Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » SÜRGŐS! Hogyan csináljam?

SÜRGŐS! Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Szombaton felvételim lesz. Az angolspárgát kellene valahogy töéletesítenem. Még úgy 4-5 cm hiányzik hogy teljesen lent legyen. Hogyan kellene lenyomni vagy valami nagyonjó nyújtással segíteni rajt? Írjatok, FONTOS. Köszi.
2010. márc. 2. 13:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és szerintetek addig sikerülhet?
2010. márc. 2. 13:47
 2/14 anonim ***** válasza:

4-5 centi négy nap alatt? Szerintem majdnem esélytelen... Talán az utolsó mentsvárad lehet a következő gyakorlat:

Állj kicsit szélesebb terpeszpe, mint vállszélesség, párhuzamos lábfejekkel, hajlítsd a térded, döntsd előre a törzsed, támasztd meg az öklödet a lábujjaid vonalában magad előtt, a medencédet döntsd előre (azaz pucsíts), majd nyújtsd ki oldalra a lábad, miközben öklön, nyújtott karral támasztod magad, közben a pucsíts és homorítsd a hátad, amennyire tudod, és engedd magad olyan mélyre, amennyire tudod. Légy a lehető leglazább, lazítsd el magad, csak önmagad támasztásához, a hátad homorításához és a medencéd döntéséhez fejts ki erőt, a lábad legyen teljesen laza. Ha elérted a legnagyobb mélységet, ott tartsd meg magad, és a télegzeted visszatartva, teljes erődből feszítsd meg a farizmodat és az öklödet, de tényleg amennyire csak tudod, és tartsd ki a feszítést 6-10 másodpercig. Közben ügyelj arra, hogy ne menj eközben feljebb, tartsd a helyzeted! Ezután a szádon át engedd ki a levegőt, és ezalatt engedd lejjebb magad. Menni is fog. Ismételd meg ezt még egyszer, majd óvatosan gyere fel állásba. Ezt az egész sorozatot aztén addig ismételd előről, ameddig biztonságosnak tartod.

Természetesen ezt előzze meg egy igen alapos bemelegítés, és segít, ha jól csúszó, de azért biztonságos talajon csinálod. Ez a legjobb gyakorlat, amit jelenleg ismerek, szerintem még a sokak által leghatékonyabbnak tartott PNF-nyújtásnál is jobb. De ez csak egy vélemény.

Nem ígérek csodákat, dehogy. Ha esetleg valamilyen extrém speciális alkatod van, adok Neked 10% esélyt arra, hogy sikerül szombatra a plusz 4-5 centi. Nem elkeseríteni akarlak, de azért nem árt leszegezni. Meg szerintem ne erőltesd, ha nem megy, semmiképp sem, érdemesebb máskor próbálkozni éppen, amikor bőven van időd felksézülni, mintsem meghúzd magad, vagy jobban megsérülj. Remélem azért segít valamit a tanácsom.

Sok sikert kívánok!

2010. márc. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Illetve nem éppen, hanem épen próbálkozni. :)
2010. márc. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Próbálkozom. Ez egy jó nyújtás. Köszi!
2010. márc. 3. 17:03
 5/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, remélem tudtam valamelyest segíteni.

Megkérhetnélek, hogy majd leírd nekem a tapasztalataidat? Kíváncsi vagyok, másnál hogyan működik. Köszi!

Sok sikert kívánok!

2010. márc. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Most is gyakorolom, de már olyan 2-2,5 cm.Remélem lemegy!!! :) Jó lenne....
2010. márc. 4. 18:42
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyon izgulok a felvételim miatt. :S
2010. márc. 4. 18:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Nocsak! Én magam sem vártam ilyen gyors eredményt! Lehet, hogy mégis sikerül. Nagyon szurkolok! Majd a felvételi után megírhatnád, hogy sikerült. Érdekelne. Veled vagyok, Sporttárs! Hajrá!
2010. márc. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A felvételi nevetséges volt. Az angol spárgám nem ment le, de nem számított. A felvételin csak egy dologról szólt minden..... Nagyot csalódtam.. :( De úgysem ide jártam volna. De azért köszi mindent!
2010. márc. 7. 11:20
 10/14 anonim ***** válasza:
Ó. :( Nagyon sajnálom, hogy csalódnod kellett. Azt elárulod, mi volt, ami számított, és mi miatt nem volt szimpatikus az egész?
2010. márc. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!