira költöttek vajon hány Olimpián,VB-n és EB-n játszották volna el a himnusz egy magyar aranyérmesnek?

Hány érmesük lenne?

Más sikeres sportágak-az összes többi-, miért nem kap akkor figyelmet?

Ha bivab@hsznád játszik szopókafalvával az a címlapra is kerülhet míg más sportolók komoly eredményei kapnak pár sort.

Ki kell mondani, hogy ma minden sportban jobbak vagyunk, mint a fociban és mégis ők kapják a legtöbb pénz.

Anélkül,hogy megdolgoznának érte.

Egy dolgot tudnak felmutatni mégpedig a középső ujjukat.

Persze sok pénzt ma már pl a kézi is,de ott eredmény is van és nem azért kapnak sok,mert kézilabdáznak,hanem azért mert tudnak kézilabdázni.

Ellenben a focisaink nem tudnak úgy focizni, mint amennyire sztárolják őket és amennyi pénz kapa a sportág!

A női röplabda válogatott 28 év jutott ki az EB-re ahol tovább is jutottak ha jól emlékszem,de valamiért nem kaptak akkora figyelmet, mint a szerencsével a foci EB-re kijutó focistácskák.

Háromszor is szerencse kellett hozzá.

1,hogy kibővítsék a részt vehető csapatok számát!! ez a legfontosabb

2,Hogy valaki kikapjon miközben nyernie kellett volna,

3,hogy egy másik nyerjen miközben alig volt rá esélye.

Ennek a háromnak kellett összejönni,hogy egyáltalán újból lehetőséget kapjanak arra,hogy megharcoljanak a kijutásért !


És még így is csak a pótselejtezőbe jutottak nem és nem az EB-re.

Ez inkább szerencse és nem tudás. Erre nem verném a mellem.


Két kézilabdacsapatunk is második lett a BL-ben.

Ha ennek csak a közelébe jutna valamelyik hitvány magyar fociklub csak róluk szólna minden sporthír.


Nem érdemel a magyar foci annyi pénzt és figyelmet amit kap főleg nem a teljesítményét figyelembe véve és mások rovására.


Tessék eredmény centrikusan fizetni!!!

Vannak olyan sportolóink akik komoly eredményeket érnek el foglalkozzanak velük többet.


Miért nem lehet azt mondani,hogy állj?

Tessék az eredmények után támogatni,fizetni és reklámozni !

Nem baj ha nem egyezik a véleményünk attól még lehet beszélni róla.


Miért élvez akkora elsőséget a foci a támogatások terén noha az elmúlt évtizedek legeredménytelenebb sportja hazánkban?



Persze sok pénzt ma már pl a kézi is,de ott eredmény is van és nem azért kapnak sok,mert kézilabdáznak,hanem azért mert tudnak kézilabdázni.

Ellenben a focisaink nem tudnak úgy focizni, mint amennyire sztárolják őket és amennyi pénz kapa a sportág!

Ha az ország amúgy sem áll túl erős lábakon ,sok helyről hiányzik sok pénz akkor miért a legeredménytelenebb sportot támogatja?

Ettől még szerethetik az emberek a focit és kijárhatnak azok a "tömegek" meccset nézni,de ha meg kell fontolni,hogy mire költi az állam a pénzt akkor legalább azt erősítenénk,amiben jók vagyunk.

Nem szégyen ha nem tudunk focizni!


Nekünk más sportokban van keresnivalónk ! Erősítsük azokat. Más nemzetek miért tudják felismerni,hogy amiben jók azt erőltetni kell?

Le kell mondani azokról az irreális álmokról,hogy jók leszünk fociban és cserébe több sportágban érhetünk a csúcsra.


A foci meg megmarad tömeg és amatőr sportnak. erősítenénk,amiben jók vagyunk.

Nem szégyen ha nem tudunk focizni!


Nekünk más sportokban van keresnivalónk ! Erősítsük azokat. Más nemzetek miért tudják felismerni,hogy amiben jók azt erőltetni kell?

Le kell mondani azokról az irreális álmokról,hogy jók leszünk fociban és cserébe több sportágban érhetünk a csúcsra.



2016. szept. 19. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy meggondolatlanul, indulatból írsz. Azért javítanék pár helyen.


