Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha most kezdem el a futást,...

Ha most kezdem el a futást, hány percig kéne bírnom?

Figyelt kérdés
Párom vett egy tudógépet, ő rendszeresen fut rajta, naponta 30 percet 10-en. Nagyon rossz kondiban vagyok, és kezdem magam elhagyni, nem vagyok kövér egyáltalán (55 kg, 170 cm) de nem olyan szép feszes a testem... Gondoltam én is elkezdek futni, így az erőnlétemen is javítok, és az alakomon is.. Azonban nem bírok egyszerűen futni... 3-4 perc után majd ki szakad a szívem a helyéről úgy dobog, levegő után kapkodok.. Le se izzadok, olyan hamar kifáradok.. Nagyon gáznak érzem..Gondolom, ez nem teljesen normális, mert szerintem aki ugyan annyit sportolt mint én (azaz semennyit..) az is bírja legalább 10 percig nem? És nem is futok gyorsan, 7.5 re szoktam állítani.. Azzal nyugtatom magam, hátha a futócipő hiánya adja ezt a siralmas eredményt.. :,D Szerintetek, ha minden nap futok ennyit, (sajnos többet nem bírok) hány nap után szokja meg a szervezetem ?

2015. máj. 3. 14:18
 1/5 A kérdező kommentje:
*futógépet.. nem tudóképet xD
2015. máj. 3. 14:24
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudogep :) en is kerek olyat! :))


Nem, nem biztos, hogy mas birja. Amikor elkezdtem futopadon futni, elotte mar bringaztam, sulyzoztam egy jo ideje (kb fel ev) es 10 percet birtam, kb 7.5-esen en is. Utana fokozatosan javult, es mar 20-30-40 perceket futottam (de minek?!). Aztan elkezdtem szabadban futni, na akkor megint nem ment tul jol, nem birtam egyben egy kilometert lefutni. Aztana z is javult :)


Fokozatosan csinald, ne hajtd magad tul. Kezdetnek siman csinalhatod futas-seta-futas-seta kombinacioban. De ha minden nap kicsinalod magad 10 perc kokemeny futassal, annak sok ertelme nincs, zsirt sem egetsz vele rendesen. Allokepesseget meg a kombinalt verzioval is siman novelni tudod.

2015. máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem is szabad minden nap futni. Gyanús hogy levegőt se jól veszel, gyorsan is futsz és be sem melegítesz.


Utána kéne olvasni, még mielőtt lesérülsz.

2015. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, levegőt hogy kell jól vagy rosszul venni.. futás közben eleinte orromon, majd ha már fáradok a számon veszem.. Nem futok gyorsan, mert a futópad csak 7-7.5 re van állítva..:/
2015. máj. 4. 22:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Könnyed kocogással kezdj! 7,5-öt vedd vissza 7-re 6,5-re. 2 perc kocogás 1 perc séta. 3 kör. Légzés: három lépés orron beszív, 3 lépész szájon kifúj. Heti 2x, 3x elég.
2015. máj. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!