Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kinti futás vagy futópad?

Minoo kérdése:

Kinti futás vagy futópad?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy mindig is kint futottam a természetben, lejtős/emelkedős területeken, de sajnos sokszor az utamba áll az időjárás. A fejembe vettem, hogy gyűjtök egy futópadra, de nem tudom jó ötlet-e. Tudtok nekem érveket mondani, melyik a jobb / hasznosabb? Nagy a különbség, esetleg nem érem el ugyanazt a kívánt eredményt, vagy többet kell-e futnom érte? Minden információt nagyon megköszönök (tényleg mindent)

2015. máj. 23. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

egy használható értelmes futópad ára 200ezer huf-nál kezdődik.

rossz időben step-padozok, mivel azt megúszod 2-6ezer huf-ból.

2015. máj. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 icecream17 válasza:
Időjárás ide vagy oda, sokkal egézségesebb a szabadban sportolni, mint bent. Szerintem ne vegyél futópadot, nem éri meg, de ha mindenáron azon akarsz futni akkor menj el konditerembe. Ha például bérletet veszel nem annyira húzós az ára, és haverokkal is elmehetsz, ez egy jó program.
2015. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Biztos hogy a futópadot is lehet eredményesen használni, már próbáltam, és van olyan ismerősöm akinek van ilyenje otthon. Tehát megéri az árát.

De beállítottság kérdése, sokaknak semmi kedve otthon, egy helyben futni. Hamar ráun, rövidebb időtartamú futást sokkal hosszabbnak érez mint a kinti futás időtartama. Ez tehát ellenérv.

Mellette érvként főleg az szól, amit magad is írtál, hogy nem befolyásol téged az időjárás, és ez gyakran kulcsfontosságú lehet.

Ugyanazt az eredményt tudod elérni, ez pedig biztos.

2015. máj. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Többször futottam maratont, és sokat edzettem egy időben futópadon is. A tapasztalat az, hogy a padon végzett futás messze nem olyan hatékony, mint a kint végzett (most nem arról beszélek, aki mondjuk bemelegítéshez használja az edzőteremben, mert ahhoz tökéletes).


A padon az ember óhatatlanul elsajátít egyfajta ugrálós stílust, ami nagyon hatékony energiafelhasználás szempontjából, egy padon végigtolt tél után pedig csodálkozik, hogy bent simán letolt 10km-et, kint pedig szenved.


Ezzel együtt, ha valaki nem bírja a hideget, nincs lehetősége kimenni, akkor a semmi helyett a pad is jó, de annyit érdemes még tudni, hogy otthonra nem biztos, hogy vennék. Az olcsó padok (és igen, sajnos még a 200 ezres is ilyen) elég gyorsan meg tudják adni magukat, főleg ha nem 50 kilós hölgyek használják, egy pad árából, meg a szervízköltségből éveken át lehet finanszírozni egy edzőterem belépő árát, ha csak a hideg hónapokban mész, nyáron meg kint futsz.

2015. máj. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!