Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerinted a testépítők sportem...

Szerinted a testépítők sportemberek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 21:58
 1/8 A kérdező kommentje:

Pl.


1, aki versenyekre készül kokszol, szálkásítót szed, stb.


2, aki csak úgy gyúr, koksz nélkül, hogy kinézzen valahogy.

2010. febr. 28. 22:00
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy hogy csinálja, ami a testet alaposan lefárasztja szerintem az mindig is sport lesz:D
2010. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ok, és aki nem versenyzik és szedi a szteroidokat, hogy minél gyorsabban eredményt érjen el? Egy ilyen ember mitől sportember?
2010. febr. 28. 22:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem aki úgy kezdi el hogy már azonnal kokszot szed az nem gondolja komolyan és csak magának akar jól kinézni vagy/és másoknak és az ha hízik tőle 15kilót 1hónap alatt kb ugyanannyi idő alatt ki is fogja üríteni :D
2010. febr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem sportemberek, függetlenül attól, hogy kokszolnak-e. A testépítés függetlenül attól, hogy hobbi vagy verseny, a szépítkezéshez tartozik. A sportolásnál nem az esztétika a cél, az csak egy mellékes része a dolognak, mikor látszik valakin, hogy sportol. Fontos tényező még az is, hogy a sportversenyeken a készülésből és az összemérésből áll maga a verseny, azaz helyszínen is küzdeni kell, addig a testépítésnél a verseny helyszínén már csak pózolás van, mint egy szépségversenyen. Az izomzat pedig öncélú, a működése nem érdekes. A sportolóknak ezen kívül erőnlétre is szükségük van, persze sportágtól függ, hogy mennyire, a testépítőknek ez lényegtelen.
2010. márc. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki versenyszerűen sportol, az már az egészségével játszik. A súlyemelő tönkreteszi a kézizületeit, a futó a térdét, a focista meg a kosárlabdázó szívelégtelenségbe meghal, a bokszoló alzheimer korral küzd öregkorában. Persze ezek nem általános dolgok, de sokszor előfordul. És mindez a fene nagy követelmények miatt vannak. Persze nem azt mondom, hogy ne legyen valaki csúcssportoló, csak véleményem szerint megvannak ennek a "hivatásnak" is a veszélyei.

Visszatérve a testépítőkre.... természetesen sportemberek, amennyiben nem kokszolnak. Bár én még nem láttam olyan testépítőt, aki ne nyomatott volna valamit.

2010. márc. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző hozzászóló:

Versenyszerűen sportolni nem azonos az élsporttal. Nagyon sok sportágban van futottak még kategória is, szerintem a versenyszerűen sportolás annyit jelent, hogy néhanapján az ember elmegy versenyre, és ott nem feltétlenül az élmezőnnyel, hanem a hozzá hasonló szinten lévőkkel méri össze a tudását.


Amúgy ha a gyúrás sport, akkor a nehéz fizikai munka is annak számít, mert az is mozgás és az is megerőltető. Én éppen ezért nem tartom annak, hanem szépítkezésnek inkább. De mondjuk sokan a túrázást, teljesítménytúrázást is sportnak tartják, én nem tartom annak, pedig sokat túrázok.

2010. márc. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
sok nyámnyila... (00:01)
2010. márc. 26. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!