Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás jelentős súlyfelesleg +...

Futás jelentős súlyfelesleg + apróbb izületi fájdalmak mellett, hogyan? Pl. Cipőmárka? Te hogy kezdted?

Figyelt kérdés

30 kg van rajtam fölösben, el szeretném kezdeni leolvasztani. Valami csoda folytán (talán belémköltözött egy démon, vagy már meszesedésnek indult az agyam...) mostanában valami hihetetlen késztetést érzek arra, hogy fussak.

Ez eddig rendben is volna, viszont az a bajom, hogy amióta az eszemet tudom, kövér vagyok, és bizony már kezdem érezni az izületeimet. Néha fájdogál a térdem, hátam stb (szerencsére még nem vészes a dolog).

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy javasoljatok valamit, mivel szerelkezzek föl az első alkalmakra, hogyan védhetném az izületeimet. Áldoznék egy jobbfajta futócipőre is, az milyen legyen?


Előre is köszönök minden segítséget.


2010. márc. 17. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem előbb tornával kezdj. cardio-aerob mozgás,helybenfutás kis ugrálás...még az idő sem olyan jó,hogy fuss (én futógépen pl. nem szeretek futni) addig ugrálós tornával is fejlődsz :) én is beáldoztam egy futócipőre (decathlon,adidas) pedig mindig is azt gondolotam,hogy óó minek az..de pozitívan csalódtam teljesen olyan mintha visszadoba a talajról :D

sok sikert!

2010. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Kalenji márkát ajánlani tudom, de a Nike és az Adidas futócipők se rosszak. Ezeknek általában a sarkán van csillapítás. Ennek ellenére inkább földúton fussál, ha tudsz.


Hogy nem jó még az idő? A mi éghajlatunkon ritka, hogy nincsen megfelelő idő erre, csak fel kell rendesen öltözni, -20 és +30 fok között bármikor jól lehet futni.

2010. márc. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!

Igen, bennem is felvetődött, hogy talán nem a futással kéne kezdenem, és neki is álltam itthon tornázgatni(konditerembe, fitnesszterembe ilyen testtel nem akarnék bemenni). Sajnos szinte az összes 30 kiló fölösleg a hasamon és a hátamon van... Na jó, enyhe túlzással.


De most valahogy, mint Forrest Gump, iszonyú késztetést érzek a FUTÁSRA, és ennek annyira örülök, mert ilyet még soha életemben nem tapasztaltam magamon! :-) "Fuss, Forrest, fuss"!!! :-D

Pl: lemegyek a boltba, és azon kapom magam, hogy futok. Vagy szándékosan futok a buszra. Jó, ezek nevetségesen rövid távok, nekem mégis maratoninak tűnnek.... De jól esik.


Eszembe jutott még egy olyan "segédeszköz", mint pl. a térdvédő, bokavédő. Érdemes lenne azt is húzni a lábamra? Vagy fölösleges? Van ezeknek értelmük? Vagy futáshoz nem szokás ilyesmiket használni?

2010. márc. 17. 17:26
 4/9 anonim válasza:

Nagy súlyfeleslegnél kezdésként inkább a tempós sétát szokták ajánlani pont amiatt, hogy ne menjenek szét az izületek.


Legoptimálisabb zsírégető pulzus: maximális pulzusod 60-70%-a.

Maximális pulzus kiszámítása: 220 - életkor (ez a számítás nem a legpontosabb de irányt adó)

2010. márc. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
én úgy kezdtem, hogy focipályára mentem ki és a füvön a pálya körül KOCOGTAM...először szerezz be kezdőknek való edzéstervet...ajánlom figyelmedbe az edzesonline.hu-t
2010. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de nagyon-nagyon rossz ötlet futni ilyen súllyal...

A futás amúgy is egy megterhelő sport: ízületeket, gerincet, szívet, mindent igénybe vesz...

Egy olyan ember, aki soha ne sportolt, semmiképp ne fusson egy jó darabig, miután elkezdett mozogni. Nem beszélve arról, hogy valószínűleg nem is lesz sikerélményed, mert hamar kifulladsz majd.

Annyi más jó mozgásforma van, kezdd a "tornásabbakkal": jóga, pilates, bodyart, callanetics. Ezeket viszont ne otthon, dvd-ről, mert rosszul fogod megtanulni.

Vagy ha ugrálni szeretnél mindenképp, akkor nagyon jó a kangoo :) info pl itt:

[link]

Ezzel ugrabugrálsz, dene csinálod ki a tested. És nagyon - nagyon jó kedved lesz tőle :)

BP-en a jump fitnessben vagy a gilda-max fitnessekben tudom, hogy lehet kangoozni, de google-ban utána lehet járni, hogy még hol :)

ÉS még egy dolog: nyugodtan járj terembe, senki sem fog csúnyán nézni rád, sőt :) nem fog senki méregetni, vagy becsmérelni a tested miatt, inkább elismerik az akaraterődet, hidd el :)

Hajrá és sok sikert :)

2010. márc. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb válaszokat is! Hát igen, tényleg lehet abban valami, hogy előbb tornával kéne ráedzeni a futásra... :-) Meg pár kilót ledobni előtte.
2010. márc. 20. 20:03
 8/9 anonim válasza:
5. válaszoló vagyok, és még közben eszembe jutott, hogy elkezdeni a tornát nagyon jók a béres alexandra videók, esetleg a norbi is, csak ugye ezek egy idő után nagyon uncsik lesznek. Viszont arra már vagy olyan kondiban, hogy lemenj egy terembe, és ne érezd cikinek magad. Ha tudsz angolul, akkor a legjobb a Jillian michaels : 30 day shred video. Ez 3X 20 percből áll, elég naponta 1-et megcsinálni, és 3an csinálják egyszerre, az egyik csaj a könnyített változatot. Szóval kezdésnek őt nézed és ennyi :) Meg mellette egy kis séta, bicaj, kevesebb adagok, de napi 5szöri étkezés, és meglesz a hatás, csak türelem...
2010. márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hali!

Jillian Michaels' 30 Day Shred

-bele tudtam nézni youtube-on, 90százalékban értettem is, mit mond, maradék 10százalék is tiszta lesz többszöri meghallgatás után. Szóval nem kell vészes angol tudás, és tényleg tök jók a gyakorlatok. :-)

Mindjárt rá is állok a dologra, hogy megszerezzem valahonnan a teljes edzést. Köszi!

2010. márc. 25. 08:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!