Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell/jó nyújtani?

Hogy kell/jó nyújtani?

Figyelt kérdés
Egyes helyeken azt írják/mondják, hogy úgy nem szabad nyújtani, hogy fájjon, máshol pedig az a vélemény, hogy csak úgy nyúllik az izom, ha érezzünk, hogy nyúllik, fáj.

2015. szept. 25. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Pl melyik izomra gondolsz? :)


En úgy tudom, hogy például az achilesz-int úgy kell nyújtani, hogy érezd, hogy húzódik :D


Es anélkül nem nagyon lehet nyújtani ( szerintem) hogy ne huzodna/fájna picit :D

2015. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
pl.: comb, vagy akármi,csak azt akartam tudni, hogy egy kis fájdalom még nem káros-e
2015. szept. 25. 21:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt mondanám, hogy a nyújtás kényelmetlen érzés, de kellemes. Többféle módon lehet nyújtani, de a statikus nyújtás így néz ki: elkezded nyújtani az izmot, amikor megfeszül kitartod, kb. 10 mp-ig, ha lazul, picit nyújtod tovább, ha megfeszül, kitartod stb. Közben természetes módon lélegzel végig.


Amúgy csak óvatosan, mert nyújtás közben is le lehet sérülni, de alapvetően igen, kell érezni "valamit", de én nem kifejezetten fájdalomnak nevezném. (Fájni akkor szokott egyébként ha már eléggé zsugorodottak a szövetek, normál esetben inkább csak "húzódik".)


Emellett figyelj arra, hogy a szalagokat ne nyújtsd túl. Pl. combnyújtásból ne a térdszalagok nyújtása legyen.

2015. szept. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!