Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A testépítés miatt megállhat...

A testépítés miatt megállhat a gyerekek növekedése?

Figyelt kérdés
14 és fél éves fiú vagyok, tavaly szinte egész nyáron konditerembe jártam, sokat fejlődtem. Őszintén szólva csak a sport miatt mentem. Hogy gyorsabb legyek stb... Azóta megint nőttem (184cm vagyok), de sok helyről hallom azt, hogy megáll emiatt (a konditermi edzés) miatt a növekedés, rossz a gyerek ízületeinek (mindig lenyújtottam) és ne menjek. VISZONT: ennél nagyobb fejlődést, állóképesség -és erőnövekedést semmivel nem lehet elérni. És most nem tudom mi legyen. Senki sem gátol attól, hogy menjek, de azért szívesen nőnék inkább egy kicsit még....
2010. ápr. 14. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Még 2-3 évig ne nagyon csinálj olyan gyakorlatot, ami a gerincet megterheli, pl. guggolást súllyal, nagy súly emelését földről.


Érdemes venni valamilyen glukozaminos ízületvédő tablettát (kb 2000 Ft). Ha rendesen táplálkozol és iszol folyadékot, meg szedsz vitaminokat a gyakorlatok nagy részével semmi baj nem lehet, csak a gerinced ne erőltesd.

2010. ápr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
11%
Én 14 évesen kezdtem el erőemeléssel foglalkozni,akkor voltam 170-175 cm magas,most pedig 183 vagyok!Szerintem ebbe a korba már nem nagyon gátolja meg a növekedést az edzés!Előző hozzászóló szerint ne terheld a gerinced,szerintem meg terhelheted!Nekem se lett tőle semmi bajom,pedig már 8 éve csinálom!Ennyi erővel a focisták meg ne fussanak gyorsan mert tönkremegy a térdük!De ez csak az én véleményem!Remélem segít!
2010. ápr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyiban igaza van 1. -nek, hogy ne a gerincet terhelő gyakorlatokkal kezdj el edzeni.

A gerincmerevítő izmok, hasizom megerősítése és a mozgáskoordináció beidegződése után lehet csak nekiállni a nehéz összetett gyakorlatoknak, például az erőemelés gyakorlatainak. Akkor már nem lesz gond vele, addig meg lehet gépeken, stabil, biztonságos módon edzeni és kis súlyokkal gyakorolni.

2.:

Az ízületei annak mennek tönkre, aki úgy terheli, hogy az izomzata a terheléshez képest gyenge.

Aki fejletlen, gyenge lábizmokkal kezd el futni, annak nagyon hamar sérülés vagy ízületi fájdalom lesz a vége.

A focisták azért erőedzést is csinálnak, nem csak technikai jellegűt.

2010. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!