"Ki kell mondani, hogy ma minden sportban jobbak vagyunk, mint a fociban"


Ez távolról sem igaz.


"Anélkül,hogy megdolgoznának érte."


Ez sem. Sokan megdolgoznak keményen, de a tudásuk véges. Ennek oka összetett, mentalitásbeli, képzésbeli, tapasztalatbeli hiányosságok vannak.


"Ellenben a focisaink nem tudnak úgy focizni, mint amennyire sztárolják őket és amennyi pénz kapa a sportág!"


A sportágot nem Magyarország árazta be, hanem a világpiac. A magyar viszonyok is nagyjából ehhez igazodnak. Más kérdés, hogy nyugaton általában működő gazdasági modellek termelik ki a fenntartási költségeket, keleten a legtöbb helyen közpénz megy el rá.


"A női röplabda válogatott 28 év jutott ki az EB-re ahol tovább is jutottak ha jól emlékszem,de valamiért nem kaptak akkora figyelmet, mint a szerencsével a foci EB-re kijutó focistácskák."


Kevésbé népszerű a sportág, kevesebb embert érdekel.


"Háromszor is szerencse kellett hozzá.

1,hogy kibővítsék a részt vehető csapatok számát!! ez a legfontosabb

2,Hogy valaki kikapjon miközben nyernie kellett volna,

3,hogy egy másik nyerjen miközben alig volt rá esélye.

Ennek a háromnak kellett összejönni,hogy egyáltalán újból lehetőséget kapjanak arra,hogy megharcoljanak a kijutásért !"


Nem teljesen értem a gondolatmenetet. Szinte minden csapatnak szüksége van szerencsére is, ha nem a saját meccsén, a többi eredmény alakulásában. Ez mindig így volt a futballban (is).


"És még így is csak a pótselejtezőbe jutottak nem és nem az EB-re."


Ez abszolút reális eredmény volt a mai magyar csapat tudásából kiindulva. Pont ezért nem pocskondiáznám őket, mert 110%-át nyújtották annak, amire képesek. Ők pont, hogy nagyon keményen megküzdöttek minden elért eredményért, sőt, túlteljesítették a várakozásokat.


Ha valamit nagyon ostorozni akarsz, akkor a klubcsapatok nemzetközi szereplését vedd elő, mert gyalázatos, hogy egy agyonpénzelt, utcahosszal bajnokságot nyerő Fradi képtelen továbbvergődni egy albán ezüstérmes ellen, és a többiek sem érték meg a szeptembert. Ráadásul ez évről-évre így megy most már évek óta.


"Miért élvez akkora elsőséget a foci a támogatások terén noha az elmúlt évtizedek legeredménytelenebb sportja hazánkban?"


Mert a legnépszerűbb, és a mostani kormánypárt célul tűzte ki, hogy "visszaemelje" a magyar focit a régi nagy híréhez.


"Nekünk más sportokban van keresnivalónk ! Erősítsük azokat. Más nemzetek miért tudják felismerni,hogy amiben jók azt erőltetni kell?

Le kell mondani azokról az irreális álmokról,hogy jók leszünk fociban és cserébe több sportágban érhetünk a csúcsra."


Egyet is értenék veled, ha nem lett volna két világbajnoki ezüstérmes, háromszoros olimpiai bajnok csapatunk, vagy nem lettünk volna kupadöntősök nemzetközi tornákon még a nyolcvanas években is! Nem igaz, hogy nem fekszik a labdarúgás a magyaroknak, viszont infrastrukturálisan, és főleg képzésben fényévekre lemaradtunk.


Abban egyetértek, hogy nem a csillivilli stadionok építésével kellene kezdeni, hanem a pályák (tehát a játéktér) kifogástalan állapotba hozásával, majd az utánpótlásba kellene külföldi, bizonyított szakembereket szerződtetni. Aztán amikor majd adják el a klubok fiatalon a tehetségeket, mint mondjuk Horvátországban, lehet rendberakni a létesítményeket.

2016. szept. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Indulatból van ezt elismerem.


Az Eb csak példa. Az egész foci túl nagy figyelmet kap.

túlzottan felértékelik. Azt is amit a klubcsapatok művelnek.


Az Eb-vel csak annyi a bajom,hogy szerintem túlértékelték. Úgy kezelték őket, mint ha megnyerték volna.


