Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakran és hogy érdemes...

Milyen gyakran és hogy érdemes edzeni, ha nyárra kockahasat szeretnék?

Figyelt kérdés
14/l 172 cm, 58 kg

2016. márc. 10. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasra nem erdemes nem attol lesz kockas

Edzoterembe jarni heti 3x de azt meg kell tanulni hogy hogy mit es kell jo etrend

De egy lanynak amugy se szep a kocka has

Inkabb egy ilyen seggre torekedj mint kockahasra [link]

2016. márc. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha neki kockahas kell, akkor nem fogja érdekelni a véleményed... Szerintem teljesen jó egy szolid kockahas egy lányon ("rendeset" pedig úgyse lehet naturálban, gondolom). Ha összejön épeszű testzsírszázalékkal, nekem is lesz egypár év múlva :D


Bár 14 éveseknek nem tudok edzési tanácsot adni, az elég zsenge kor. Mindenesetre mindenre kell edzeni és az étrend a legfontosabb. De durva szálkásítást sem ajánlok ilyen zsenge korban... Nem mintha ilyen számokkal akkora szükség lenne rá. Én mérnék egy testzsírszázalékot s ha úgy néz ki, hogy a kockahashoz egészségtelen szint kell, akkor lemondanék róla. Amúgy a saját esetemben is ez van, én pláne hasra hízom először, így nagyon szolid vágyaim vannak ebben az irányban. De sixpackot úgyse akarok nőként :D Csak pár helyes vonalat itt-ott.

2016. márc. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Tényleg riasztó egy lányon a kockahas!!! ://
2016. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt bármit is mondanék, van valami, amit meg kell kérdezzek:

Tudsz róla, hogy ehhez olyan alacsony testzsírszázalék kell, ami egy nőnél veszélyes?

Konkrétan: Fejlődésben vagy. A menzeszedet bekavarhatja, és akár le is állíthatja a petefészkek és a méh fejlődését, aminek következménye lehet, hogy a későbbiekben nem fogsz tudni teherbe esni, vagy kihordani egy kisbabát.

2016. márc. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért eléggé megijesztenek ezek a válaszok :D amúgy normális a testzsírszázalékom, a suliban volt mérés és már nem emlékszem mennyi, de az átlag alja körül van. Nem szeretnék sixpack-et de azért izmos hasat szeretnék, és szerintem jól néz ki. Amúgy fenékről csak annyit, hogy arra is edzek de az nem annyira érdekel, mert így is 'elég jó'
2016. márc. 11. 21:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Az izmos, lapos has OK. Hasizmot erősíthetsz hasprésekkel, illetve lábemelésekkel. Minden másnap, 3x, amennyit tudsz, a 3 sorozat közt 1-2 perc pihenővel.

A hasról a zsírt megfelelő étrend mellett aerob, vagy kardió edzéssel tüntetheted el.

Mivel itt arról van szó, hogy a normál testzsírszázalékot kell egészségtelenül alacsony szintre vinni, ennek megvan a kockázata. Az, amit korábban írtam. Ez a szervezet óvintézkedése, úgy védi a létfontosságú szervek (tüdő, szív, máj, vese) működését, hogy átcsoportosítja az erőforrásokat, és leállítja a nem létfontosságú funkciókat (szaporítószervek működése, fejlődése például, de emiatt van az is, hogy hullhat a haj, töredezhet a köröm).

2016. márc. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az iskolai testzsír % mérést nyugodtan elfelejtheted, egy random szám generátor is pontosabb eredményekkel szolgált volna, mint az ottani eredmények
2016. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi 6-os :)

7-es, neked is köszi a rendkívül értelmes választ és a segítséget.

2016. márc. 13. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!