Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok tanácsokat adni egy...

Tudnátok tanácsokat adni egy kezdő futónak?

Figyelt kérdés
42 évesen, 3 gyerekes anyaként, némi túlsúllyal, (BMI normál felső határ) futni kezdtem. A szomszéd parkban lett egy szép futópálya, 1.4 km, van benne emelkedő és lejtő is. Nos, másfél hete kezdtem, egy kört futok, a célom az, hogy ez ne essen rosszul, ne legyen szenvedés. Nem elfárad a testem, hanem kapkodom a levegőt. Ez normális? Az lenne a célom, hogy egyszer majd ez könnyen menjen, ne szenvedjek, élvezzem, jól essen. Egyelőre nem kellemes 9-10 perc kis futás után fel vagyok dobva egész nap, a jótékony hatását érzem. Lesz ez egyszer könnyű is? Normális ez, hogy még mindig szenvedős másfél kilometer, ennyi kis futás? vagy valami bajom van? Az edzőterveken látom, hogy általában azt írják X perc futás, x perc séta, váltakozva. Én nem így csinálom, így is célhoz érhetek?

2015. ápr. 29. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
NE SAJNÁLD A PÉNZT PROFI FUTÓCIPŐRE!!!!!
2015. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen normalis, no para:-). Egy het még nem eleg, hogy konnyebbnek erzd, de hamarosan belelendulsz. A szivnek es a tudonek ugyanugy alkalmazkodnia kell nem csak a vazizmaidnak az ujfajta eroteljesebb mozgashoz, megterheleshez, foleg a tulsuly miatt is.

nem tudom heti hanyszir futsz de jotanacsok: probalj nagyjabol ugyanabbN az idopontban futni. Eves utan legalabb 1 oraval fuss, kozvetlen utana ne egyel egybol.

melegits be (igy a levego kapkodasod is csokkeni fog), ha nem akarsz az 1 kituzott kornel tobbet futni akkor egy lehetseges megoldas a bemelegitesre: kocogd le szep lassan kenyelmesen az elso 400 metert majd allj meg es gimnasztikazz (tudod mint regen altalanos suli tesiorain: vall es karkorzes, fejkorzes, kis hajolgatas (ha nincs gerincproblemad), aztan egy kis nyujtas, guggolas, lablengetes elore-hatra stb. Ez legyen kb. 10 perc es utan fusd le neked joleso tempoban a maradek 1 kilometert. Valoszinu kapkodni fogod a levegot, de jolesoen setalj meg utana figylj a legzesedre vard mig kicsit csillapodik es utana tessek nyujtani, lelazitani magad ez is legyen legalabb 10 perc, aztan irany a zuhany:-)

Szerintem egy honap kelleni fog, hogy konnyebbnek erezd, de utana lassankent novelheted a tavot pl. Az elso par szaz kocogos meteren felul futod le a teljes kort a bemelegitest kovetoen.


Egyeb jotanacs: amit az elso irt: jo cipo!, es soha ne fuss betonon!!!a melegitesre es futas utani lazitasra vagy legalabb egy kis setara es nyujtasra mindig legyen idod. Eves utan kozvetlen ne fuss mert rosszul leszel. Ne egyel tobbet csak mert ehesebb vagy a futastol mert akkor lehet hizni fogsz es csalodott leszel, azaz figyelj a tobb gyumolcsre, zoldsegre:-), igyal folyadekot mert az izzadas sokat kivesz - napkozben potold. Legyel turelmes es nehany hetenkent erdemes csak a tavot emelni vagy azt varni, hogy konnyebb lesz. Par nap kihagyas utan vagy kialvatlanul, faradtan normalis az is, hogy ami mar addig jolesett tav ujra nehez lesz, de majd ez is elmulik.

es tok ugyes vagy!kitartast

2015. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Minden második nap futok.
2015. ápr. 29. 16:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!