A 80-as években.... és azóta.


Irritáló,hogy megye egyben is kapnak pénzt,"fizetést".

Irritáló a focisok beképzeltsége,nagyon sokan nagy nagyképűek és bunkók. A harcművészek,kézisek és a többiek miért nem ilyenek?-kicsit elkanyarodtam.


Szerintem a magyar focit teljesítményét messze-messze túlértékelik,fizetik és az eredményeikhez képes túl sok médiamegjelenést kap.

Nem jó annyira a magyar foci, mint amennyire hiszik és amennyit kap.

2016. szept. 19. 22:32
 3/12 anonim ***** válasza:

"Az Eb-vel csak annyi a bajom,hogy szerintem túlértékelték. Úgy kezelték őket, mint ha megnyerték volna."


Ez azért van, mert a szerencsétlen, megkeseredett és százszor pofonvágott futballszeretők végre kaptak valamit, amire vágytak. Sőt, annál is többet, amit elvártak. Az újságírók is emberek, sokszor őket is elragadja a hév.


"Irritáló a focisok beképzeltsége,nagyon sokan nagy nagyképűek és bunkók. A harcművészek,kézisek és a többiek miért nem ilyenek?-kicsit elkanyarodtam."


Ezt miből mérted le? Személyes ismeretségek?


"Szerintem a magyar focit teljesítményét messze-messze túlértékelik,fizetik és az eredményeikhez képes túl sok médiamegjelenést kap.

Nem jó annyira a magyar foci, mint amennyire hiszik és amennyit kap."


Ez a legtöbb országban így van, amelyik nem termel eredményeket. Egyszerűen a futball pénzügyi értelemben elszállt a többi sporttól, ha nem fektetsz bele annyi pénzt, amennyi benne van, ezektől a részsikerektől is búcsút lehet venni, és irány Luxemburg szintje.

Persze kevesebb pénzből is lehet jobb focit csinálni, példa rá a délszláv futballkultúra, amely olyan, mint egykor a közép-európai volt: átmenet az erőfoci és a latinos között, saját stílus, harcias mentalitással fűszerezve. De ehhez idő kell, remek szakemberek, elterjedt módszerek, és legfőképpen: összefogás.

2016. szept. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
62%
Én egyetértek veled! A foci nem a mi sportunk, de amíg azok az emberek akik arról döntenek, hogy hova menjek a pénz elvakultan a focit szeretik, addig nem lehet mit tenni :(
2016. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A focit nézik a legtöbben, annak van reklámértéke.
2016. szept. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

kislányok sportja:)

mindig a sz.a.rra van igény, nézd csak meg a filmeket,tv műsorokat, meg amilyen zenék mennek

sz#rra van igény...

2016. okt. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy egy iskolázott, széles látókörrel rendelkező ember fel tudja fogni, hogy nálunk hazánkban a futball az első számú sport. Ez így volt, így van és így is lesz.

Én őszintén megmondom, örülök Lékó Péter vagy Polgár Judit sakkeredményeinek, a jégkorongozós fiúk A csoportos VB szereplésének, a vízilabdában, úszásban elért eredményeknek stb., stb. De(!), egyiknél sem sírtam úgy, mint akkor, mikor a foci válogatott kijutott az EB-re. És ez az, amit te nem érthetsz meg, mert valamiért nem szereted a sportágat. És hidd el, rajtad kívül még sok olyan van, mint te, de amíg olyanból van több százezer, millió, mint belőlem, addig a foci lesz itthon elsősorban támogatva.

És itt nem csak számokról meg hatalmas pénzbeli támogatásokról van szó, hanem arról is, hogy rengetegen érzelmi alapon is(!) kötődnek a focihoz.

Nem teheted meg azt egyik napról a másikra, hogy elveszed a támogatást a futballtól vagy jelentősen csökkented azt. Ebben az országban milliók imádják ezt a sportot és hidd el, hogy nem lennének meg nélküle.

