Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik olyan küzdősport...

LavaGaming kérdése:

Létezik olyan küzdősport (japán kardvívás), amiben két kardot használnak?

Figyelt kérdés
Szeretnék kardvívást tanulni, és valahol láttam egyszer egy olyan edzést, ahol két katanát(lehet, hogy wakazashi volt) használtak, esetleg ennek a nevét valaki megtudná nekem mondani, ha van Magyarországon, ilyen edzés egy linket is kérnék. Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. márc. 27. 19:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A shinkendo valóban jó, sok közös eleme van a kenjutsuval is. Az alapja a battojutsu, a kardrántásból történő vágás és ennek a formagyakorlatai (nem olyan rituális szinten, mint az iaidonál), illetve sok elemet tartalmaz a toyama ryu-ból, ami egy modernizált, régebben a japán hadsereg tisztei számára tervezett iranyzat (a Shinkendo alapítója ennek nagy művelője). Sok dojóban van ezen kívül sparring is, bár ez nem eleme a shinkendo "törzsanyagának". A haladóbb gyakorlók tanulhatnak nito-t is, ami a két karddal való harcstíoust jelenti. Láttam ilyet élőben egy szemináriumon, lenyűgöző latvány :)

A katana nem a vilag legjobb kardja, és nem múlja felül az európai hosszúkardot, ez óriási tévhit. A két kard teljesen más környezetben fejlődött. A katana lényegében egy státusszimbólum volt, csatában elvétve, sokkal inkább békeidőben, párbajokra használták. A hosszúkard pedig valós harci körülmények között is kipróbált, másodlagos fegyver volt, ami rendkívül sokoldalúan használható. Az acél és az élezés tekintetében sem volt annyi különbség, mint a városi legendák mondják, és súlyban is egy kategória a kettő. Mind a kettő remekül kiforrott, a saját használati körére tökéletes fegyver. :)

2016. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Egyébként nem tudom szegény nyolcas miért lett lepontozva, az előtte szólókkal ellentétben úgy tűnik ő tényleg tudja, mit beszélt :)

Remélem segítettünk, kérdező. Ha még kíváncsi vagy valamire, írhatsz ide is vagy privátot is, szívesen válaszolok, aránylag régóta foglalkozom a kardforgatás szinte minden itthon elérhető ágával :)

2016. ápr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!