Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit jelent németül vagy...

Mit jelent németül vagy angolul az alábbi 3 mondat?

Figyelt kérdés

1.Ti fogtok nyerni !

2. Ügyesek legyetek !

3. Ti vagytok a legjobbak !


2015. máj. 16. 12:09
 1/3 schocko ***** válasza:
Mindkét nyelven ugyanezeket jelentik...
2015. máj. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így van, a nyelv változása nem jár jelentésváltozással.
2015. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem vagyok teljesen biztos benne, de válaszolok legjobb tudásom szerint, mert látom eddig még senki nem adott olyan választ, amire szükséged lenne. Viszont igazuk van, a kérdést rosszul tetted fel. Gondolom azt akarod tudni, hogy mondják ezeket németül vagy angolul.

1. Ihr werdet gewinnen!

2. Seid geschickt!

3. Ihr seid die Besten!

Nyelvtanilag valószínűleg helyesek, és a németek biztosan megértik, de azt nem tudom, mennyire használják ezeket. Az utolsót mindenképp használják, az jó. Hogy "ügyesek legyetek" még sosem hallottam egy némettől sem, főleg nem így, ahogy én fordítottam. Ettől függetlenül helyes, de talán ők ezt nem így mondanák. Bár nem tudom... Az elsőt esetleg mondhatod úgy is, hogy "Ihr gewinnt!", ez nem jövő idő, de ha belegondolsz magyarban sem feltétlenül mondod jövőben. jelenidőben is ugyanaz a jelentése: "Ti nyertek!". Szerintem ők sem mondanák jövőidőben. Én azért fordítottam úgy, mert pontosan szerettem volna fordítani, amit kérsz.

2015. máj. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!