Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a leghatekonyabb modja...

Mi a leghatekonyabb modja annak hogy a hasamrol leadjam a felesleget?

Figyelt kérdés
Nagyon regota sportolok, sokmindent kiprobaltam es meg nem szuneltem. Par honapja abbahagytam a Capoeira-t amit 2evig csinaltam, mert erettsegi meg minden:) es nemnagyon jut idom semmire. Amiutan abbahagytam 3-4 honapig lazultam, nemcsinaltam semmit es mikor eszebakaptam, a hasizmomat ellepte egy szebb reteg felesleg xD szoszerint megilyedtem es azota gyurok itthon hasra meg mindenre mivel van itthon egy edzo szobam. Es erdekelne hogy tudnam a leghamarabb eltuntetni ezt a felesleget mert nagyon zavar :(. (Naponta vagy max minden masodik nap csinalok feluleseket 300+ es erdekelne hogy van e ennel gyorsabb es hatekonyabb modszer ? )
2010. ápr. 22. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt a helyzet nálam is. Egy hónapja kezdtem el a zsírégető edzéseket és most kezdenek látszódni komolyabban az eredmények, ennyi neked is kell majd.


A legjobb zsírégetés a 30-60 perces kitartó mozgás (+bemelegítés+levezetés). Szobabicikli, futás, eliptikus-trainer. Keményen eddz, de ha elkezdessz lihegni, akkor vegyél vissza kicsit. Ezután pedig hasazhatsz, ha van erőd/időd, de a hasazás nem kifejezetten zsírégetésre való. Diétázhatsz, fogyókúrázhatsz is, de az csak elveszi az életkedved.

Ez a fajta edzés a befektetett energia és a fogyás arányában a leghatékonyabb. Ha keményebben edzel akkor, nyilván több kalóriát égetsz és hamarabb lefogysz, de akkor előfordulhat, hogy 2 hét után eleged lesz belőle.


A 300 felülés a te esetedben SZERINTEM időhúzás, mivel izomnövelésre nem jó, formázásra jó lenne, de ha megy 300 akkor arra szerintem nincs szükséged és fogyásra sem a leghatékonyabb. Hasra keress valami intenzívebb, megeröltetőbb gyakorlatot youtube-n. Ha a bodybuilder.hu-n kersel neked való cikkeket az se fog megártani, de amit írtam, annak elégnek kell lennie.


Ha a biciklit kezdenéd el, akkor ha úgy érzed 3-4 hét után válthatsz valami másra: nekem túl nagy lett tőle a combom.

2010. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Osynho ***** válasza:
Nincs helyi zsírégetés! Csak a felülésektől nem fog eltűnni a felesleg. Az előző hozzászólónak igaza van, sok aerob mozgás kell, + figyelj oda mit eszel. Minél többször egyél és kerüld a cukrot, fehérlisztet, zsíros ételeket + igyál sok vizet.
2010. ápr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elég naponta 20 perc aerob mozgás, pl:. futás, de nem ez a pulzus alapú kocogós szar. Intervallumot fuss(1perc sprint 1 perc séta) az a leghatékonyabb zsírégetéshez és az izmot is jobban kíméli. De a sprint az télleg sprint legyen.
2010. ápr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!