Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Divat Gyúrás az jó? Mert ez a...

Divat Gyúrás az jó? Mert ez a helyzet mostanság. Már kis kölkök is csinálják meg mindenféle szereket használnak hogy gyorsan látszódjon valami és tudjanak pattogni akárhol. Pl. Diszkóban.

Figyelt kérdés
Aztán meg csodálkoznak ha találkoznak valakivel akinek nincs 45-ös karja, de kemény fizikai munkát végez és akkorát ráver a kis gyúrmára hogy helyben összeszarja magát. Vélemények?
2010. ápr. 14. 23:54
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Amúgy ha a sportoknál-nem sportoknál tartunk, én gyakran túrázok, teljesítménytúrákra is járok néha, a túrázást viszont szintén nem tartom sportnak, pedig ahhoz is szükséges egy fajta felkészültség, és mozgás is. Amiért nem tartom annak, az az összemérhetetlensége, ha elmegyek egy teljesítménytúrára, akkor ott az a lényeg, hogy szintidőn belül beérjek és akkor kapok egy oklevelet, hogy teljesítettem, de közben nem küzdöttem az idővel a lehető legjobban, mert ha küzdenék akkor futás lenne, így viszont kiélveztem a tájat és a nekem legkényelmesebb tempóban megyek végig. Legfeljebb néha siettem ha észbe kaptam hogy mi van ha nem érek be szintidőn belül. Ezzel szemben például a tájékozódási teljesítménytúrázás vagy a túlélő/kaland túra már sport szerintem, mert ott pontszámot kapok a megoldandó feladatra, és magammal vagy másokkal összemérem a képességeimet.
2010. ápr. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Én írtam a kajás kérdést, de látom, sikerült mindenkinek félreértenie, kivéve azt a válaszolót, aki a testépítést nem tartja sportnak - velem együtt.


Lindsay Davenport rémlik? A bálna korszakából? Mégis top10 teniszezőnő volt. Az élsport természetesen közelít az életmódhoz, nem mindegy, hogy mit eszik az ember, de önmagában a sport nem igényli ezt...

2010. ápr. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Osynho ***** válasza:
100%

23:44 Zabalint

Okés, elfogadom a véleményedet, még szerencse, hogy vannak akik máshogy látnak dolgokat. Minden esetre és szeretem ezt a sportot (?) és sok mindent kaptam tőle az elmúlt évek során. Szerintem aki rendesen üzi, nem csak „nah nyárra aztán hegyomlás leszek” hozzállással, az megerősödik nem csak testileg, hanem lelkileg is. Azért érdemes kipróbálni annak is, aki amúgy nem szimpatizál a súlyzós edzésekkel, hogy milyen az, amikor 1 óra alatt teljes mértékben eléred és meghaladod a saját határaidat. Le kell győzni magadat. És itt számít az akarat. Akkor is mindent beleadni, amikor már reszketsz, szédülsz és majd leszakad a kezed. És hétről hétre eljárni, akkor is, ha hulla vagy, fáj a fejed, vagy csak legszívesebben tök mást csinálnál. És mindez megéri, amikor hosszas hónapok, évek után már látszik valami. Kezd valami formád lenni, vastagodsz itt-ott, már-már izmos vagy :)Emellett persze a használt súlyokat is szépen növeled, mert ugye a látvány nem minden. Ezt az érzést csak kemény munka után tudod értékelni, ha nekem holnapra 2x ekkora kezem lenne, akkor örülnék mint egy hülyegyerek, de nem lenne ugyanez az érzés.

A sok divatgyúrós (hogy a kiinduló kérdésre visszatérjek) persze mindezt nem is sejti. Ők 2 hónap „edzés” után már veszik is a koxot, mert a szomszéd Pisti is 1 hét alatt felszedett 8 kiló „izmot” és az milyen raj dolog 18 évesen. Közben semmit se tudnak az egészről, csokin és csipszen élnek, isznak, cigiznek, de a kox az elengedhetetlen. Persze, ha valami hosszútávú egészségügyi hátránya lesz az egésznek, ők lepődnek meg a legjobban.

A táplálkozás nem érv, én is ezt emeltem ki :) Az fontos még egy hétköznapi embernek is, csak sajnos hazánkban még ez nem tudatosult.

A lényeg, jó sportolást mindenkinek!


Osynho

2010. ápr. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Osynho ***** válasza:

23:25

„Egyébként még hozzáteszem előző kettő hozzászólásom után, hogy a testépítő is sportol, mert súlyokat emel például, az sport, de maga a testépítés az nem sport, csak az is kell hozzá.”

Nah itt megint van valami, amit jó tisztázni. Csak mert jó normális emberekkel eszmét cserélni :P Szóval mi a testépítés? Illetve mi tartozik bele? Szerintem egy életforma (ahogy írtad is), mert úgy rendezed be az életedet, a kajálást, edzést, pihenést, hogy a lehető legjobban tudjál fejlődni. Ez okés. Viszont a testépítésbe beletartozik maga a súlyzós edzés, amit még Te is sportnak neveztél! Szóval attól, hogy Te magát a pózolást –ami csak egy kis szelete a testépítésnek - nem tartod sportnak, attól még összességében lehet az.

A testépítés nagyon komplex dolog és attól, hogy van olyan része, ami nem feltétlenül úgy sport, mint egy focimeccs, vagy egy 100 méteres sprint, azért összességében mégis az edzés, mint sport teszi ki a legjavát.


Osynho

2010. ápr. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
ezt jól öszefoglaltad utsó!!ugyanez a véleményem!
2010. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Olvastar válasza:

Sportolj. 10 év úszás után 10 évet kockultam. Most is olyan izomzatom van h a csajoknak azonnal szétnyilik... a pupillájuk is xD

Ameik ismerősöm abbahagyta a gyúrást, 1-2 év múlva már nem sok maradt a muszklikból. Lufik. Felfújták, aztán leeresztett.

2012. jún. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Olyan nincs h divat gyúrás. Aki edz, az erős lesz.
aug. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!