Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szója? Megéri így?

Szója? Megéri így?

Figyelt kérdés

Lányként írom ezt a kérdést, ugye engem nem zavar ez a fitoösztogénes mizéria. :-) Tudom, hogy már rosszul vagytok ezekkel a sok szója így-úgy kérdéssel, de akár hol kérdezek nem kapok rá "egyértelmű" választ:


Mennyivel "gázabb" a szójafehérje,mint mondjuk a tejsavó? Fejlődni fejlődik tőle az ember nem? Egyértelmű hogy nem úgy mint egy tejsavó fehérjétől, de azért ér is valamit nem? Láttam itt az oldalon egy szójás kérdést, ott azt taglalták páran, hogy káros. Ezt bizonyítani még nem bizonyították, ezért írom:

Egyébként most is szóját iszogatok, semmi bajom nincs az ízével, állagával, nem puffadok tőle (ami nagy szó mert elég hasfájós vagyok, fel is készültem rá, hogy bizony nagyon meg fog kínozni-de mégsem)

(Power Soy-ról van szó)

Nem akarok én végleg szójafehérjén élni, de kezdésnek megtenné? 2 havi adagról van szó.

Tudnék fejlődni vele/mellette? Elég tápanyag lenne az izomzatomnak? (természetesen normális étkezés mellett!!!)

Azért kérdezem, mert így ugye (árban) a szója éri meg jobban, de viszont, ha azt írjátok, hogy fele annyit sem ér, fele annyit se segít, mint mondjuk a tejsavó akkor viszont már nem így van.

Légyszives segítsetek nekem!



2015. júl. 24. 15:34
 1/4 A kérdező kommentje:
A hasfájós résznél elfelejtettem leírni, hogy laktózérzékeny vagyok.
2015. júl. 24. 15:39
 2/4 anonim ***** válasza:
Jóval olcsóbb, mint a tejsavó. Nem teljes értékű, de lehet vele fejlődni. Elég edzés után inni. Nem kell napközben többször, ha nem muszáj.
2015. júl. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szója nem úgy fejti ki a káros hatását hogy megiszod és sza-rul leszel-bár egy idő múlva puffaszthat vagy a bőrödet kezdi ki.Hanem mondjuk 15-20 év múlva lesz egy daganatod miatta,vagy csak visszafordíthatatlanul károsítod a bélfaladat.Elég csak abba belegondolnod hogy az állattenyésztésben is szigorú szabvány van arra hogy mennyi szója kerülhet a tenyészállatba nem véletlen.De ha már néztél ilyen kérdéseket elég sokhoz volt link is ami kendőzetlenül leírja a dolgokat a szójáról miszerint egyáltalán nem való sem emberi sem állati testbe.Az egészséges étrend egyik alappillére hogy minél kevésbé feldolgozott adalékmentes termékeket fogyasszunk.És mire a mérgező szója babból emberi fogyasztásra "alkalmas" terméket csinálnak addigra bőven kimeríti a feldolgozott élelmiszer fogalmát.
2015. júl. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szója maga az adalékanyag.Ezért a fogyasztása mellett kizárt az adalékanyag mentes táplálkozás.A legtöbb feldolgozott élelmiszert szójával dúsítják.
2015. júl. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!