Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi az a Wado-ryu karate?

Mi az a Wado-ryu karate?

Figyelt kérdés
A falunkban most kezdődik ilyen edzés. Örülök neki hisz csak foci van nálunk én meg azt nem szeretem. De mit takar ez a fajta karate, karate elnevezés? A neten már rákerestem. De azon kívül tudtok róla mondani valamit?

2016. febr. 12. 07:44
 1/9 anonim válasza:
Az okinawai karate és a Shinto Yoshin-Ryu Ju-jutsu Kempo ötvözésével alapította Hironori Otsuka 1934-ben. Sok benne a körkörös, lágyabb technika, kihasználja az ellenfél energiáját az elvezetéseknél, földreviteleknél is. Sok olyan önvédelmi elemet alkalmaz ami valós helyzetekben is jól használható anélkül, hogy véletlenül komolyabb sérülést okoznánk a támadónak. Persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy valaki odamegy és két hét múlva már meg tudja védeni magát, hanem évek, évtizedek kemény munkája kell hozzá. Versenyzési lehetőség is akad bőven, ha valakinek az fontos.
2016. febr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A zöld ment.

A versenyzés nem nagyon viszont az önvédelme tetszik

Ezeket honna n tudod róla?? Te magad is űzöd ezt a stílust??

2016. febr. 12. 08:39
 3/9 anonim válasza:
Én már 15 éve nem karatézom. Amúgy ennél sokkal több információt és akár videókat is találhatsz a [link] oldalon.
2016. febr. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt is már néztem csak érdekel olyan emberek véleménye akik tapasztaltak, és esetleg ebben a stílusban jártasságot szereztek.
2016. febr. 12. 10:47
 5/9 anonim válasza:
Mondjuk, ha nálatok a focin kívül csak ez van, és érdekel téged a karate, de fontosabb számodra egy egészséges mozgásforma, mint az, hogy egymást agyba-főbe gyepáljátok az edzéseken, akkor szerintem nyugodtan próbáld ki! Nem veszíthetsz vele, hiszen testmozgásank akkor is jó, ha amúgy valami miatt maga a stílus mégsem jönne be.
2016. febr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Érdekel. A mozgás is fontos meg szeretem ezért is érdekel.

De főleg hogy meg tudjam védeni magam. Akarom tudni ,,harcosoktól" hogy jó-e a stílus használhatók-e a technikái önvédelemben, utcai szitukban. Hisz manapság fontos hogy meg tudja védeni magát az ember.

Tudom hogy minden stílus jó. ÉS csak az lehet jó amit csinálsz is.

Vagyis azt akarom mondani hogy tudom ha csinálom bármi jó lehet.

De hogy egy olyan 5 év múlva lesz-e már olyan ,,harci tudásom".Tudom azt is hogy ez sok idő és türelem kérdése meg munka kérdése. Hisz ha ezek megvannak bármi jó lehet

2016. febr. 12. 12:26
 7/9 anonim válasza:
Azt senki se fogja tudni megmondani előre, hogy te 5 év múlva milyen szinten leszel. Ez egyéni tehetség és szorgalom kérdése, na meg sok múlik az instruktoron is. A legtöbb karatékánál soha nem derül ki, hogy utcai szituációban hogyan teljesítene, hiszen minden épeszű ember igyekszik elkerülni az ilyesmit. Legyőzhetetlen ember nincs, utcán is találkozhatsz nálad jobbakkal, erősebbekkel vagy egyszerűen csak túlerővel. Én az önvédelmi képességek fejlődését nem fő célnak, hanem inkább mellékes hozománynak tekinteném. Lehetsz bármilyen jó az edzőteremben, ha éles helyzetben meg leblokkolsz és mozdulni se bírsz.
2016. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
P
2016. febr. 12. 15:21
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen ebben teljesen így van, igazad van ha ledagy az ember annyi.

De legalább a reflexeim fejlődnek és megtanulok úgy ütni rúgni hogy szabályosan és ne az 1. Ütés után én sérüljek meg. És megerősödnék

2016. febr. 12. 17:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!