Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szálkásítsak-e még vagy már...

Alucard31 kérdése:

Szálkásítsak-e még vagy már inkább tömegelném kéne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első kérdésem a fórumon, amellyel bárkihez fordulok, aki ehhez elegendő szakértelmet érez magában. Hosszú évek kemény munkájával sikerült ledobnom több, mint 30 kilót - úgyhogy most egy 24 éves, 170 cm-es és 63 kilós fickóval beszélgethettek. Az ismerőseim szálkásnak mondanak - én is hellyel-közzel elégedett vagyok a mostani alakommal, de nem teljesen (máskülönben nem kérdeznék). Insanityt és fegyencedzést végzek 3-3-as megosztásban (esetleg 2-3-as) hetente. Mintaétrendem: reggel 2 tojás 1 vöröshagymával, 1 paprikával, 1 paradicsommal, ebéd: 1 tál párolt zöldség sajtos-brokkolis csirkemellel, este edzés után: egy fehérjeturmix, kb. 63 gramm kuszkusz sült zöldséggel és egy magas hústartalmú (90% felett) virslivel. Még csak frissen és elméletben ismerkedem a tömegnövelés fortélyaival, viszont félek megkezdeni azt a fogyás hosszú és gyötrelmes éveinek tapasztalata után. (Tudom, hogy a fegyencedzéssel nem lesz testépítő-alkatom, itt inkább a tömegelés közben felszedett zsírtól való félelem munkálkodik.) Vélemények, jótanácsok? Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. márc. 16. 20:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy a reggeli-ebéd és az ebéd-vacsora közötti órákban egyaránt 1 natúr joghurttal és 1 rúd karaván sajttal verem el az éhségemet.
2016. márc. 16. 20:34
 2/5 Cortez70 ***** válasza:
Tömegelj, mert nem sok izom lehet rajtad ilyen pehelysúlyban. De nem ártana normálisabb étrend.
2016. márc. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ezt neked kell eldöntened mit szeretnél. A testsúlyod elvileg ideális. Én kicsit keveslem személy szerint, de elvileg ez az egészséges. Izomtömeget meg zsír nélkül(természetesen) nem nagyon lehet felszedni. Én csak azt tudom neked elmondani, hogy a legjobb csajok szerintem legtöbb esetben a vékonyabb srácokkal vannak. Sőt inkább az átlagosabbakkal. Ez persze csak az én véleményem. Próbáld ki. Aztán meglátod. Ha nem tetszik, meg visszafogysz. Mondjuk én ennyi kajától elájulnék amennyit te eszel.
2016. márc. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, most nem vagyok egy izompacsirta. Az étrend a jelenlegi állapotot írja le. A vicc az, hogy még ennél is kevesebbel sikerült csak azokat a heti 0,5-1 kg-okat leadni, pedig rendszeresen edzettem és sokat mozgok napközben is. (Érdről járok be gyalog és tömegközlekedéssel Budapestre.) Egyszóval én elég könnyen hízok, nehezen fogyok, családi örökség. Az étrendemet milyen értelemben rakjam rendbe? Az alapokkal tisztában vagyok (tskgx2 - fehérje, tskgx3-7 - szénhidrát). Zöldséget meg igyekszem minél többet enni, ahogy a fehérje sem maradt ki korábban.


Bár a csajozás téma minden férfinak releváns, nem mások elismerését keresem elsősorban ezzel.

2016. márc. 17. 12:57
 5/5 Cortez70 ***** válasza:
Több fehérje kell, mert amit leirtál etrendet azzal tuti nincs meg a 120-140g fehérjéd naponta. Kell jó zsír is; halolaj, lenmag olaj, oliva, magvak.
2016. márc. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!