Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 16 évesen késő elkezdeni...

16 évesen késő elkezdeni sportolni? 16/L

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban leszek 16 éves, 8 évig kosárlabdáztam (tehát jó korán, 7 évesen kezdtem) versenyszerűen egyesületnél, heti 5 edzéssel, minden hétvégén meccsel.

Jó játékos voltam, de az utolsó évem elején kaptunk egy új edzőt, akit nem szerettem, annyira rossz volt, hogy kb. utáltam edzésekre járni, ezért abbahagytam, mert már nyűgnek éreztem.


Ez volt kicsit több, mint egy éve.


Most visszagondolva nagyon sajnálom, hogy abbahagytam, mert hihetetlenül szeretem ezt a továbbra is nézem az NBA-t, ha van időm lejárok kicsit kosarazni is.


Hiányzik a sport, a heti 5-6-7 kemény edzés, ezért szeretnék újra elkezdeni így kb. 1 év kihagyással.

Kosarazni már nem tudok visszamenni.


Én az úszásra gondoltam, mert régebben (9,10,11 évesen) jártam úszni rendesen edzésekre egyesülethez, versenyekre is jártam, még érmeim is vannak. Ezt is nagyon szerettem, de a 2 sport nem fért meg egymás mellett.


Vagy ha az úszás nem lehet, még a vívásra gondoltam, elég szimpatikus sport, nekem felkeltette az érdeklődésem.


Szerintetek így (komolyabb, hosszabb sportmúltal) nem késő elkezdeni úszni vagy vívni?


És szerintetek akkor melyiket lehetne?


2016. aug. 10. 07:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Persze komolyan venném, és itt is, mint a kosárnál, minden energiát belefektetnék, amennyit csak lehet.
2016. aug. 10. 07:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mik a céljaid, élsportoló nem feltétlen lesz belőled, de tehetséges sportoló sikerekkel a háta mögött igen. És soha nem késő egy sportot elkezdeni, én is vívtam, nagyon könnyen bele lehet jönni, és egy év alatt akár versenyen is találhatod magad. Egyébként Kokó is 16 évesen kezdett boxolni heh:)
2016. aug. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha előtte sportoltál versenyszerűen akkor nem késő hiszen nem felejtettél el mindent. Én is 5 évig fociztam nb1-es szinten még 16 évesen és szintén az edző miatt hagytam abba és én is megbántam. De ha megkérnek hogy rúgjam be 20 méterről mondjuk a jobb felsőbe akkor az oda is megy pedig ritkán focizok azóta. Főleg ha jó játékos voltál akkor végképp nem reménytelen újra elkezdeni. Gondolom ha kosárlabdáztál nem magasabb lehetsz mint a többi lány. Hosszú végtagok előnyösek a víváshoz és az úszáshoz is.
2016. aug. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*nem magasabb helyett csak magasabb,bocs az elírást.
2016. aug. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Sportolni sosem késő elkezdeni vagy újrakezdeni. Igaz olimpiára már nem fog menni mint élsportoló, de lehet sikered a sportban felnőttként is.

Lásd anyámat. Gyerekként olyan 20 éves korig versenyszerűen kézilabdázott.. Abbahagyta. 35 évesen íjászkodni kezdett. Mai napig csinálja, és már nyer helyi versenyeket.

40 évesen gymbe kezdett járni, és nemrég harmadik lett egy fitnesz versenyen. Tudja, hogy soha nem lesz fitnesz világbajnok, azt is tudja, hogy sosem lesz kint mint íjász az olimpián, de mint mondta nem is ezért csinálja. A helyi versenyek bőven elég neki, a mozgás öröme az ami kell neki.

Szóval nyugodtan sportolj.

2016. aug. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 DDDDani ***** válasza:
Keső?!:D még csak 16 leszel,még fiatal vagy,van egy kis tapasztalatod,soha sincs késő :)
2016. aug. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!