Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mozogni kezdenék, mivel kezdjem?

Mozogni kezdenék, mivel kezdjem?

Figyelt kérdés

40 éves férfi vagyok, némi túlsúllyal, stresszes életmóddal, dohányzom, alkalmanként iszom (vörösbort). Az utóbbi években alig mozogtam, egy betegség miatt az ízületeim is kivannak egy kicsit.

Mozogni kezdenék, hogyan kezdjem rendszeresen, de kockázatmentesen? A bringát előveszem, de mást is akarok csinálni.



2015. jún. 1. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mindenképp elkezdenék futni, először kis etapokban (1-2km) hogy a test kezdje szokni a mozgást, na meg szerintem ez a legjobb állóképesség növelő.

Nem tudom van-e valamilyen sport amit gyerekkorban űztél, vagy akárcsak tetszett, ilyet éri meg elkezdeni. Ha esetleg nincs, én legjobban a boxot ajánlanám. Én bár már váltottam a láb miatt thai boxra, 2 évet magam is boxoltam. Nálunk is voltak leírásod alapján hozzád hasonló férfiak akik lejöttek edzeni hogy levezessék az ideget, átmozgassák magukat, na meg az edző sem viszonyult úgy hozzájuk mint akik versenyre készültek. Velem is akárhányszor fordult elő hogy ideges voltam, vagy stressz valami miatt, csak le kellett menni edzeni és 100%-ban kicserélődve jön ki az ember, és erre semmilyen más sport nem képes csak a küzdősportok. Zsákolsz egyet, kesztyűzöl kiizzadod a stresszt és sokkal jobban érzed magad utána.

Egyébként ha esetleg gondolkodtál rajta hogy a dohányzást abbahagyd arra is kiváló, ugye ahogy nem szív az ember cigit X ideig, ingerültté, dühössé, sokkal stresszesebbé válik, na amint mondtam erre az ideglevezetésre is tökéletes.

Persze most leginkább a küzdősportoló szólt belőlem mint valamilyenféle egészségügyi tanácsadó, de szerintem ez lenne a legideálisabb az esetedben :)

2015. jún. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Van sportmúltam, ifi jégkorong, bringa évi párszázas km elég sokáig.

Olyat most kizárnék, ahova el kell járni, igazán a küzdő sportok nem állnak hozzám közel, pedig nem vagyok félős, vagy pacifista ;)

Futásról még lehet szó :)

Otthoni gyakorlatokra gondoltam, némi bringa, esetleg futás (nagyon utálom, de ha kell).

2015. jún. 1. 13:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézz meg egy kettlebell edzést. Az helyre tesz. Mellette eljárhatsz futni, biciklizni.
2015. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos, az ízületeim nem bírnák egyenlőre a kettlebellt. 2 éve el akartam kezdeni, de akkor jött ez az autoimmun betegség, és begyulladtak az ízületeim. Most stabilizálódott a helyzet, de nem erőltetném.
2015. jún. 1. 15:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok

Bevallom én se szeretek futni de ritka hasznos egy sport. Nagyon jól kondícionál, vérkeringésre, immunrendszerre is nagyon jó hatással van, na meg szerintem minden sportolásnak ez az alapja.

Bringázni is jó, csak akkor azt tényleg hosszú távon mert egy 10-12 km-es biciklizés nem sokat ér önmagában, hisz azért itt a nyereg tartja a súlyodat nem a saját lábaid. Otthonra én is ajánlottam volna a kettlebellt de így az izületek miatt elhiszem hogy nem menne, na meg nem is éri meg. Otthoni edzésként még valamilyen aerob mozgást tudok elképzelni, most itt azokra gondolok ahogy a tv-ből/számítógépről követik a különböző gyakorlatokat. Sajnos így leszűkítve nem hiszem hogy tudsz mást csinálni otthon, mert ezzel a súlyzós edzések java is kiesett nagyjából.

2015. jún. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg Fegyencedzés. Nem kell súlyzó hozzá. Óvatosan elkezded az elejétől, nagyon alaposan. De elsőként csak biciklizz, szoktasd a tested az új ingerekhez.
2015. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!