Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan erősítsem a kezem?

Hogyan erősítsem a kezem?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy milyen gyakorlatokat kéne végezni, hogy "megedződjön" az öklöm? Hallottam már, hogy a folyamatos terheléstől mikrorepedések keletkeznek és a gyógyulás erősíti a csontot.

Ez mennyire igaz, illetve mit kéne tennem, hogy egy esetleges utcai összetűzés ne végződjön kézközépcsont töréssel?

(Amúgy már egy ideje boxolok.)



2015. szept. 12. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
akkor tipegj oda az edződhöz és tedd fel neki ezt a kérdést.
2015. szept. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is. Amúgy elvileg a zsákolástól edződik. De ez emberfüggő is. Én olyanokat ütöttem a zsákba, hogy csak röpködött és nem lett bajom. Persze nyilván más kesztyű nélkül megütni valakit "élesben". Egyébként fekvőtámaszt nyomhatsz az öklödön. Az segít valamennyit rajta, de a legjobb az edzőt kérdezni.
2015. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

első boksz edzésen elmondta az edző,hogy ütésnél az ököl kicsit le van billentve,hogy a belső 2 gumóval szejkennel üssek.

egyébként meg a kézfej felépítéséből adódik,hogy a szejken alatti kézfejcsontok egyenesek,az alkar folytatásai és jól alátámasztottak.

ezért bírják az ütést törés nélkül.

a külső-gyűrűs és kisujj alatti-csontok viszont ferdén vannak elhelyezkedve a kézfejben alátámasztás nélkül.

ezért ha azzal ütsz nagyot az könnyen eltörhet,hiába van feledzve.

2015. szept. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!