Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van valami utcára amivel...

Van valami utcára amivel megvédhetem magam nem csak egy támadóval szemben?

Figyelt kérdés

Tehát értelemszerűen nem a ringsportokra gondolok.

Hanem valami olyanra amiben van leszerelés, védelem kés ellen, több verekedni tudó ember ellen.


Én eddig a Ninjutsu, Defendo, Krav Maga-ról tudok.

Illetve találtam ezt a videót:


https://www.youtube.com/watch?v=3SR3aH5xB5Q



Tud valaki valamit amivel meg tudom magam védeni?

Tehát ahol nem bunyót tanítanak, hanem lefegyverzést és gyors hatástalanítást?


Persze jönnek majd a futás kommentek.

De mondjuk ha valaki bánt valakit akkor azon szerintem nem fog sokat változtatni ha én elfutok. Úgyhogy az ilyesfajta kommentek nem kellenek. :)


2015. nov. 21. 20:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsi vagyok, hogyha megtámadnak valakit akkor te a futással hogy fogod megvédeni őt pl. Vagy mondjuk ha valakivel együtt vagy akkor nem véded meg őt azzal, hogy te elfutsz.


Na de mindegy.

Még arra gondoltam, hogy megpróbálnám a Canne-t vagy a Kendo-t és beszerzek egy taktikai esernyőt. Csak többre megyek egy 90 centis botként használható dologgal mint ököllel.


Tehát a Canne/Kendo lenne a fő dolog amit gyakorolnék.

A másodlagos meg a Savate vagy esetleg a Box.


Melyik legyen?

2015. nov. 22. 13:01
 12/13 anonim ***** válasza:

Magyar honvéd aki nagyon otthonosan mozog mindenféle önvédelemben biztos mond majd valami hülyeséget.


Elmondom neked hogy mi az amit a mester mondani fog:) Ha megtámadnak lehetőleg tedd azt amit a támadó akar:)

Ezt adásban és bárhol elmondják hogy ez a legjobb amit tehetsz.

Ha többen támadnak meg 2-3 akkor pedig a legjobb ha elfutsz, de ez 1 embernél is elég ajánlott:)

2015. nov. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyar Honvéd azt fogja mondani, amit az élete és munkája során megtapasztalt. Kezdjük ott, hogy Magyar Honvéd nem fogja odaadni egy 18 éves hülye gyereknek a mobilját, csak mert lehet, hogy van nála fegyver. Magyar Honvéd a sok hülyeség mellett azt is megtanulta, hogy egy boxal az ember nem fog tudni mit kezdeni egy késes támadó ellen és mh. a sok hülyeség mellett még arra is rájött, hogy ezen az oldalon az anyázáson kívül semmi érdemlegeset nem tud hozzászólni a kommentelők 70%-a. Ha egyedül megyek az utcán 3-an körbeállnak, hogy adjam oda a tárcám odaadom. Ha nem egyedül vagyok, és úgy látom, hogy a fizikai konfliktus elkerülhetetlen, akkor pedig a legjobb tudásom szerint megvédem magam. Egy ilyen konfliktusnál ÉN valószínűleg rántanám a berettát, ha nincs nálam, akkor pedig amit megtanultam legjobb tudásom szerint hasznosítanám. Azt a hülyeséget felejtse el mindenki, hogy egy rablásnál biztos 5en vannak mögöttem meg késsel meg viperával. Ige lehet ilyen is, ezért kell szóval tartani a támadót és minél gyorsabban felmérni a lehetőségeidet és a legjobb tudásod szerint dönteni és cselekedni ( vagy éppen nem cselekedni).
2015. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!