Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás közben hogyan érdemes...

Futás közben hogyan érdemes lélegezni?

Figyelt kérdés

Futni járok, de mindig attól fulladok ki leginkább hogy a számon kell levegőt vennem. Egyszerűen az orromon nem bírok már levegőt venni egy idő után.

Nekem alapból is mindig ilyen félig eldugult állapotú az orrom, de futás közben inkább folyni kezd (úgyhogy zsepi is kell hogy legyen nálam).. És emiatt nem igazán megy az orron való lélegzés a futás közben.

Van valakinek valami javaslata hogyan tudnám stabilizálni a helyes légzést futás közben?



2016. márc. 3. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
En ugy csinaltam regen orron be szajon ki
2016. márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy jó fül- orr- gégészhez. Nekem kétszer plasztikázták az orrüregeimet, mire normálisan tudtam lélegezni. Mint kiderült, az orrfolyásom is egy makacs fertőzéstől volt (nem tisztult a torzult üregek miatt). Lehet, hogy éjjel sem jutsz elég oxigénhez, és állandó gyenge légszomjad van, ami futáskor nagyon hátrányos. Maga a műtét nem nagy szám, utána az életminőséged ég és föld.
2016. márc. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy neked könnyebb, csak egyenletesen és lassan lélegezz (úgy értem, hogy ne zihálj). Ha kell, akkor fuss lassabban.

[link]

2016. márc. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az orron át légzés egy óriási nagy baromság amit egy elavult rendszerben tanuló tesitanárok belénk neveltek.. De egy orbitális baromság.

Úgy vedd a levegőt ahogy csak bírod, orron, szájjon, ha tudod akár a seggjukadon is veheted a levegőt...

Egyedül az lényeges, hogy legyen üteme, ne csak zihálj össze vissza, de az meg majd kialakul.

Egy futó.

2016. márc. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Talán fújd ki az orrod, és akkor igazán menni fog a légzés. Addig sétálsz maximum. Az orron át légzés akkor lehet előnyös, ha nagyon érzékeny a szervezeted. Télen csökkentheti a megfázás veszélyét szabadtéri futásnál. Melegebb teremben meg tök mindegy, ha utána úgyis átöltözöl száraz ruhába. Én például soha nem figyeltem oda erre tesiórán kívül (ahol a tanárok mondogatták, hogy kifúúúúúj, belélegez, kifúúúúj ... -.-).


Azt írod, hogy attól fulladsz ki leginkább, hogy a szádon kell levegőt venned. Én meg azt gyanítom, hogy attól fulladsz ki, hogy túl erősre veszed az iramot. Ha megfelelő (zsírégetőnek nevezett) pulzustartományt tudsz tartani, akkor ott nem fulladhatsz ki csak úgy (persze bizonyos táv vagy futási idő után már nem mehet ez sem frissítés nélkül még edzett állapotban sem). Viszont ha elkezdesz sprintelni, az pár másodperc alatt is kinyírhat.


Tehát én a következőket javaslom: terheléses vizsgálat, pulzusmérő óra. Itt megnézheted az értékeket, ha átlagos futó vagy:

[link]


Ha nem, az vagy pech, vagy szerencse -> terheléses vizsgálat.


Ha fiatalabb vagy 18 évesnél, akkor alapból jóval kevesebbet fogsz bírni. 18-tól már csak tőled függ.

2016. márc. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!