Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit csinalhatok a tamadoval?

Mit csinalhatok a tamadoval?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy boxer haszbalata es viseles torveny ellenes. De 8 cm alatti kes viselese legalais de ha megtamadnak akkor mkt tehetek meg vele? Mert nem nagyon tudok ebbe bele gondolni ha megtamad valaki bokjem megy egy kessel? o.O

2014. ápr. 3. 13:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elore koszonom a valaszokat. Es elnezest ha marhasagokat hordtam ossze itt. Es bocsanat az irasert telefonrol irtam.
2014. ápr. 3. 13:33
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos a boxer, vipera viselése tilos.


Szerintem iratkozz be egy küzdősportra.Én már nagyon régóta járok.Volt is alkalmam használni, egyszer esete kék füstös próbált megerőszakolni, de ráfáztak mert nem vagyok olyan törékeny nő, mint amilyennek tűnök.

2014. ápr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen szivesen jarnek kuzdo sportra de inkabb a testepits iranyaba mentem el es meg diak vagyok szoval nincs mindegyikre idom. :s De viszont szeretnek magamnal tartani valamit amivel biztonsagba erezhetem magam van egy paprika sprem de hogy mondjam nem erzem vele magam nagy biztonsagba.
2014. ápr. 3. 13:41
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

A paprika spray semmit sem ér.Azt csak meglepetésszerű helyzetekben tudod használni.


Viszont ha egy tucat kisebbségi megy ellened, akkor inkább fuss.Olyan sok ember ellen nincs esélyed.


Viszont ha késsel jön neked egy, akkor is vigyázz,ezeknél sosem egy kés van hanem 2 vagy 3. Ahhoz, hogy megtanulj védekezni fegyver ellen hatékonyan, ahhoz neked is ismerned kell a fegyveres harc csínját-bínját valamennyire.

2014. ápr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ertem de ha megtamadnak es elo veszek egy kest ami 8 cmnel kisebb mit tehetek meg hogy vedhetem meg magam anelkul hogy meg en jarnek rosszul a torvenyek miatt? :o Egyebkent persze ha lehet akkor inkabb el futok nem allok le veluk ha nem muszaj.
2014. ápr. 3. 13:53
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

A kés legyen az bármekkora TÁMADÓ fegyver, önvédelemre nem alkalmas. Nem elég, hogy a kés csak akkor ér valamit ha meglepetésszerűen használod, tudnod kell használni, kell lennie elég lélekjelenlétednek ahhoz, hogy ne hadonász, hanem belevágd a támadódba, kicsi a stophatása és könnyű vele életveszélyes sebet ejteni (ami valljuk be támadás esetén leszarósnak tűnik, de átlagos ember nehezen dolgozza fel, hogy kinyírt valakit).


Sokkal inkább megéri egy gázpisztolyt venni, majd 3000 Ft-ért kikérni rá a viselési engedélyt. Az sem 100%-os, de klasszisokkal nagyobb védelmet ad mint egy 8 centi alatti körömvágó.

A gázspray is hasznos lehet, de csak ha meglepetésszerűen előveszed és fújsz (illetve maximum 1 támadód van).

2014. ápr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

ahogy feljebb írták, a küzdősport a legjobb megoldás.

igaz én versenyző voltam, de főleg régebben sok ilyen atrocitás ért, hogy páran megtámadtak éjszaka, mert rossz környéken lakom.

ilyenkor előre figyelmeztettem őket, hogy bizony itt nálam rutin van, náluk meg semmi,és utána bedaráltam az összeset.

ha valaki már profi ezekben a sportokban az ilyen helyzeteket könnyen tudja kezelni, nincs adrenalin löket,ami a legtöbb embernél szinte előjön, és semmit sem tud csinálni mert leblokkol.

kb az ilyen eseteket ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor a gyerek játszik, én is ezt csináltam velük, úgy fogtam fel a küzdelmet mint edzésen.

pár ütés, rúgás elcsattant és mindegyik a földön volt.

ekkor csak azt kérdeztem tőlük, hogy a rendőrt kihívjam és akartok börtönbe menni? annyi volt a válasz főnök már megyünk is!!!

2014. ápr. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

"hogy vedhetem meg magam anelkul hogy meg en jarnek rosszul a torvenyek miatt?"


A törvények szerint ha:

- éjszaka van VAGY

- több támadód van VAGY

- fel vannak fegyverkezve (legyen az kés)


Akkor ijedtségből a törvények szerint akár meg is ölheted. Ellenkező esetben inkább futás :) Ha többen vannak akkor megszívtad mert ellened vallanak, és hirtelen az áldozatból te leszel a rasszista támadó.


Önvédelmi helyzetben éppen ezért szerintem ha már nincs más választás (végső eset eszköznek) gázpisztoly előkap, pofánlövöd kétszer-háromszor és rohansz. Megölni nem fogod, de garantáltan maga alá csinál - ha meg nem akkor a taknya-nyála egybefolyt, biztos nem jön utánad.

A dolog nagy hátránya, hogy elég feltűnő, dehát inkább a rendőr vezessen mint a pap...

2014. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
En is gazpisztolyt szerettem volna de 18 ev alatt eselytelen. Es igen epp ez volt a bajom hogy keptelen lennek egy ember eletet kioltani sot meg csak sebet ejteni rajta. Megutni megutnem de valjuk be nem ez a legjobb vedekezes.
2014. ápr. 3. 14:08
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
hát nem, főleg h sokaknál nincs meg az a testi adottság amivel ér is akármit. nehezen tudom elképzelni amint az 155 magas barátnőm magassarkúban lerúgja a sittről frissen szabadult tetkós kopasz rejtett erőforrást és barátait.
2014. ápr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!