Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Divat Gyúrás az jó? Mert ez a...

Divat Gyúrás az jó? Mert ez a helyzet mostanság. Már kis kölkök is csinálják meg mindenféle szereket használnak hogy gyorsan látszódjon valami és tudjanak pattogni akárhol. Pl. Diszkóban.

Figyelt kérdés
Aztán meg csodálkoznak ha találkoznak valakivel akinek nincs 45-ös karja, de kemény fizikai munkát végez és akkorát ráver a kis gyúrmára hogy helyben összeszarja magát. Vélemények?
2010. ápr. 14. 23:54
1 2 3
 11/27 Osynho ***** válasza:

„Mert miért mész súlyokat emelni? Van bármi célja azon kívül, hogy jól érezd magad, és karbantartsad a tested? Nincs... „

Mert miért mész el futni? Van bármi célja azon kívül, hogy jól érezd magad, és karbantartsad a tested? Nincs...

Amúgy meg leírtam pár indokot, amiért lemegyek a kondiba, az izomtömeg növelésén túl. És azért is megyek kondiba, hogy erősebb legyek. Minden mozgáshoz kell izom. Egy sprinter is eddz lábra. Most ő azért csinálja, hogy 100m-en gyorsabb legyen, én meg azért, hogy pl könnyebben vágjak fát. Tehát erősebb legyek, többet bírjak, ellenállóbb legyek. Mind a kettő egy cél. És nem a nagy kezek megléte az! Akkor így már sport, hogy van egy célom? Szerintem nem jó az indokod, amiért nem veszed sportnak a testépítést.

A testépítésben nem másokat, hanem magadat kell legyőznöd. Amennyiben lenne fogalmad, hogy mennyi erőfeszítéssel jár pl 1 kg izom építése, sőt, az izom megtartása is, nemhogy sportnak vennéd, hanem mélységesen elismernéd azokat, akik eredményt érnek el ebben a SPORTban.

Én focizok. Egy jó fizikális kondíció megtartása (igaz, csak megyei II szinten), messze könnyebb, mint a testépítés (amit szintén csak amatőr szinten művelek).

A kérdés pedig megmaradt: a technikai sportok, sakk, stb is sport, de a testépítés nem?

2010. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

MOndtam, hogy életmód, és nem sport.


úgy látszik, neked ez nem tűnt fel. Egyébként sportnak általában a dinamikus mozgásokat szokták nevezni. Vagy:


"sport is commonly defined as an organized, competitive, and skillful physical activity requiring commitment and fair play. It is governed by a set of rules or customs."


(sport= szervezett, versenyszerű, készségigényes fizikai aktivitás, iránta való elkötelezettséget és fairplayt igényel; szabályok és rendszerek irányítják.)


Így pedig a testépítésed még mindig nem sport. Életmód! Egy sportolónak nem kell olyan szigorúan követnie holmi diétás kajákat, fehérjebevitelt, meg fene tudja mit. Vagy mondd meg, hogy a kapálás miért nem sport? Az is erősít, ki lehet benne fáradni, jól is eshet - és fizikai aktivitás. Lehet sportszerűen favágni, mint ahogy vannak is ilyen versenyek, de attól még nem válik sporttá.

2010. ápr. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Osynho ***** válasza:

„sport= szervezett, versenyszerű, készségigényes fizikai aktivitás, iránta való elkötelezettséget és fairplayt igényel; szabályok és rendszerek irányítják”

Ez teljesen igaz a testépítésre is  Szóval még mindig sport :P

A kapálás is lehet sport, amint kedvtelésből, a saját szórakozásunkra, erősítésére űzzük, esetleg rendezünk kapáló versenyeket XD.

2010. ápr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Osynho ***** válasza:

"Egy sportolónak nem kell olyan szigorúan követnie holmi diétás kajákat, fehérjebevitelt, meg fene tudja mit."

Ezt honnan veszed? Szerinted aki bőven 10 másodperc alatt futja a 100at, az vajaskenyéren él? :D

2010. ápr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Én írtam először, hogy szerintem nem sport a testépítés. Elmondom miért nem.


Szerintem az összes sportnál mikor edzel, azért teszed, hogy jobb legyél benne(amellett hogy jól érezd magad és persze az egészség). Nyilván van versenysport és tömegsport, utóbbinál nem olyan szinten megy ez, de ott is jelen van. Szóval ha izmot növesztesz akkor az a cél, hogy valamit azzal az izommal meg tudjál csinálni, pl. sprinternél futni, súlyemelőnél súlyt emelni, stb. A testépítésnél ezzel szemben cél maga az izom, illetve hogy jól nézzen a test ki. Ha ebből versenyt rendeznek, ott nem is teljesíteni kell, hanem pózolni, ez egy szépségverseny szerű dolog, ilyen alapon a sima női szépségverseny is sport, mert ott is kellhet mozgás a felkészüléshez. A sportoknál meg nem csak edzésen van küzdelem, hanem a verseny helyszínén is.


