Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdhetnék el futni?...

Hogyan kezdhetnék el futni? Mivel kezdjem?

Figyelt kérdés

Trollok kíméljetek, nektek megy a report + piros kéz.


Mivel az esti foci lehetőség ugrott, szerernék elkezdeni futni. Szinte nincs semmi kondim, de gyenge sem vagyok, szóval eddig sprinteltem, 300 méteren eddig 50 másodperc a rekordom, de most szeretnék hosszabb távokat is futni.


15/F, 71KG, 174 cm


A segítséget előre is köszönöm.


2015. aug. 11. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Jobb-bal-jobb-bal-jobb-bal-...milyen választ vársz erre? Fogod magad, elkezdesz futni, aztán futsz ameddig akarsz vagy éppen ameddig bírsz.
2015. aug. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hát nehéz lesz megtanulnod beosztani az energiát, ha sprinter vagy. Én kinéztem mindig egy elérhető célt a szabadban, majd ha elértem akkor a következőt.
2015. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kezd 42km-el... Vagy ha az nem megy, akkor a mértékletesség elvét betartva, amennyit bírsz.
2015. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezdésnek ez:

[link]

Ha van kondid akkor ott kapcsolódsz be ahol bírod, de szerintem elejétől érdemes az a "tuti". Az oldalon van 10km-es terv félmaraton stb edzésterv is, plusz más edzések meg elmélet stb.

2015. aug. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első pár hétben a legfontosabb, hogy legalább fél órát mozgásban légy.


Kezd futás-séta kombóval, ne zavarjon, ha pár száz méter után sétára kell váltani, de ne állj meg, haladj tovább, ha kifújtad magad egy kicsit, akkor mehet megint a kocogás.

Ha ez már megy jól, akkor belevághatsz egy 5km-es felkészítő edzésbe, de az első pár hetet szerintem inkább ezzel érdemes kezdeni.


Jól válaszd meg a tempót, a legtöbb kezdő ott rontja el, hogy a sprint tempó alatti futásnál úgy érzi, hogy nem is fut, azzal persze gyorsan elfárad, és 200 méter után feladja. Ne zavarjon, hogy mindenki gyorsabb nálad, ne kezdj versenyezni, csak lassú egyenletes tempóban kocogj.



Sok felszerelés nem kell, de egy futócipőt érdemes beszerezni. Attól, hogy egy cipőt valami nevesebb sportszer gyártó készített még nem lesz rögtön futócipő.


+1 pont: a melegben ne akkor fuss, amikor nagy a hőség, és előtte igyál bőségesen folyadékot.

2015. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!