Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik olyan küzdősport...

LavaGaming kérdése:

Létezik olyan küzdősport (japán kardvívás), amiben két kardot használnak?

Figyelt kérdés
Szeretnék kardvívást tanulni, és valahol láttam egyszer egy olyan edzést, ahol két katanát(lehet, hogy wakazashi volt) használtak, esetleg ennek a nevét valaki megtudná nekem mondani, ha van Magyarországon, ilyen edzés egy linket is kérnék. Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. márc. 27. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a gladiátoroknál van a dimachaerus nevű típus aki két kardal küzd.

aztán a középkori vívásban is használtak rövid kardot,hárítótőrt a rendes kard mellett.

ha használható tudást akarsz akkor európai vívásban gondolkodsz,abban vannak komoly versenyek,edzőküzdelmek.

és gladiátor edzéseken is rendesen szétcsapkodják egymást.

az ars ensis-re rákereshetsz meg nézhetsz pár vidit róla longsword sparring.

2016. márc. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
A Katana a legjobb kard. Én inkább azt javaslom, vagy a magyar Szabját. De a Katana a legjobb. Szerintem azzal ugyanúgy vannak versenyek, ráadásul más típusú kardok ellen. Néztem YouTube-on videókat, a Katana eléggé bealáz mindent. Néztem egy teszt videót is, a Katana mindenben jobb, mint a Hosszúkard. Mindenben! Utánaolvastam, a Katana tényleg a világ legjobb kardja. Nyilván, tudni kell használni, de azt megtanítják. Úgyhogy bátran! :)
2016. márc. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindenképp Japán harcművészetet szeretnék tanulni, eddig a Kendo-n gondolkoztam, csak 2 katanával jobb lenne, viszont ott csak 1-el tanulnak. Valahol már láttam, hogy van ilyen is, viszont nem találom sehol.
2016. márc. 28. 15:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Hidd el, felesleges szaporítani. Egy Katana bőven elég. A történelem során szerintem egy szamuráj soha nem harcolt kettő Katanával. Ez valószínűleg egy ilyen modern marhaság. Persze, ahogy érzed, biztos élvezetes, csak szerintem egy Katanával van meg az igazi fílingje a dolognak. :)
2016. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

elvileg taktikai okból volt előnyös a két kard forgatása.

mert az ellenfelek általában a hagyományos 1 kardos esetleg kard-pajzs harcmodorra voltak kiképezve így egy párbajban előnybe kerülhetett a két karddal harcoló tapasztalt harcos.

de persze ennek csak akkor van haszna,ha profi vagy a hagyományos vívásban ismered az összes trükkjét támadási szögeket és a párbaj egy adott pontján váltasz csak át a két kardra meglepve ezzel az ellenfelet.

főleg akkor hatékony ha ő nem gyakorolt két kardos ellenfél ellen soha vagy csak alig.

de a csúcsa ennek még mindig a 2 sicával-egymarkos rövid kard-küzdő dimachaerus.

a kétmarkos katana erre a méretéből adódóan nem előnyös.

2016. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nem vitatom, hogy jobb két kard, mert ez elég logikus. Csupán azt mondom, hogy katanával biztosan nem harcoltak duplán. Mármint kettő katana. A katana a szamurájok kardja volt, nekik egy volt és ennyi. Azt tanulták meg úgy tekerni, hogy az ellenfele jöhetett akár kettő karddal, vagy hosszabbal, vagy másik fegyverrel, akkor is lealáztak mindenkit. A katanával való harcmodorban komoly lábmunka van, ezáltal nagyon jó kitérések és jó védekezés, támadás.


De persze a lényeg még mindig az, hogy az ember mit szeret. Ha neki a két kardos harc tetszik, akkor nyilván azt tanulja, mert azt élvezi. De, ha nincs olyan Magyarországon, akkor nem kell bánkódni, egy katanával is ölni lehet. :)

2016. márc. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

de ha mindenáron ez jön be,akkor ott az eskrima.

abban 2 bottal csinálják.

2016. márc. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Tiszteletem.

Nos sok válasz elhangzott de nem volt túl pontosak.

A kendo-ban nem vagyok teljesen otthon. Ott eleve más gyakorló kardot használnak, más a technika...egy modern harcművészet. hirtelen erős, lendületes ága ez a japán kardvivásnak.

Én a kenjutsut javaslom. Ez az egyik legtradicionálisabb. Ott megtanitanak 2 kardal..pontositok. Mi számit neked kardnak? ahogy látom kicsit képben vagy mér a japán kardok fajtáival a többieket kivéve :D A katana mint gondolom tudod kb 1m markolattal együtt. Mig a wakizashi 30-60 cm...Tanto tör 20-40cm között van. Ezeket fogod tanulni használni a többit nem irom. Két katanát eleve nem forgatsz egyszerre. Elég azt két kézzel megtartani. ha harc közben taktikai okból elöréntod a wakizashit...vagy a tantot...az megint más történet. A kétkardos technika létező dolog...söt! Miyamoto Musashi ennek a technikának volt a mestere. irt is egy könyvet amiben ezt taglalja. Ha jól emlékszem Ő két wakizashit használt..mondjuk ennek látom értelmét...ami rémlik...a hosszú kardal lassan de biztosan vágj. ha elég jó a fizikumod---akkor egy katana-wakizashi párost el tudok képzelni....de az nekem se megy pedig én mér 13 éve vivok :D

A lényeg. külön kétkezes kardforgatást nem nagyon fognak tanitani...vagyis csak arra épülő iskola itthon legalábbis nincs. Nem linkelek...azt sem tudom hol laksz...igy ez felesleges. Beirod hogy kenjutsu iskola...és a hozzád legközelebb lévő biztos megtanit legalább egy kardot használni..mert van egy olyan érzésem hogy te még nemigazán vagy othon ebben.

Remélem nem sértettelek meg.....de hidd el tapasztalatból beszélek.

2016. márc. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Az előző vagyok.

Arra gondolom biztos rájöttél....hogy igazi kardot évek múlva fognak a kezedbe adni gyakorlás képpen.

Ha a mestered lessz olyan jó és alkalmasnak itél hogy tanulhasd....akkor se kapsz még fa kardot sem egyből...fizikum..figyelés...önuralom..és utána. de majd látod.

Tudod ez a harcművészet nem való mindenkinek. Aki már iskola elött is tud "ölni".... :D azt én biztos nem tanitanám. Persze kell egyfajta harcikedv...de japán kardott csak az tud rendesen forgatni aki nem is akar ölni...annak csendes az elmélye..és ha harca kerülne a sor valami kép...nem tudom hogy...akkor a higgadt okos elme legyőzz legyen akármekkora...és akárhány kardod. Sok sikert.

2016. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Néhány apró megjegyzés.

A szamurájok két kardot hordtak. Katana + wakizashi. Ennek a párosnak saját neve van, daisho-nak hívják. Szerintetek egy japán harcos, akinek az élete a gyakorlásból állt és két kardot tűzött az övébe, nem volt képes egyszerre használni a kettőt ? Elég valószínűtlennek tűnik.

Ha japán kardvívást akarsz tanulni a shinkendo-t javaslom. shinkendo.hu

Vannak formagyakorlatok, páros küzdelem, vágás éles karddal ( tameshigiri ). Tanítják a két kardos küzdelmet is, de ne reménykedj, hogy egyhamar megtanulod.

Először egy karddal kell megtanulni vívni.

2016. ápr. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!