2016. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=Z1Pa_GBkSpA

https://www.youtube.com/watch?v=JpXQb0J21zU

Nem tudom hogy megtaláltam -e neked azt a videót amit kerestem, mert csak belepörgettem ezekbe. Olyasmit mondott, ami nagyon tetszett: "A futball olyan mint a háború, csak vér nélkül, két tábor összecsap stb..(nem emlékszem)" meg hogy: A futball azért érdekes, mert míg a kezünk arra van hogy fogjunk, dobjunk, elkapjunk dolgokat és ezért a kézilabda, röplabda nem olyan érdekes, addig a lábunk nem arra lett, hogy terelgessünk vele egy labdád, cselezzges, közbe haladj is, szóval ez valamilyen szinten művészet, és ezért olyan jó hipnotizálós nézni.(plusz könnyűek a szabályok, hamar meg lehet érteni, és ezzel együtt kedvelni) Vagy mit tudom én mit mondott pontosan, tuti nem így mondta. Ha érdekel beszélt róla többet is, ha nem érdekel, akkor nem.


Amúgy én nem nézek focit, de nekem ezek jó magyarázatok voltak arra, hogy miért szeretik sokan.

2016. nov. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Most én sem néztem végig,de:

https://www.youtube.com/watch?v=FzFkIsByp6c


Szerethetik az emberek,szeressék,nincs ezzel bajom.

Az zavar ahogy a mindenkori kormány más sportok fölé helyezi.Egy focisnak nem annyit teljesíteni a megbecsüléshez, a jó fizetéshez.

A föld fölött járnak,beképzeltek és azt hiszik csak mert focisok kiváltságosak. El is hiszik magukról és mások teszik is alájuk a lovat,miszerint nem kell eredmény ők így is ászok. Ez nincs így.


Nem tudunk focizni! Ezt ki kellene már mondani.A finnek sem.Jók másban és nem erőltetik mindenek felett a focit.

Lehet több sikerünk lenne más sportokban ha a focit nem nyomnák erőn felül orrba szájba.

2016. nov. 9. 10:54
 10/12 anonim válasza:

Nem csak a kormány emeli más sportok főlé. Renget ember van teljesen oda a fociért. Kérdés, hogy csak mert néhány embernek nem tetszik, ezért most váltani kéne pl. Röplabdára? Vagy nézzünk vízilabdát? Azt is sokan nem szeretnék, és ilyen gondolataik lennének róla. Vagy úszást, ha már abban vannak jó magyar sportolók? Utálok úszást nézni, és tuti hogy nem vagyok egyedül :D Nincs olyan sport amit mindenki szeret, ez van :)


A focisták többségének a beképzeltsége nekem sem a legszimpatikusabb tulajdonságuk. sőt..

Viszont az hogy nem tesznek annyit a megbecsülésért.. Az egyik az hogy rengeteget edzenek ők is mint más sportolók*, a másik az hogy attól még hogy valaki tudja a nevüket, meg szereti a csapat színeit, nem biztos hogy egy szurkoló akármelyik csapattagba hip-hopp beleszerelmesedik, azért ehhez teljesítmény kell a sportoló részéről, hogy ne csak egy név legyen a csapatba hanem 'megbecsüljék'. Legalább is én így hiszem. Aztán nem látok belem mindenki fejébe.


Oké hogy elég átlagosan fociznak nálunk a magyarok, de látod még is ez a legkedveltebb sport. Ez van, tényleg nem lehet vele mit csinálni, és nem is kell. Nem kell vízilabda meccsekre kényszeríteni a tömeget ha ezt szeretik. Attól még mert odairányítanák a pénzt, nem kezdenék el sokkal többen nézni azt, mert ez a csapatimádás, szurkolás valami tök más nem hiszem hogy pénzzel irányítgatható (max. nagyon-nagyon kis tömegeket).


*(már nem tudom belefogalmazni a mondatba) tényleg túl sok pénzt kapnak ahhoz képest hogy csak foci. Lehetne csomó jobb dologba fektetni ezt a pénzt, pl. oktatás, tanárok, orvosok fizetése, kórházi felszerelések és hasonlók, bár ez így akkor nem csak a focistákra kéne érvényes legyen, hanem úgy általában minden olimpikonra. Túl sok az a beleölt pénz. Szerintem legalább is. Meg se jegyeztem kik nyertek aranyt(ch.. kulturálatlan paraszt) és miből, a többi ország pedig főleg nem tudja hogy miket nyertek a magyarok. 300 valamennyi aranyból nyerni tizen valamennyit. Le vagyunk szarva. Fölösleges pénzkidobás basszus.

2016. nov. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!