Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van valami utcára amivel...

Van valami utcára amivel megvédhetem magam nem csak egy támadóval szemben?

Figyelt kérdés

Tehát értelemszerűen nem a ringsportokra gondolok.

Hanem valami olyanra amiben van leszerelés, védelem kés ellen, több verekedni tudó ember ellen.


Én eddig a Ninjutsu, Defendo, Krav Maga-ról tudok.

Illetve találtam ezt a videót:


https://www.youtube.com/watch?v=3SR3aH5xB5Q



Tud valaki valamit amivel meg tudom magam védeni?

Tehát ahol nem bunyót tanítanak, hanem lefegyverzést és gyors hatástalanítást?


Persze jönnek majd a futás kommentek.

De mondjuk ha valaki bánt valakit akkor azon szerintem nem fog sokat változtatni ha én elfutok. Úgyhogy az ilyesfajta kommentek nem kellenek. :)


2015. nov. 21. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kali, krav maga, ju jitsu, defendo ( bár ez utóbbi hazai oktatás színvonalával nem igazán vagyok tisztában). Ezek önvédelmet tanítanak, nem leszel a ketrec bajnoka, de az utcán nagyobb eséllyel fogsz sérülés nélkül kikerülni egy bunyóból. 1-2 edzéstől ne várj csodát, ezt években mérik. ügyelj az egódra miközben edzel, gyakori, hogy 2-3 hónap után az ember elbízza magát, és a végén még ő kezd el kötözködni az utcán, és akkor jön a hideg zuhany :)
2015. nov. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
két három jóbarát és vipera,boxer ,kés legyen nállatok.
2015. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A Ju-Jutsu-ban megtanítanak több ember ellen is harcolni és kés ellen is védekezni? Leszerelni?
2015. nov. 21. 20:59
 4/13 anonim ***** válasza:

Hajaj :D


több ember ellen hatékonyan védekezni sokáig nem igazán lehet. Minden harckezdeményezés előtt mérd fel, hogy hány támadóval állsz szemben, lehet -e náluk fegyver. Minden tényező egyenesen arányosan rombolja az esélyeidet, ezért mindig hagyj magadnak egér utat. A legnagyobb mestert is meg lehet szúrni és le lehet lőni. Semelyik stílus/rendszer nem ad életbiztosítást.

2015. nov. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=vPjI63QLbiE

https://www.youtube.com/watch?v=GXO9FrZ1N9s


Itt egy ju jitsu demonstrációkat láthatsz, elég látványos, nyilván megrendezett, de talán ad egy kis képet arról, hogy mi a ju jitsu.

2015. nov. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Gázpisztoly, acélbot.

Kali, box, birkózás, defendo, krav maga.

2015. nov. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

a videód kérdező pont azt demonstrálja,hogy kés ellen nem lehet védekezni.

a pali is éppen ezért meg sem próbálja hanem egyből ellentámad.

ezt jelenti az önvédelem.

nem azt hogy védekezel.

önvédelmi edzésen is támadni tanítanak meg és cselekedni,nem védekezni.

a fokozatosság iránti vágyad is teljesen hiányzik.

ha nem tudsz 1 embert se lebokszolni,hogyan akarsz több embert leverni meg késes támadók ellen helyt állni?

ez olyan mintha életedben nem jártál volna konditerembe és azt várnád el,hogy első edzésen belenyomj a 120ba.

amit akarsz az egy évekig tartó többlépcsős tanulási és edzés folyamat.

1.állóbunyó.

2.pár év múlva kiegészítve önvédelmi edzéssel.

3.idővel mellé lehet rakni a késharcot.

2015. nov. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kés meg több támadó ellen ? Az edzés és begyakorlott helyzet semmi az éles helyzethez , ott van pánik és kockázat . Életveszélyt a profi és az őrült nem mérlegeli . Bruce Lee 3-4 mesterien begyakorolt támadó és védekező fogást javasolt , de komoly vész esetén inkább fuss volt a tanácsa .
2015. nov. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Így van. Bruce Lee leírta a JKD c. könyvében hogy a legjobb önvédelem a futás.
2015. nov. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kovpet ***** válasza:
Több tapasztalt késes támadó ellen még lőfegyverrel sem tudod megvédeni magad, ha tényleg ártani akarnak neked és elszántak. Esetleg akkor, ha 20 méterről futnak feléd ordítva és van időd leszedni őket egyesével, de ilyen csak filmekben van :)
2015. nov. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!