Természetesen ha élvezed és fejlődni szeretnél, nem csupán a test formálása a cél, meg az is fontos, hogy használni is tudjad az izmod, akkor azt mondom így már valóban sport. Csak akkor már nem csak testépítésről van szó.


Ja és szerintem a sakk sem sport, még akkor sem ha a fizikai erőnlétük edzésére is szükség van a szellemi frissességhez, mert egy logikai játék az logikai játék, a sport fizikai játék(is). A technikai sport azért határeset, mert ugye induljunk ki mondjuk a motorversenyzésből, amihez ügyesség kell, de akkor is gép, akkor menjünk tovább a lövészethez, amihez szintén ügyesség kell, de akkor is fegyver, viszont akkor a kerékpár már sporteszköz, mert azt tekerni kell? Na de az autóversenyző is fárad fizikailag, akkor most ez hogy is van? És az autóversenyzőnek is van fizikai és ügyességi felkészülése. Szóval szerintem a technikai sport úgymond határeset.


Az meg nem érv hogy valaki a nap 24 órájában csinál valami nehezet akkor az már sport, mert a topmodellek is sokat törődnek a testükkel.

2010. ápr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

23:18:

A sport és az élsport nem ugyanaz. Az élsportolónak valóban szükséges a megfelelő táplálkozás, de vannak hobbisportolók is például, aki majd eldönti maga mit eszik. De ugyanúgy nem lesz valaki csak attól sportoló valaki, hogy szigorú étrenden van.

2010. ápr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Egyébként még hozzáteszem előző kettő hozzászólásom után, hogy a testépítő is sportol, mert súlyokat emel például, az sport, de maga a testépítés az nem sport, csak az is kell hozzá.
2010. ápr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Osynho ***** válasza:

23:19

Nah ez már egy korrekt, indokokat felvonultató válasz :) Viszont itt már nőzőpont kérdése, hogy te mit tartasz sportnak. Szerintem az is egy cél, hogy mutogasd a kidolgozott testedet. A sprinter az izmok gyorsaságát (erejét) mutatja, a testépítő meg a kinézetét. Azért van összemosódás is, mert sok testépítő erőemelő versenyek is részt vesz. Ilyen esetben akkor már sportol, ha egyébként csak az izmait mutogatja? Hiszen az izmait használja pl, hogy egy traktorkereket görgessen (ami szerintem ugyanolyan cél, mint egy futónak a futása). Szóval aki csak szigorúan testépítéssel foglalkozik és csak a kinézetéért „gyúr”, az nem sportol, de aki már mellesleg erőemel az már sportol, holott ugyanazt az edzést csinálja?

Egyébként egyszerűbb a dialógus, ha nevet is írunk.

Osynho

2010. ápr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Osynho ***** válasza:

23:25

A testépítésben ugyanúgy van sport és élsport. Nem mindenki eszik napi fél kiló proteint és koxol kőkeményen, hogy nagyobb legyen. Vannak szintek és fokozatok. Viszont az nem jó érv, hogy egy bármely más sportot űző embernek nem fontos a táplálkozás. Már hogyne lenne az! A kaja az üzemanyag. Aki folyamatosan „csúcsra van járatva”, tök mindegy, hogy milyen mozgásban, annak elengedhetetlen a megfelelő tápanyagbevitel.


Osynho

2010. ápr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Osynho:

Igen, nézőpont kérdése mit tartok sportnak, ezért én leírtam a saját nézőpontomat.


Azonban továbbra is kitartok az álláspontom mellett, mert a testépítésen kívül az összes többi sportnál az izom csak eszköz. Ami a testépítéshez hasonlít és szintén nem tartom sportnak az a modellkedés, szépségverseny és hasonlók, lényegében ők is sportolnak, mert az alakformáláshoz az is kell, de a tevékenységet összességében nem nevezem sportnak.


Amúgy ez a példád, hogy ugyanazzal az edzéssel pózolni megy, vagy ugyanazzal az edzéssel súlyemelő versenyre megy, szerintem jó példa, én azonban úgy gondolom, ettől még maga a testépítés nem lesz sport, hanem annak az elemei tekinthetők sportnak, mint pl. a súlyemelés, hiszen az is az edzés része. Viszont a testépítés nem pont ugyanazt a specializációt jelenti, mint a súlyemelés, hiszen nem pont ugyanolyan arányban kell megmozgatni az izmokat a kettőnél.


Azt nem én írtam, hogy egy sportolónak nem fontos a táplálkozás, szerintem élsportolóknál mindenképpen fontos, többinél ahogy gondolja. De ez ugyanúgy fontos a szépségversenyre készülésnél is, szóval az sem érv.


Zabalint

2010. ápr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!