Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy majdnem...

Miért van az, hogy majdnem két hónapja járok konditerembe, de mégsem megy le rólam semmi?

Figyelt kérdés
Napi minimum egy órát és szinte mindennap mentem :/

2015. aug. 2. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert nem jó az étkezésed.
2015. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van minek lemenni?

Magasság? Súly? Fiú/lány?

Ha van mit leadni, akkor rosszul, sokat eszel, ez lehet az ok. És felesleges minden nap menni. Minden másnap bőven elég. Kell pihenés is.

2015. aug. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
170 cm/84 kg és lány. Szóval van minek lemennie és nem csak túlsúly miatt járok, hanem mert túl sok az energiám és le kell vezetni.
2015. aug. 2. 15:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem eszel túl sokat?
2015. aug. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet.


Egyrészt, 2 hónap még elég rövid idő, nem várhatod el, hogy a több év alatt felépített dolgok 2 hónap alatt hirtelen eltűnjenek.


A másik, hogy az edzés mennyisége és a minősége között van különbség. Heti min 7 órát edzel, de azt nem tudjuk, hogy jól edzel e, hogy valóban olyan gyakorlatokat, és úgy csinálsz, hogy annak legyen bármi értelme, vagy csak egy kicsit megizzadsz a teremben.


A harmadik valóban az étkezés. Ha az edzéssel együtt megemelted a kalória bevitelt is, akkor simán lehet, hogy megint egálban vagy.



Én azt tanácsolom, hogy először is keress valakit (személyi edző, akár egy csoportos foglalkozás), aki segít abban, hogy hogyan kell a gyakorlatokat helyesen megcsinálni, segít összeállítani egy gyakorlat sort. Pl én csoportos funkcionális tréningekre szoktam járni, ott van egy lány, aki már 1 éve jár, és semmi változás. Nem kicsi összefüggés van azzal kapcsolatban, hogy bár nem tudatosan, de elcsalja a gyakorlatokat, hiába szól rá az edző ezerszer, hiába javítja ki ezerszer, amin nem rá figyel rögtön elkezdi úgy csinálni, ahogy könnyebb, de teljesen hatástalan (pl mereven kellene tartani a testet, ő pedig beejti a csípőjét, így ahelyett, hogy a karjait használná gyakorlatilag csak előre hátra riszálja a csípőjét). Az edzés végén persze ő is megizzad, és elégedett magával, hogy mennyit edzett, pedig körülbelül mi többiek 10 perc alatt végzünk annyi edzésmunkát, mint ő egy óra alatt összehoz.

2015. aug. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!